şükela:  tümü | bugün
 • balik tutmak icin gidilen bir yer. kisin sessiz ve terkedilmis bir adaya benzer.
 • boğsak, taşucu'nun birkaç km batısında ufak bir koydur. 90 ların başından beri çadır ve karavan sakinlerinin uğrak yeri, ufak bir otel dışında yapılaşmadan uzak doğal bir mekandır. hatta o kadar doğaldır ki denizden çıkınca tuzlu su ile duş alırsınız. karşısındaki adacık burayı adeta bir göle dönüştürmüştür. her ne kadar son yıllarda sınırlı olsa da içme suyu ve medeniyetin gelmesi, daha ötesinde hemen dibine abd limanı yapılması doğallığını bozsa da güzelliğini kaybetmemiştir.
 • caretta caretta'ları bünyesinde barındıran mersin'e bağlı ufak bir koy.. pek çok ilginçlik gözünüze çarpabilir. plajda yatmış güneşlenirken yarısı denizde yarısı plajda olan ve korna çalan bir araba sizi rahatsız edebilir ve geçmek için yol isteyebilir. gel git olayına sıkça şahit olabilirsiniz.. konaklama için pansiyonların yanı sıra çadırlar da mevcuttur.
 • içinde 70-80'li yıllardan kalma intermot isimli eski bir motel barındıran akdeniz koyudur. adeta zaman tünelinden geçmiş gibi hissedersiniz, her an bir köşeden bronz teni, ince bikinisiyle banu alkan çıkacak ve pişşt diyecek gibidir.
  dönem filmi çekecek yönetmenlere duyurulur!
 • arabanın bir tekerleği suyun içinden bir tekerleği kumsaldan geçmek kaydıyla uç tarafına ulaşılıp büyük harnup ağaçları altında kamp yapabileceğiniz inanılmaz bir doğal güzelliğe sahip köy. ancak yeni yollar açıldıkça ziyaretçi sayısıyla beraber bekaretini de kaybetmekte.
 • kislari 500 nufuslu, mersin'e 110-120 km mesafede bir yerlesim birimidir. deniz kiyisinda iki tane restoran var, birisi bogsak restoran, digeri de muhtarin yeri olarak da bilinen gurbuzler restoran, sahibi eski muhtar. her iki restoranin da denizi altina alan tahta bir kismi var, uzerlerinde bes altisar masa, oturuyorsun restorana, soyluyorsun lahos ve rakini, afiyetle yiyor iciyorsun, mezede cok beklentiye girmenin anlami yok ancak lahos, salata ve raki ziyadesiyle lezzetli. kafayi buldukca denize giriyor kendine geliyorsun ve kaldigin yerden devam ediyorsun. sahane. sakin. gozlerden uzak. mis. gidin, gezin, buyulenin.
 • eskiden taşucu beldesine bağlı bir mahalle iken son düzenlemeyle birlikte taşucu mahalleye dönüşünce boğsak da taşucu mahallesine bağlanmıştır.
 • denizi, dogasi ve guzelligiyle insani buyuleyen, silifkeye cok yakin bir yerlesim yeri.
  daha cok kucukken giderdik buraya. buyuk bir kulube vardi, hayal meyal hatirlarim. kulubeden disari cikar cikmaz, yemyesil bir cimen. onun bitisinde tasli da olsa kum ve sonrasinda berrak bir deniz. deniz o kadar yakindi ki sahile*araba ile denizin icinden gecer ulasirdik o kulubeye. simdi yilda bir kere gidebilirsem gidiyorum :( o kadar ozluyorum ki burayi ve burada yasananlari..
 • şehir, teknoloji, moder bilmemnelikten sıkılıp olabildiğince doğa, tabiat el işi, bağ bahçe istiğiyle yerleşmek istenilebilecek "kimsenin bilmediği yada çok az kişinin varlığından haberdar" memleketimin "saklı cenneti". emekli olduktan sonra ölümü beklemek istediğim bir kaç yerden birisi.
 • öncelikle kamp yapan kişilerin bütün çöplerini bırakıp gittiği bir yer. sahilde çöp konteynırları olmasına rağmen. hele yukarılarda karpuzdan kuru fasulyeye öylece terk edilmiş bir alan varki hatırladıkça tilt oluyorum.

  düz ve gölge bir alan bulmak zor. buda çadır atmayı zorlaştırıyor. zaten genelde günübirlik için ideal biryer gibi.

  kamp için daha düz bir alanı öneririm.

  güzel bir koyda olması sebebiyle denizi dalgasız ve temizdi, sanırım tek artısı bu.