şükela:  tümü | bugün
 • öğrencilerin haklı direnişine karşı yapılan hukuksuz bir müdaheledir. allah hepimize bu 18 yaşındaki gençlerin cesaretini bahşetsin.
 • utanmasa "neden slogan atmıyorsunuz, neden size saldırmamız için gereken şeyleri yapmıyorsunuz" diyecek.
  utanmıyor.
 • biri de artık bu boğaziçililerin hep mağdur olması diye bir başlık açacak en sonunda
  ulan ne kadar nefret edeni var boğaziçinin bakar mısın polis bile sokakta öğrenci kimliğini göstereni tutukluyor
  ne çekmişsiniz siz o yüksek ıqlarınız düşük muhakeme anlayışınızla

  not: videoyu izlemedim, daha önce izlediğim videolardan bu eylemlerde polise karşı gösterilen çirkin tavrı biliyorum.

  görevini yapmak isteyen her emekçiye karşı yapılan hakaret ve kışkırtıcı hareketleri de kınıyorum.

  edit: videoyu videoları hatta boğaziçiyle ilgili olan her haltı izledim ezberledim artık şu son bir ayda yeter boğaziçi kusacağım mental olarak artık.

  yazının başında daha önceki polisle karşılaşılan eylemdeki tavırları doğru bulmadığımı belirtmiştim, onun yanında ilk eylemdeki öğrenci kışkırtmasını, eylemin okul dışına çıkmasını, okula polislerin girmesini, hocaların sadece lafta öğrencilerle olmasını, bu eylemdeki polis kışkırtmasını da doğru bulmuyorum.
  üzücü bir şekilde polis zorbalığı görünüyor ve bunu da tüm kalbimle kınıyorum.
  umarım oradaki herkes iyidir ve bu zor kullanmalar için haklarını arar ve adaleti bulurlar.

  ancak şurası da var ki : dün valilik açıklama yaptı gösteri ve protesto yapmanın o bölgede yasaklanması ile ilgili, çünkü iki grubun karşılaşması ihtimali vardı ve bu bir çok insanı tedirgin ediyordu. o yüzden en son takip ettiğim şekilde eylem beşiktaşa taşınmıştı diye duymuştum ve sevinmiştim. açıkçası hangi ara okulun önüne taşımaya karar verdiniz..
  iki grup karşılaşmadı ama bu sefer polis ile karşılaşılmış, polisin tavrını beğenmesem de, ortada zaten bu , gerekli görünürse işlem de yapılabilir , eylemin de bu yasağa rağmen oraya taşınması doğru değil.

  edit2: ameliyata giren öğrenci olmadığı akademisyeler tarafından açıklanmıştır, birileri gerçekten olayı büyütmeye çalışmış.

  dünbize ulaşan haberlerin farklı açılardan videolarına, yeni gelen bilgilere ulaşıyoruz her geçen dakika.

  bu da bu gün açıklanmış ; görsel

  başlıktaki "boğaziçi öğrencileri" tekrar bir gözden geçirilebilinir kampüsün dışarısında tutuklananların büyük bir çoğunluğu okulun öğrencisi değilmiş zira.
  ha okulun içerisinde de öğrencilerle bir sürü olay oldu o ayrı.
  ama şu zamanda ortada böyle bir şey var ki bir şeyler çarpıtılarak önümüze konulmaya çalışılınıyor. o yüzden aldığımız her haberin sağlıklı olup olmadığını araştırmalı hemen kanılara varmamalıyız.
 • kiminin, aklındaki protesto veya protestocu tipine uymadığı için desteklediği hukuksuzluk.
 • sonra da halkın degil akp'nin polisi denilince kızıyorsunuz.
 • görüntülere bakınca diyecek fazla laf yok.

  (bkz: gorona bayram yabdı.)
 • kılıçdaroğlu militan dedi diye ayaklanmışlardı. haklı olduğunu görüyoruz görüntülerden kılıçdaroğlu'nun.
 • olay tam önümde yaşandı fotoğraf çektik diye geldiler zorla telefonlarımıza bakıp sildirdiler bi de terörden işlem yaparım sana diyo hahaha allah elinize düşürmesin gözümün önünde önümüze gelene bin tekme misali tutukladılar gençleri.

  aklıma geldikçe sinirlenme editi: ülke öyle bi hale geldi ki muhtemelen bi bok olamayıp polis olan bir tip gelmiş beni sadece bir fotoğraf çektim diye terörle işlem yapmakla tehdit edebiliyor. düşünün arkadaşlar bu kadar çabuk terörist ilan edilebiliyorsunuz. gücünüz ancak öğrencilere, insan hakları savunucularına yetiyor. gözümün önünde çocuklara böyle davranmayın diyen yaşlı bir teyzeyi bile çevik kuvvet amiri olduğunu söyledikleri kişi tartakladı. birazcık direnen çocukları her gelen polis gözlerimin önünde zevkle tekmeledi. bu ülkede hak, adalet, hukuk, halkı korumakla görevli polis sadece belli kesim için çalışıyor. ama “yüzüklü fakir” dönemi bittiği zaman, rüzgarın yönüne göre değişenler yine bu omurgasızlar olcak. o zevkle tekmelediğiniz gençler sizi asla unutmayacak.
 • kim bunlara dur diyecek çok merak ediyorum.
 • resmen dolores umbridge dönemi hogwarts'ı gibi. az daha dayanın gençler.
hesabın var mı? giriş yap