• ingilizce öğretmenliği programı için; http://fled.boun.edu.tr/ adresine göz atılabilir.
  • niye şaşırıyoruz ki? ülkedeki hemen her eğitim fakültesinde manzara aynı. oraya gelen çoğu kişi daha iyi bir bölümú tutturamadığı için geldi. o kişilerin kafasında öğretmenlik falan yoktu ama mecbur kalınca da en çok onlar sevdi mesleği. yersen.
  • kütüphanede yer olmaması, yemek sırası, yurt çıkmaması, tk,htr ve bir sürü dersi kota nedeniyle alamamak gibi okulun kontenjan bakımından yetersiz olduğu alanlarda ef öğrencileri günah keçisi ilan edilir. bu sebeplerden ötürü efkapatılsın mottosuna tam destek veririm. ama yukarıdakiler gibi yok ef okulun köklü geçmişini bozuyormuş, yok diğer öğrencilerle eflilerin arasında uçurum varmış ithamlarına şiddetle karşı çıkıyorum. ne mühendisler gördüm eflilerden daha bağnaz daha dar kafalı. birisi en büyük yeteneğini söyle deyince gururla ben daha hiç kitap okumadım diyen bir ee ci duydu bu kulaklar.
  • insanların mezun olduğunda öğretmenlik yapmak amacıyla gelmediği, hatta mezun olup öğretmenlik yapanlara "boğaziçinden mezun olup öğretmenlik mi yapıyosun bir de? hah!" gözüyle bakıldığı garip fakültedir.
  • okulun bence en iyi 2 fakültesinden bir tanesidir. yani uluslararası alanda yayın yapabilen hocaların bulunduğu bir fakülte. ha buraya gelenlerin çoğu öğretmen olmak için gelmez, orası doğrudur. ama gidenler gittikten sonra geriye kalanlar çok sağlam olurlar. ayrıca güncel akademik konuların tartışılıp görüşüldüğü dersler de daha birinci dönemden verilir. o yönden öğrenciler akademi ile iç içedir.

bu entry kendini geliştirecektir.

edit: imla + silme
hesabın var mı? giriş yap