şükela:  tümü | bugün
  • böyle saçma bir tespitle çıkan boğaziçi'nde okuduklarindan, duyduklarindan bir şey ogrenememistir ne yazık ki. boğaziçi'ni bogazici yapan özgür düşünme ve bilim yapma, fikrini ozgurce ifade edebilme imkanını herkese sunmasidir. yani ideal bir ortam olmasa da turkiye akademik sartlarinin cok cok uzerinde diyelim. universitede kürt meselesi üzerine derinlemesine çalışan akademisyen ve öğrenci sayısı fazla olduğundan ülkemizin en önemli sorunlarından birine dogmatik bir şekilde değil de bilimsel bir şekilde yaklaşilmaktadir. dogmatik faşistler meseleyi pkk yapılanmasina indirgerken bogazici'ndeki kürtlerin ve solcuların arasına girip meseleyi nasıl tartistiklarina bakarsanız benjamin'den girip deleuze'den çıktıklarını görebilirsiniz. üniversitenin çoğunun nefret ettiğini de düşünmüyorum kürt aktivizminden. tam tersine, bilgi eksikliği ve gençlik kaynaklı tedbirli yaklaşımları olsa da bir çok türk öğrenci aldıkları eğitim gereği olgunlukla yaklasmaktadir
  • herhangi bir pkklının kendi zeka seviyesiyle boğaziçi'ni kazanması pek mümkün değildir. dolayısıyla bunlar ya boğaziçi öğrencisi değildir, ya da sınava kendileri yerine başkasını sokmuştur bu kekolar.
  • (bkz: yaw he he)
  • ben kampüste elinde silahlarla gezinenleri görmedim. dolayısıyla siyasi görüşü, etnik kimliği ne olursa olsun bunu özgür bir şekilde ifade etmesinden rahatsızlık duyanlar dönüp neden rahatsızlık duyduklarını düşünmelidir. böyle gündem yaratmaya çalışmaya gerek yoktur. boğaziçi senelerdir özgür düşünce ortamını koruyabilmişse eğer bunun temelinde böyle dışarıdan analiz yapanların tavsiyelerini siklememesi en büyük etkendir. şöyle bitirmek farz olmuştur. (bkz: sen ne konuşuyorsun lan değişik)
  • habur'da çiçeklerle karşılansalar da devlet kademesinde saygı görseler de basında "karşıt görüşlü öğrenci" olarak anılsalar da silahlı bir örgütün, potansiyel katil militanlarının 'şehirli yüzü'dür. silahların gölgesinde sözde sosyalistlik taslayan itlerin ege üniversitesi'nde ne yaptığı ortada. üniversitelerde her türlü karşıt görüş bir arada bulunabilir; silahlı, uyuşturucu taciri bir örgütün mensupları asla!
  • insanların eğitim hakkının sabote edilmesinin sırf "silahlı ama benim silahlım" mantığı nedeniyle meşru gösterilmesinin bir ayağıdır. çifte ahlak, çifte hukuk, çifte standart falan filan...
  • boğaziçi üniversitesi gibi türkiye'deki bir elin parmağı üniversiteler içinde herhangi bir yapılanma olamaz. zira yapılanamaz. çünkü buralara insanlar 'siyasi düşüncesi altında yapılanmak' için değil, yüksek eğitim görüp, irfan ve vicdan sahibi bilim insanları olmak için giriyor.
    at yarışı gibi bir sınavda yüzde 1'lik dilim öğrenci içine girerek başarıyorlar bu okullarda okumayı. daha sonra kitaplar okuyorlar, konferanslara gidiyorlar, filmler seyrediyorlar, hocalarıyla münazaralar yapıyorlar, makale okuyorlar, tarih okuyorlar, aktif olarak bilim yapıyorlar. aşık olup seviyorlar. hayatta siyahla beyazın arasında milyonlarca renk olduğunu görüyorlar.

elbette kafayı siyasetle bozmuş, sosyal yaralarından ötürü bu yolda kaybedilen boş insanlar yok mu, var.
    ipsiz sapsız, bir baltaya taş olamamış, üç beş serserinin tesbih salladığı ocaklarda olmayan ülküler uğruna devreleriyle oynanmış gençler gibi.
    ama boğaziçi üniversitesindeki x yapılanması diye millete bok atacağına, bu kadar seçkin bir kitleyle otur bir çay iç de, dinle bakalım ha bu insanlar ne diyor.

ama ben bu okula sığır geldim, sığır gideceğim diye itiraz edenler olur, kendi tercihleridir bir şey diyemeyiz.

koskoca boğaziçi ile gazi üniversitesini bir tutuyolar ya la ahahaha.
  • yurtsever (!) - devrimci (?) gençlerdir.
  • hedef gösterilen hdp'liler ve solcuların oluşturduğu iddia edilen yapılanma. ekşide konu açıp uplamalar, köpekli falan konuşmalar, boğaziçi facebook grubunda konu açıp 100 kişi bize saldırdı demeler ve daha nice provakasyon... birileri boğaziçini gazi/iü ayarına çekmek için düğmeye basmış, iç güvenlik yasasını meşrulaştırmak için polisten oluru almış anlaşılan. zaten araştırsan yarısı mit'çi çıkar muhtemelen.

okulda beyinsiz oranı düşük olduğundan tutar mı, sanmıyorum. tırmalayın bakalım.
  • türkiye'nin gündeminde çok önemli bir konu var şuan (bkz: iç güvenlik paketi). sınır ötesi bir operasyon oldu (bkz: şah-firat operasyonu). türkiye'de gündemi yönlendiren sosyal medyadir. sosyal medyanın en güçlü ayaklarından biri ( sosyal medyada ağırlığı ) olan ekşi sözlükte gündeme bakın allah aşkına .
    ülkü ocakları akp'nin gudumun de dediğimiz zaman lütfen alinmayin. şuan kasıtlı olarak gündem değiştiriyorsunuz. bir ülkenin kaderi ile oynuyorsunuz.

ekşi sözlük yazarlarının bu dönemde bu ve bunun gibi başlıkları gormemezlikten gelmesi gerekiyor.