şükela:  tümü | bugün
  • şöyledir;

‘diplomasız diktatör’

“türkiye siz değilsiniz!

dün (07.01.2018) boğaziçi üniversitesinde diplomasız cumhurbaşkanı tayyip erdoğan’ın katıldığı bir etkinlik gerçekleşti. etkinlikte üniversitemizin yerli ve milli olmayışından, “batılı” özgürlük anlayışından dolayı başarısız olduğuna değinen diplomasız diktatör, bir de biz boğaziçi üniversitesi öğrencilerine görev çağrısında bulundu.

bizim de bir çift lafımız olacak elbet.”

‘okul kapalıydı ayırt edememişsiniz; boğaziçililer cumhuriyet’in çocukları, gezi’yi omuzlayanlardır!’

“okul kapalıyken geldiğinizden ayırt edememiş olacaksınız; göreve çağırdığınız boğaziçililer, yani bizler, cumhuriyet’in çocuklarıyız. 90 kuşağıyız, gezi direnişi’ni omuzlayanlarız.

sizin halk düşmanı tarih yazımınızda bir orta doğu ülkesi olarak resmettiğiniz türkiye hikayelerine pabuç bırakır mıyız sandınız?”

‘saray soytarılarının ne amaçladığının farkındayız’

“gerek saray, gerekse saray’ın medya soytarıları tarafından yıllardır maruz kaldığımız “millilik” tartışmasının, üniversitemizi köksüzleştirmek ve marjinalleştirmekten başka bir amaç gütmediğinin farkındayız.

asıl türkiye’nin, cumhuriyet devrimini yaratmış bir batı ülkesi, boğaziçi üniversitesi tarihinin ise cumhuriyet ve eşit yurttaşlık mücadelesinin kendisi olduğunu çok iyi biliyoruz.”

‘kampüse ancak biz yokken sessizce girmenizi anlıyoruz’

“elbette kampüslerimize ancak bizler yokken, sessiz sedasız ve korkakça girmenizi çok iyi anlıyoruz. çünkü biz yine biliyoruz ki, üniversitemiz, tarihinde olduğu gibi bugün ve gelecekte de cumhuriyet’in kazanımlarının, eşit yurttaşlık mücadelesinin, laiklik ve bilimin öncüsü olmaya devam edecek.”

“biz boğaziçililer,

ülkemizi de, üniversitemizi de karanlığınıza teslim etmeyeceğimizi bildiriyoruz!"

kaynak
  • hadi lan..
    190.üni değil 9.üni ol dünyada..
  • bildiriye dikkat ettim de, bilimsel çalışmalardaki yetersizlik ve bunun sebepleriyle ilgili tek cümle yok.

gezi... gezi demiş miydim?.. geziye biz de katılmıştık... aileden chp...

tayyip -kismen- haklı amk. bir batılı üniversitede bu kadar politik ve geri zekalı bir öğrenim hayatı olabilir mi?
  • "asıl türkiye’nin, cumhuriyet devrimini yaratmış bir batı ülkesi." ibaresinden sonra okumayı bıraktım. hala öğrenemediler. seküler kesim burayı batı, muhafazakar kesim de doğu ülkesi zannedip duruyor. değil olm değil. arada kalmış bir ülke burası. batı da değil doğu da.
  • boğaziçili de olsa ergen ergendir!
    komedi...

edit: imlâ
  • erdogan'dan once ak trolleri hoplatmis aciklama.

bu trollerin en vasatlarindan biri de batili bir universitede bu kadar politik bir ogrenim hayati olabilir mi diye sormus.

hep diyorum, troller biraz kendinizi gelistirin.

batili universitelerin cogunda gayet politik ve sorgulayan bir ortam vardir. tersine, apolitik ve dunyadan habersiz olmak ayiplanir.

tabii bunlar istiyorlar ki politik gorus olarak herkes kendileri gibi yalasin.

eyyyy aktroll, erdogan tarafindan atanan rektorler her gun akp'yi ve erdogan'i destekleyen aciklamalar yapinca bu politik olmuyor mu? senin politikten anladigin sadece muhalif olmak mi?

neyse, kime anlatiyorum? neticede nuh'un cep telefonuyla konustugu hikayesine layik adamlarsiniz.
  • bazı orospu çocuklarını kudurtup başlığına toplayacak cevaptır.