şükela:  tümü | bugün
  • ingilizce öğretmenliği programı için; http://fled.boun.edu.tr/ adresine göz atılabilir.
  • insanların mezun olduğunda öğretmenlik yapmak amacıyla gelmediği, hatta mezun olup öğretmenlik yapanlara "boğaziçinden mezun olup öğretmenlik mi yapıyosun bir de? hah!" gözüyle bakıldığı garip fakültedir.
  • hocalarının burdan mezun olup mebde öğretmenlik yaparsanız kendinize yazık edersiniz dediği bölüm. aksini iddia edene de gidin kolay mezun olabileceğiniz üniversitelere, burada ne işiniz var deniyor.
    ben öğretmen olmaya geldim arkadaş. bir türlü anlatamıyorsun. bunları söyleyen 'eğitimciler' sonra bu öğretmenler neden bu kadar kötü diye yakınırlar. alması gereken eğitimi alanı bırakmıyorsun ki olsun. hep bir alttan alttan işleme durumu. bir burnu büyüklük almış başını gidiyor.
  • okulun derin çukuru.

öğrenci, mezun kalitesi konusunda diğer fakültelerle arasında uçurum vardır. okulun köklü geçmişine uymaz, her anlamda ortalamayı aşağı çeker. boğaziçi'nin içinde bambaşka bir üniversite gibidir.

diğer öğrenciler de burada okuyanların ben zaten öğretmen olmayacağım laflarını dinlemek zorunda kalır.