şükela:  tümü | bugün
  • hakkari üniversitesinde hukuk var mı bilmiyorum ama ülkedeki bir çapraşıklığa dikkat çekmek istiyorum. zaten ülke deve gibi neyi doğru ki. boğaziçi uluslararası 5 sene önce falan ahmet davutoğlunun gazıyla sözde tm birincisinin seçtiği bölümdü. ama şuan ve belki de uzun zamandır hukukun forsu var amk ülkesinde. zaten bizim ülkede bi şey nasıl denirse öyle gider ne doktorlar mühendisler istedi demiş yarım akıllı kaynananın biri öyle kalmış bi de bu hukuk var. devlete girmede aşırı avantajlı nası bi lobisi varsa artık. kendisinden çok da farklı olmayan iibf mülteci kampı gibi görülürken hukuk sanki saray aq. hadi en iyi iibf bölümü 300 puanla en kötü hukuk 500 puanla alır anlarım da iyi üniversitede iibf okumakla liseden bozma üniversitede hukuk okumak bir tutuluyor devlette. hatta dandik ünide hukuk okuyan daha avantajlı hem devletin yaptığı sınavlarda hem her türlü işe alım sınavında hem de toplum gözünde. sen de ingilizce bilen uluslararası ilişkiler mezunu olarak mezun olunca ülkenden nefret edip amerika veya ingiltere için çalışmayı bile düşünüyorsun çünkü dünya çapında eğitim alan gençleri ülkeden bu denli sogutan bir mezuniyet sonrası süreç var ülkende.