şükela:  tümü | bugün
 • süper olduğu rivayet edilen,birden fazla yabancı dil olduğunda da tadından yenmeyen bölüm.200 gibi makul bir ea puanı ister.sayısalcı oldukları için tercih edemeyip intiharın eşiğine sürüklenen nice genç kızlarımız,delikanlılarımız vardır,olacaktır.
  (bkz: dostlar ukte doldururken görsün)
 • boğaziçi üniversitesi'nin yıllar yılı en düşük puanlı bölümü olmuş olan iş idaresi ya da daha çok bilinen adıyla orta kademe yöneticilik bölümünün, meslek yüksekokulu'nun kapatılması ve uygulamalı bilimler yüksek okulu'nun açılmasıyla birlikte, müthiş bir stratejik oyunla kendini dört senelik bir bölüme upgrade etmiş hali. nitekim bu haliyle kendini kurtarmış, adamakıllı bir bölüm olabilmiştir. yer yer kendi alanlarına karıştığı için idari bilimler fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından hiç sevilmemiş, koskoca işletme, ekonomi, uluslararası ilişkiler varken uluslararası ticaret bölümü açmak niye, tarzı tartışmaların dönmesine sebep olmuştur.
 • "shuttle var, ayak var, araba var, akıl var nizam var.hisardan güneye gitmek nedir ki" diye düşünenleri maalesef büyük bir yanılgıya düşüren bölüm. bir kez hisardaki ders programına, ortama , hedeye hödöye kendini kaptıran nice uluslararası ticaret öğrencisi güneydeki arkadaşlarına yüzlerini unutturmuşlardır. ancak insanın aklını başından alan güzel havalarda " bizi manzara paklar." diyerek ders kırıp güney halkına bir görünürler, o kadar..yani diyorum ki, hayatınızın, en azından 4 yılınızın hisarda* geçmesine sebebiyet verecek bölümdür. güney falan yalan olur.
 • tikky öğrenci kapasitesiyle işletme ve ekonomi bölümlerini geride bırakmış bölümdür.
 • hisar kampüs'te konuşlanan, özellikle son mezunlarının kolayca iş bulabildikleri*, kadrolu hocalarından bazıları baygın ve durgun olsa da, piyasadan gelen hocalarıyla türkiye standartlarının üstünde eğitim veren bölüm. işletme müfredatının ithalat-ihracat mevzuatı, lojistik ve uluslararası hukukla yoğurulduğu tadından yenmez börek.
 • daha okuduğumun farkında olamadığım bölüm. boğaziçinin üniversite havasından manzara dışında pay alamamış yadyok binasında lise gibi okuyoruz. merakla seneyi beklettiren bölüm ayrıca.
 • (bkz: hisar kampus)
  (bkz: eziklik)
  (bkz: kasmak)
  (bkz: bullshit)
  (bkz: hisarustu)
  (bkz: tikky)
  (bkz: yildiz uman)
  (bkz: yazik)
  (bkz: bosa giden zaman)
 • öss öys ayrımının tekrar gelmesiyle girmek için öss'yi kazanmanın yeterli olacağı rivayet edilen ve daha önce binbir eziyetle kasıp kazanmış mezunlarının karizmasının çizileceği bölüm