şükela:  tümü | bugün
  • büyem tarafından verilmektedir.
  • üniversite öğrencisi olmayıp dışarıdan ücretli olarak katılanlar için tahsilat yapma, ilk kez katılacaklar için seviye belirleme ve öğrencileri (müşterileri) ile iletişim kurma konularında beklentimin çok altında - çağın gerisinde uygulamaları olan, 2001'de üniversite ortamını nasıl bıraktıysam aynı şekilde devam edip süreçlerini hiç geliştirmeyen bir kurs.

kredi kartı ile ödeme yapmak istedim , şifreli işlem yapamayız dediler. bir tek bana mı garip geliyor bu durum?

başlangıçtaki seviye belirleme sınava girersiniz, 20 soruluk. sorular fill in the blanks tarzında, 10 dakika sürmez. sınavdan çıkan herkes full yapmıştır ya da full yaptığını iddia eder... nasıl bir seviye belirleme tekniği bunu da çözemedim açıkçası. belki de olayı o kadar aşmışlar ki, herkese çok basit gelen ve az sayıda seçici soru olan sınavda ingilizce seviyelerimizi çok hassas ölçen bir teknik kullanıyorlardır; biz geri kafalı kalmışız ve anlayamıyoruzdur...

sınav klasik olduğu için okunma süreci de var. yahu yapsana test; hemen açıklasana? veya bilgisayar üzerinden doldurt, zaten sınav boşluk doldurma üzerine; tamamına yakını da tek kelimelik; bilgisayar eş zamanlı eşleştirme yapıp sonucu açıklasın?

aradan süre geçiyor, kurslar başlayacak, seviyemiz nedir diye öğrenmek için telefon açıyoruz; "kurslar başladan önce son gün panoya asacağız" diyorlar. pano ney lan.... açıklama zamanı ve bu pano olayıyla ilgili yorum yapmak istemiyorum...

neyse, kısacası bürokrasisini beğenmedim. umarım eğitim içeriği iyidir de bu tip şeylere takıldığım için kendimden utanırım.
  • yazın iki ay advanced seviyesinde ingilizce dil eğitimi almayı düşündüğüm kurstur. giden yazarlar varsa memnun kalıp kalmadıkları konusunda yeşillendirirlerse sevinirim. galatasaray üniversitesi'ne giden arkadaşım var çok memnun. ikisinden birini seçeceğim. bakalım.
    edit: vazgeçtim.
  • 2018 ilkbahar döneminde iki ay süresince ingilizce dil eğitimi almayı düşündüğüm kurstur.

eğer ki giden yazarlar varsa ya da memnun kalmayanlar olduysa, bunu paylaşmalarını rica ederim.

diğer seçeneğim galatasaray üniversitesi ve itü olacaktır.
    yine, bu ikisi hakkında da değerli görüşlerinizi beklerim.