şükela:  tümü | bugün
 • büyem tarafından verilmektedir.
 • üniversite öğrencisi olmayıp dışarıdan ücretli olarak katılanlar için tahsilat yapma, ilk kez katılacaklar için seviye belirleme ve öğrencileri (müşterileri) ile iletişim kurma konularında beklentimin çok altında - çağın gerisinde uygulamaları olan, 2001'de üniversite ortamını nasıl bıraktıysam aynı şekilde devam edip süreçlerini hiç geliştirmeyen bir kurs.

  kredi kartı ile ödeme yapmak istedim , şifreli işlem yapamayız dediler. bir tek bana mı garip geliyor bu durum?

  başlangıçtaki seviye belirleme sınava girersiniz, 20 soruluk. sorular fill in the blanks tarzında, 10 dakika sürmez. sınavdan çıkan herkes full yapmıştır ya da full yaptığını iddia eder... nasıl bir seviye belirleme tekniği bunu da çözemedim açıkçası. belki de olayı o kadar aşmışlar ki, herkese çok basit gelen ve az sayıda seçici soru olan sınavda ingilizce seviyelerimizi çok hassas ölçen bir teknik kullanıyorlardır; biz geri kafalı kalmışız ve anlayamıyoruzdur...

  sınav klasik olduğu için okunma süreci de var. yahu yapsana test; hemen açıklasana? veya bilgisayar üzerinden doldurt, zaten sınav boşluk doldurma üzerine; tamamına yakını da tek kelimelik; bilgisayar eş zamanlı eşleştirme yapıp sonucu açıklasın?

  aradan süre geçiyor, kurslar başlayacak, seviyemiz nedir diye öğrenmek için telefon açıyoruz; "kurslar başladan önce son gün panoya asacağız" diyorlar. pano ney lan.... açıklama zamanı ve bu pano olayıyla ilgili yorum yapmak istemiyorum...

  neyse, kısacası bürokrasisini beğenmedim. umarım eğitim içeriği iyidir de bu tip şeylere takıldığım için kendimden utanırım.
 • yazın iki ay advanced seviyesinde ingilizce dil eğitimi almayı düşündüğüm kurstur. giden yazarlar varsa memnun kalıp kalmadıkları konusunda yeşillendirirlerse sevinirim. galatasaray üniversitesi'ne giden arkadaşım var çok memnun. ikisinden birini seçeceğim. bakalım.
  edit: vazgeçtim.
 • varmı yeşillendirecek bir arkadaş
 • yok mu giden yada tecrübesi olan
 • korkarak girdiğim seviye belirleme sınavında intermediate 2 çıktım. ee 8 kur satın aldım ama 10 kurun 5.adımındayım. malesef satın almadan seviyenizi belirlemiyorlar
 • online olanını ziyadesiyle faydasız bulduğum kurs.

  internetten satın alıyorsunuz ve sizi seviye testine sokuyorlar,buraya kadar tamam.
  seviyeniz temel seviyede çıktığında üniteler açılıyor ve belirli bir tarihte bir hocanın sizinle iletişime geçeceğiyle alakalı mail alıyorsunuz. bu da tamam diyelim.
  ancak sorun şu ki ünitelerde anlatılan konuların hepsi ingilizce, türkçe tercüme halleri yok. yani temel seviyedeyseniz orada anlatılan konuları anlama şansınız yok. sağ tıkla açılan bir sözlük koymuşlar ama gramer çalışırken her kelimeye tek tek sözlükten bakmak gerekiyor, baktığınızda da zaten açıklamayı anlamıyorsunuz.
  aradık sorduk e bunun türkçesi yok diye, gelen cevap evet yok, zaten amaç sizin internetten araştırıp konuyu kendi kendinize öğrenmeniz, böylesi daha faydalı oluyor.
  lan ben internetten araştırıp kendi başıma öğreneceksem sana niye o kadar para veriyorum?
  dünya kadar video var zaten gramer anlatan, kelime öğreten vs. gider onlara bakarım. senin bana katkın hangi noktada oluyor peki?
  durum böyle olunca para iadesi talep ettik, bakalım sonuç ne olacak.