şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bogazici universitesinin iktisadi ve idari bilimler fakultesinin isletme bolumune verilen isim.bir donem kraldi, sordu, hatta 'bilmemnenin ogulu bogazici isletmeyi kazanmis' dendiginde 10 saniye sessizlik olurdu.
  nedir bu bogazici isletme diyerek gittim arastirdim birebir insanlarini tanidim, hic bi fantastik fark gormedim.
  klasik bir soylemi(bogazici isletmeye essek baglasan mezun olur) dogrularcasina nice baglanmis esek gordum bile diyebilirim.
  bu mu lan turkiyenin tm ilk yuzu dedigim gunu dun gibi hatirlarim.eve gidip kendimi yuz ustu yataga atip agladigim gunu de hatirlarim.
 • 206 ea puanı olsa gerek aşağı yukarı... ea'nın en yüksek puanı sanırım...
 • hırstan birbirini yiyen, sınav sorularını çalan, tek amaçları mezun olduklarında milyarlar kazanmak olan tiki insanların bulunduğu, boğaziçi'nin en tatsız bölümü
 • derslerinin kolaylıgıyla her zaman dalga gecilsede bogazicili bir kac arkadasımın bu bolumde okuyan bir kizla tanıstıkları zaman bogazici isletmeden biriyle cıkıyorum diye reklam yapmasından dolayı guzel bir bolum olsa gerek
 • bölüme alınan 100 kişiden en az 90ının fenci hatta fenni olması muhtemel olan hadise.
 • fakulte tuvaletini makyaj odasi olarak kullanan ve tuvaleti ihtiyac gidermek icin kullanlari uzun kuyruklar olusturmak zorunda birakan garip disilerin okudugu bolum
 • i$letme bolumlerinin en babasi olarak bilinmektedir. bilkent burslu ve koc burslu bir kenara konursa -ki onlar da topu topu 5er ki$i alıyordu en son- tm bazli ogrencilerin ilk tercihi olma potansiyelini bulunduran bolumdur. ossye gecildikten sonra tm bazli ogrencilere kapilarinin kapandigi bir gercektir, girenler ise il birincileri ya da dershane birincileri modundaki insanlardir.
 • (bkz: tiki)
  (bkz: ciks)
  (bkz: concon)
 • cost accounting dışında hiçbir dersten geçmek için 1 günden fazla çalışılmasına ihtiyaç olunmayan bölüm.
 • en hos ve en bos bolumdur. 60 kizin 50si kendini bi bok zanneden salak tikilerdir. bu 50 kizin hepsi de demin ki cumleyi okuyup olsun ben geri kalan 10 kisi icindeyim ki yanilgisi icindedir. erkekler arasinda tikilik orani daha azdir ama okulun diger bolumlerine oranla gene de fazladir. derslerin cogu acaip geyiktir. verilen tum dersler aslinda 2 yillik bir programda verilebilir. bu bolumde dersleri gecmek kolaydir ama aradan siyrilmak o kadar da kolay degildir. herkesin ortalamasi 3.50yken sizin 3.00 gibi diger bolumlerde bomba saylacak bir ortalama yapmaniz sizin hicbir isinize yaramaz. ama aslinda bakarsaniz ortalama yapmak hic bi boka yaramaz. isletmenin salak kizlari genelde tum hayatlarini bu amaca kanalize ettikleri icin kulupler, geyikler, barlar, pavyonlar,... derslerinden geri kalirlar ve ot gibi yasayip (bkz: ot gibi yasamak) giderler.