şükela:  tümü | bugün
 • bence okulun en guzel yerlerinden birine konuslanmis bu binanin okula ilk gittigimde yurt olduguna inanamamistim. daha sonra icine girince o kadarda ic acici olmadigini farkettim. klasik bir bogazici yapisi disi hos ici bos.
 • restorasyon bir yurd oldugu için oda içlerinde bilimum köşelerde kuytularda, ya eskiden kalmış yabancı elemanların "was here" çalışmaları bulunur, yada "robert collage" damgası ile rutubetini yansıtır.

  ikinci erkek yurdunun kelebek mobilya ile döşendiğini düşünürsek, konfor açısından alt sıralarda fakat manzarası tabiki hiç bi yere değişilmez.
 • studysinde lap toplar yüzünden zor hareket edersiniz. önüne gelenin "ders çalışıyorum, aynı zamanda bok gibi de param var" mesajı vermek için gelip oturdugu mekandır.

  ayrıca yine studysindeki kızlar tuvaleti ile ünlüdür. pek belli bir "kızlar içindir" ibaresi taşımaması nedeniyle, bazı saf er arkadaşların kasıklarını tutarak daldıgı tuvalete sahip mekandır.

  (bkz: ay pis sapık)
 • 1.erkek yurdu altında bulunan kocaman study'e açılan kapılardan birine sahip olan binanın yegane kızlar tuvaleti, bi şekilde sürekli kokar, study de çok zaman geçiren bir insan olmamama rağmen bu durum beni bile rahatsız etmişti netekim...
 • kalmak epey bir yurt kredisi gerektirdiği için ancak dördüncü sınıfların veya ortalamayı yükseltecek kadar dördüncü sınıf öğrencisi ayarlamış üçüncü sınıfların yararlanabildiği, (hala var mı bilmiyorum ama) az sayıda üç katlı ranzanın bulunduğu, spor festivali günlerinde karı kızın kafasına içi su dolu poşet fırlatılan; alt katı berber, market, sosyete kantini, study ve kulüp odalarını barındıran, boğaziçi üniversitesi'nin en "sosyal" mekanı, kalbi.
 • dönem başında, kayıt zamanında kelebek mobilya tırlarının önünde olduğu yurt.
 • diğer bir çok yurdun aksine, belli bir oda formatı olmayan, hiç bir odasının birbirine benzemediği yurttur. kimi odalar mükemmel boğaz manzarasına sahiptir, sabah vapur sesiyle uyanmanın güzelliğini yaşarsınız. kimi odalar ise daracıktır, güneş yüzü görmez, içeri girince boğulacak gibi olursunuz.
  ayrıca ismi erkek yurdu olmasına rağmen içerisi oldukça karma bir yapıya sahiptir. belde havluyla banyodan çıktığınız anda bir dişiyle karşılaşma olasılığınız oldukça yüksektir.
 • hayatimdaki en guzel yillarimi gecirdigim bina. hem okulun butun aktivitelerinin icinde yer aliyorsunuz hem de muhtesem bir bogaz manzarasina karsi yatip uyuyabiliyorsunuz. bu yurda cikabilmek icin 2 yil boyunca baska yurtlarda kalip kredinizi yukseltmeniz gerekebilir yada kendinize bir ghost ogrenci bulup onun yerinde kalabilirsiniz...
 • insana helal parayla bogaz manzarasinda uyanabilme imkani veren super yurt
 • bogazici universitesinin daha dogrusu robert kolejinin "ilk" binasidir. eskiden birinci erkek yurdunda sadece 4. sinif ve bir miktar 3. sinif kalabiliyorken, simdilerde degisik ali cengiz oyunlariyla hazirliklar bile kalabiliyor. bina gerek saglamligi sayesinde verdigi guvenle, gerek en onemli ozelligi olan jeopolitik konumunun avantajiyla saygimizi sevgimizi kazanmistir.

  degisik hikayeleri vardir. yangin tatbikati sirasinda erkekten cok kizin ciktigi dogrudur.