*

1. boğaziçi üniversitesi tıp fakültesiyle yan yana olan fakülte. iletişim fakültesinin tam karşısında. doğu meydan'dadır. odtü hukuk'la kardeş okuldur.
  2. turhan esener'in 4 sene boyunca bostana girip lahanaları yiyen danaları örneklediği fakültedir, çıkanları avukatlık stajına bile almıyorlarmış diye duydum. odtü hukuk'la sürekli didişen fakültedir ayrıca, yok sen daha iyisin, ben daha iyiyim diye. ama bence itü hukuk ikisine de basar...
  3. deniz gökçe'nin dekanlığa aday olacağı söylentileri üzerinde gezinen fakülte. söylentiye göre orta kantin'de "futbol hakkında bile yazı yazabildiğim bu ülke de dekanlığı bana çok görmeyin" pankartı açan gökçe
    ilk iş "erinç yeldan"ı kovacağım demiş, hukuk formasyonu üzerine yapılan dedikodulara akşam gazetesinde yazdığı yazıları gösteren gökçe evli ve iki çocuk babasıdır. biri sarhoşken olmak üzere iki dil bilmektedir. evcimen'e "sen bizim gazetenin pazar ekinde yaz, müzik filan" dediği rivayet ediliyor.
  4. geçen sene kazandığım ancak çok zor olması sebebiyle başarılı olamayıp ayrılmaya karar verdiğim fakülte. bu sene össye tekrar girdim. puanımı da kırdılar bir de ancak boğaziçi diş hekimliği bölümünü tutturabildim. her zaman hayalimdi. hukuk fakültesini nasıl oldu da kazandım hala düşünürüm.

seneye seçmeyi düşünen arkadaşlar bu fakültenin hocaları çok kasıyor aman diyeyim. hatta toraman hoca kıçınızdan kan alır o derece.
  5. diplomasına sahip olduğum über bölüm. diplomasını öyle herkese göstermem, sahip olduğumu her yerde söylemem. kıymetinizi bilin.
  6. internette oyun esnasında birisi bana boğaziçi hukuk'ta okuduğunu söylemişti, ben de ona tüccarım dedim, insan satıyorum. "çok garip" dedi. ben de 'ama senin boğaziçi hukuk'ta okuman bana hiç garip gelmedi' dedim. "tabi ki gelemez benimki çok normal bi durum" dedi.