şükela:  tümü | bugün
  • ingilizce öğretmenliği programı için; http://fled.boun.edu.tr/ adresine göz atılabilir.
  • insanların mezun olduğunda öğretmenlik yapmak amacıyla gelmediği, hatta mezun olup öğretmenlik yapanlara "boğaziçinden mezun olup öğretmenlik mi yapıyosun bir de? hah!" gözüyle bakıldığı garip fakültedir.
  • okulun derin çukuru.

öğrenci, mezun kalitesi konusunda diğer fakültelerle arasında uçurum vardır. okulun köklü geçmişine uymaz, her anlamda ortalamayı aşağı çeker. boğaziçi'nin içinde bambaşka bir üniversite gibidir.

diğer öğrenciler de burada okuyanların ben zaten öğretmen olmayacağım laflarını dinlemek zorunda kalır.
  • boğaziçi'ne yakışmayıp kalabalık yapmaktan başka vasfı olmayan, sürü halinde gezen bir yığın gerzek barındırıp bir an önce kapatılması gereken fakülte.geneli 'ya ben zaten öğretmen olmayacağım ki boğaziçiliyiz abi biz de sonuçta' gibi sözlerle alttan alttan öğretmenlik mesleğini okul içinde farkında olmadan en çok aşağılayan kompleksli tiplerden oluşur.keşke bu kadar ezik olmasalardı dersiniz içinizden.

boğaziçi'nin zeki ve donanımlı çocukları arasında duymuş oldukları aşağılık komplekslerini kampüsün her yerinde hissedersiniz.birde bunların geneli facebook profillerine utanıp sadece boğaziçi yazarlar bölümlerini yazmazlar.

ayrıca kızlarının çoğu arasında mühendislik fakültesinden ve iibfden sevgili yapma ve evlenecek erkek bulma yarışı vardır.çünkü bu kızlar kendi fakültelerindeki tiplere ezik gözüyle bakar, kendileri bir bokmuş gibi gelecek görmez ve şans bile vermek istemezler.
  • niye şaşırıyoruz ki? ülkedeki hemen her eğitim fakültesinde manzara aynı. oraya gelen çoğu kişi daha iyi bir bölümú tutturamadığı için geldi. o kişilerin kafasında öğretmenlik falan yoktu ama mecbur kalınca da en çok onlar sevdi mesleği. yersen.