şükela:  tümü | bugün
 • olay tabii ki türkiye sınırları içerisinde yaşanıyor.
  kameralarımızı hatay'ın merkez ilçesi antakya'ya çeviriyoruz ve bir intihar teşebbüsüne rastlıyoruz.
  suriyeli bir kardeşimiz, kendini asi nehrinin serin sularına bırakmak suretiyle intihara yelteniyor. bunu artık kim gördü ve nereye nasıl haber verdi bilmiyoruz ancak görebildiklerimiz, bir görevlinin -ya da görevli kisvesinde bir personelin- kendisini kurtarmayı denemesi üzerine suriyeli kardeşimiz, canımız ciğerimiz, nehrin ortalarına doğru kaçıyor. bunun üzerine çevredeki vatandaşların da ''bırak aq ölsün ibne'' söylemleriyle ilk kurtarma denemesinden vazgeçiliyor.
  ancak suri, ne ölüyor ne de kıyıya çıkıyor. öyle aval aval duruyor ve kalabalığın da sinirlerini bozuyor. ''öleceksen öl lan ibne, işimiz gücümüz var'' dermiş gibi bakan meraklı gözlere inat, suriyeli cesur kardeşimiz adeta ölüme meydan okuyor. nehrin ortasına geliyor, kıyıya yanaşıyor, tekrar kaçıyor. adeta ürkek bir güvercin gibi..
  sonra tabi ''sikerim yapacağınız işi'' diyen pehlivan bir abimiz suya atlıyor. üç beş kulaç attıktan sonra suriyeli'nin yöresine ulaşıyor. çevredekilerin yönlendirmesiyle yerini saptıyor ve yakasından tuttuğu gibi geçmişini sikip atıyor orada.
  bir yumruk ve suriyeli hayata dönüyor. adeta 130 derecelik bir açı alıyor suyun içerisinde ve yönünü karaya dönüyor. mehmet kardeşimiz bunun ensesinden adeta bir enik gibi tutuyor, adeleli vicuduyla suri'yi karaya doğru sürüklüyor. o esnada ''heeh, şimdi gördü ebesinin amını'' nidaları yükseliyor asi nehrinin kıyısından..
  bir kurtarma operasyonu daha başarıyla sonuçlanıyor.
  adeta iliklerine kadar ıslanan vatandaş mehmet, coşkulu kalabalık tarafından takdirle karşılanıyor ve bir insanın hayatını kurtarmakla başlar her şey, dendiği üzere, yeni hayatının ilk saniyelerini hafif üşüyerek geçirmeye başlıyor.

  inanmayanlar burdan buyursun.

  not: entry'nin ilk hali böyle değildi. daha teatral bir yazım vardı ama yolla dedikten sonra ''bir takım aksilikler'' olunca silindi gitti. çok sinir oldum, aynı konsantrasyonla yazamadım, özür dilerim....