şükela:  tümü | bugün
 • ilk uzun metraj filmim, bir adalet hareketi...

  ortamvirusu presents boğaziçi üniversitesi duyar ve adalet timi (büdat)

  çözünürlüğü yüksek olan adalet, eriyip gider mi?
  yoksa internete yüklenen her şey gibi tükenmez kalemle mi yazılır?

  bu sorularla başlayan büdat; fütüristik bir distopyayı andıran 'ağ toplumu'nda adalete olan inancını yitirip önce kendi çevresini, yani boğaziçi üniversitesi'ni değiştirerek bir hukuk hareketi başlatmaya karar veren anti-kahraman buğra korkmaz 'ın mücadelesini anlatıyor.

  cannes film festivali’ne tünel isimli kısa filmiyle katılıp eleştirmenlerin övgüsünü alan genç yönetmen ezgi yıldırım, epik hikaye formatının bir süper kahraman filmine uygulandığı bu senaryoyu alıp farklı bir janrın kalıplarında kendine özgü tarzıyla yapıbozumuna uğratarak epik bir destana imza atıyor.

  ilk filmi contorium'dan uzun yıllar sonra beyaz perdeye yeniden
  dönüş yapan can güney kuseyri, bu sefer yönetmen koltuğuna oturmak yerine büdat'ın yapımcılığı ve senaryo/kurgusunu üstlenirken; adaletin teknolojik devrim ve sosyal medya ile ne ölçüde sağlanabileceğine dair izleyicileri soru yağmuruna tutuyor.

  eğlence dünyası mensubu küreograf öktem usumi (madır öktiş), inovatif tasarımcı ilknur candan ve ünlü twitter siması alper sarı gibi isimlerin de yer aldığı büdat, gökkuşağı kadar renkli bir yapım olacağa benziyor...

  http://vimeo.com/112510883
  http://www.youtube.com/watch?v=a47jfxd5yv8 (youtube linki cep telefonundan oynatılamıyor)

  support #büdat!
  yakında sinemalarda!
 • harika bir sosyal medya eleştirisi olmuş kısa filmdir. trailer gibi hazırlanmış, tatlı bir konudur.
 • devamı gelir mi diye heyecanladığım, gelmeyeceğini öğrenince üzüldüğüm, absürd, kendi içinde ciddi ve bir o kadar da eğlenceli kısa filmdir.
  umarım en kısa zamanda devamı gelir.
 • sıradan olaylara farklı bakış açılarından yaklaşan bu insanlara hayran olmamak elde değil. verdikleri röportajları okuyunca çok ince düşünen, mizah ve bilgiyi harmanlayan insanlar oldukları da anlaşılıyor. takdir ettim.

  artık algılarını açtığınız bir kitleniz var (benimde dahil olduğum). bizler yoksunluk sendromuna girmeden bir yenisi daha gelir inşallah diye ümit ediyorum. beklemedeyiz...