şükela:  tümü | bugün soru sor
  • en çok korktuğum ölüm şekli.
  • bilincin gec kaybolusu, olume hazirligin uzun, zor olusu ve her kademesinin an be an yasaniyor olmasi sebebiyle insanlarin korktugu/tirstigi olum sekli
  • (bkz: sile)
  • bir kere neredeyse e$iğine geldiğim, sonra hiç hatırlamadığım, ömrümün sonuna kadar karanlık kalacak bir bölüm içerisinde kenarından döndüğüm talihsiz olay. en kötü $eylerden biridir hayattaki. **
  • 21 temmuz 2002..şile de 14 kişi boğularak öldü.. 86 kişi kurtarıldı..
    akçaköse mevkiinde boğulmak üzere olan 2 kisiyi kurtarmaya gittim..birini kurtardım..zor oldu ben de ölüyordum..
    diğeri öldü..
    iyi yüzme bilmekle ilgisi olmayan, kudretli denizin ayaklarınızdan çekip üstünüze dalga yıktığı, bu esnada kayalara sürüklediği bir durum..
    birini kurtarmaya çalışmak delilik ve insanlar öldükten sonra hayatın dewam etmesiyle insanların orada denize girdiğini görmek..
  • insanoğlunun en çok korktuğu ölüm şekli...*
  • yanarak ölmeyi saymazsak en acı veren ölüm biçimlerinden biri olsa gerek. hızlı bir ölüm olmadığından üç aşağı beş yukarı kıyısından dönülebilmesi söz konusu olabilir. herkesin bir boğulma anısı mevcuttur ne de olsa. bununla birlikte asılarak ölmek acılı ölüm biçimi midir orası tartışılır. omurilik üzerinde oluşan ani basıncın bilincin derhal kaybolmasına neden olduğu savlanır.
  • ciğerlerin oksijene doyduğu an.
  • en nefret edilen,kabul edilmesi zor ölüm şeklidir boğularak ölmek. hele bir yakınını kaybettiysen bu şekilde; hayattan, ölümden, denizden soğursun. bir dahaki gelişinde kin beslediğini hissedersin denize karşı, dalgaların sahile vurması artık sana özgürlüğü, huzuru değil hep ölümü, acımasız, kendini beğenmiş zalim denizi anımsatır. denizin insanı alıp götürmesi çok duygusal bir hadisedir. kansızdır çünkü. insanın bütün hayatını zehir eder, neşesini kaçırır. tatilde meydana gelen bu tarz boğulma olaylarında da diğer insanlar tatiline devam etmekte zorlanır. halbuki diğer ölümlerde, trafik kazalarında bu böyle değil mesela. her ölümün yaşattığı ayrı bir hissiyat var aslında.