1. boğaziçi kampüsündeki en sakin, en ücra noktaya kurulmuş bölüm. ayrıca deneyden deneye uğrayan diğer bölüm öğrencileri (bkz: biz) için sessiz sakin mekanlardaki ürkünç olayları konu edinen filmlerin çekildiği metruk binalar tadında bir binaya sahip olan bölüm.
  2. donem basina 27 kiz 3 erkek gibi bir ortalamaya sahip, giren yurdum abaza genclerinin kendilerini 27kizla gangbang misali ders isleyeceklerini hayal ettikleri, okumasinin cok kolay oldugu iddaa edilen, bogazici universitesi psikoloji bolumu'nun halk arasindaki adi. en iyi hocalarini kaptirdi dense de hocalari hala pek bi iyi olan******, okulun en guzel binalarindan birine sahip bolum.
  3. hocaların niteliği ile ilgili basit bir google araştırmasının ya da kampüsturunun bile yeterli olacağı, emekli olan hocaların devlette çalışamayacakları için özel sektöre geçmek zorunda kaldıklarının bazı insanlara hatırlatılması gereken bölüm.. bilmem anlatabildim mi ;)
  4. lisans programı, amerika'daki liberal arts programına çok yakın. kabaca şöyle: 14 ders ortaya karışık pek yararlı ve vitaminli sosyal bilim dersleri paketi + 16 kadar ders akademik psikoloji anlayış okuyuş ama "pek" irdelemeyiş paketi + 15 ders seç beğen al üniversiteden ne istersen anti-paketi*. 138 kredi. bir ders ortalama 3 kredi...
    sosyal hayat, kızlar çok, ama ümitli olmasın beyler, bir arkadaşımın ağzından bizzat şunu duydum:
    "ya niye bizim bölümden bir sevgili bulayım ki?" alt çenem yere yapışmıştı doğruyu söylemek gerekirse.