şükela:  tümü | bugün
 • freelance olarak çalışan tercümanlarına çoğu zaman ödeme yapmayan ya da ödemeyi olabildiğince geciktiren tercüme bürosu.

  freelance olarak çalışıp bu konuda mağdur olduysanız hakkınızı aramak için icra takibi başlatmak gibi bir olanağınız var. şahsen ben hakkım olan ödemeyi yakın zamanda alamazsam öyle yapacağım.

  hakkımı yedirmeme ve bu tarz olayların üstüne düşme gibi yakın zamanda kazandığım alışkanlıklarımı kullanmaktan çekinmeyeceğim.
 • sitesinde "uluslararası çeviri platformu" tarafından en iyi çeviri bürosu seçildiği iddia edilen oluşum. google'a tırnak içinde uluslararası çeviri platformu yazıp aradığınızda, sadece boğaziçi tercüme'nin sitesinin çıkmasıyla beni ikna etmeyi başarmıştır.

  bir üstteki entry'de aldığı iddia edilen türkiye ödülleri hakkında da net bir bilgiye ulaşmak mümkün değil. parayı basıp ödülü almak gibi bir işlem söz konusu olabilir. seçim süreci, katılım kriterleri, başarı kriterleri, ödülü kimin verdiği gibi şeyler yok. "türkiye ödülleri" yazıp aradığınızda karşınıza muhtelif tarihlerde aynı şablonla verilmiş türkiye ödülleri çıkıyor. boğaziçi tercüme ödülü 20 ağustos 2019'da alırken, istanbul times gazetesi aynı ödülü 1 mayıs 2019'da alabiliyor. özeller gıda diye bir firmaya da vermişler, o da ödül hakkında herhangi bir bilgi paylaşmamış. hatta aynı ödül eylül ayında da azerbaycan'da verilmiş. bunun dışında, yılın en iyi saç ekim merkezi gibi fantastik ödüller de var ama hangi kategorilerde kimlerin ödül aldığını göremiyorsunuz. herhangi bir saygın medya organında da bu ödüllerden bahsedilmemiş. dinamik bitlis gibi yerel haber sitelerinde falan çıkıyor. st clements üniversitesi ne kadar üniversiteyse, bu ödül de o kadar ödül anladığım kadarıyla. zaten yukarıda verilen linkte de ilan yazıyor. yani gazete haberi değil, reklam:

  https://eksiup.com/p/h6261876k6t8

  firmanın aldığı diğer ödüller ise sikayetvar.com sitesinde sergileniyor. şahsen benim de kendilerinde 2015 yılından yaklaşık 1500 liram vardır. ödülü o parayla almamışlardır umarım.
 • benim de yeterince araştırma yapmadığımdan dolayı düştüğüm hırsız şirket. resmen çalıştığım işin parasını vermiyor ve ödendi gözüküyor, ilgileneceğiz falan gibi şeyler söylüyor. en kısa zamanda icra takibi başlatacağım.
 • uzak durulması gereken dandik çeviri şirketi. bir sabıka kaydımı çevirmeyi beceremediler, bunlar yüzünden vize işlemlerim aksadı.

  edit: en azindan ucretimi iade ettiler, ama baya ugrastirdilar.