aynı isimde "bohemian rhapsody" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
815 entry daha
 • bunu hangi oç yaptı doğurcam amk asdasdasdafjk
 • politik dogruculari yanlislik icine düsüren film. solo olarak fm asla queen kadar basarılı olmadı bunu zaten listelere bakınca görüyoruz.

  adamın yaşamı net bir şekilde yansıtılmış. birçok eşcinselin de tercih ettiği bir yaşam tarzı olabilir. bunda zaten sorun yok. sorun bunun dile getirilmesine bozulmalari. yani beyaza beyaz deme durumu. sonuçta escinsel olmak illa freddy gibi partilemeyi de gerektirmiyor. dile getirilmesine bozuluyorsan o zaman o isi yapmayacaksin.
 • çok güzel bir kitleyle izlediğim film. bulunduğum salonun %70'i yaşlı amca ve teyzelerden oluşuyordu. 1973 erkin koray konserini beraber izleyip, sonra iş güç torun torba diye dağılmışlar ve bu film için tekrar bir araya gelmişler gibilerdi. radio gaga'da, we will rock you' da el çırpmalar vs. çok iyiydi lan.
  film izleme sürecinin benim adıma tek falsosu, arada marmarisli jigolo nickli yazarla mesajlaşmam. freddie ve paul öpüşüyor ve ben jigolo ile yazışıyorum:/umarım kimse görmemiştir.

  filme gelirsek, benim açımdan tatmin ediciydi. queen ve freddie mercury külliyatına günü gününe hakim olan yazarlar yazmış zaten "o olay o konserden 3 ay önce değil, 6 ay önceydi. fred'in bıyıkları aslında 1.5 cm daha uzundu" vs diye gayet doyurucu entry'lerini. oralara girmeyelim.

  benim biyografi filmlerinden beklentim, grubu/kişiyi hiç tanımayan insanlara da filmin sonunda "hmm demek ki hikaye buymuş" dedirtmesi. bunu başarıyor film. grubun ve freddie'nin hayatına dokunan tüm noktaları görüyoruz.

  cinsellik ve hastalık konusu sulandırılmamış, dozunda verilmiş. paul, jim ve mary gibi freddie'nin hayatında yer etmiş ve filmde olmaması imkansız olan karakterlerle ilişkilere değinilmiş.
  live aid konseriyle biten film, hastalığın ileri safhalarına değinip ajitasyona kaçmamış.

  şarkıların ortaya çıkışı, provaların direkt konserlere bağlanması etkileyici olmuş.

  rami malek, yoğun makyajdan ötürü zaman zaman karikatüre kaçsa da, mimik ve ses olarak güzel bi iş çıkarmış.
  aynı zamanda, brian may'i brian may'in ve roger taylorpavel nedved'in oynaması güzel bir seçim olmuş.

  genel anlamda güzel bir tat bırakan, gaza getiren film olmuş. o gazla filmden çıkıp, duman konserine bilet aldık. eldeki imkanlar bu kadar :/
  çanakkale' ye queen geldi de biz mi gitmedik lan?
 • rami malek fazla feminen oynamis, birkac roportajini dahi izlediginizde gorursunuz ki freddie hic de oyle feminen, kirilan bukulen bir adam degil. bu anlamda malek in oyunculugunu begenmedim.
 • spoiler içerebilir..

  fena film değil. hayat hikayesi olduğu için garip beklentilere girmek anlamsız.. adamın hayatı neyse odur.
  freddie mercury'nin hayatıyla ilgili bir bilgim yok. o yüzden rami malek abartılı mı oynamış iyi mi oynamış bilmiyorum. mesela freddie'nin de hayatında o batışa götüren, sevenlerinden uzaklaştıran kötü arkadaş figürü var mı bilmiyorum. film için çok klişe o kesin ama hayatı için bir gerçek olabilir.

  cast seçiminde ekibin benzerliğini beğendim.

  live aid kısmı filmin en beğendiğim ve etkileyici tarafı. sinemadaki iyi ses sistemi, haliyle kaliteli müzikler ve iyi bir performansla etkileyici olmuş..

  ben de filmden sonuna kadar çıkmayanlardanım.

  yalnız bir konuda diğer arkadaşlar kadar şanslı olmayabilirim çünkü benim filmi beraber izlediğim kitle biraz saçma sapan bir kitle idi..
  saçma gürültüleri, saçma kahkahaları, açılmak bilmeyen mısır/cips paketleri bitmeyen bir ergen sürüsüyle izledim. paketi aç da ye aq ama 5 dakikada zor açtı paketi haşır huşur.. organize olmuş gibi hepsi oradaydı. tipler üniversiteli ama kafalar ergen.. yarın öbür gün sokakta queen şöyle , freddie böyle diye kafa sikerler ..
 • 90ların sonunda bir yerden denk gelen bir kaset vardı. o zamanlar nirvana, alice in chains, pearl jam dinlediğim için, bu güzel albüme siktir çekmiştim. güya asi ve grunge ruhu diyerekten. salakmışım. 2012 senesinde bir araba aldım eski model. 16 yaşında... kaset çalarlı teybi var. ve bu albümün kasedini taktım yokluktan tabi ki. ama o an tutuldum queene. mükemel alt yapı, coşkulu şarkılar, ve döneminin en aykırı, farklı tarzı olması... uzun zaman dinledim bıkmadan, usanmadan. ve freddie reyizi ve queeni konu alan bir film yapılacağını öğrendiğimde heyecanlanmıştım. geçen hafta bir çok arkadaşla tartışıp ( müslüme gidelim diye tutturdular) bohemian rhapsody filmine gitmeye ikna ettim. accayip etkilendim filmden.. zamanında dinlediğim şarkıların nasıl ortaya çıktığını, nasıl hayatlar yaşadığını görünce çok etkilendim. güzel filmdir. vizyondan kalkmadan izleyin...
 • grup üyelerini adeta kendilerinin canlandırdığı film. fiziksel benzerliği geçtim, oyuncular aksandan mimiğe, mimikten jeste tıpkısının aynısı.

  grubun müzikal tarihiyle ilgili hataları, ancak grubun sevenleri farkedecektir; eh nihayetinde bir belgesel değil. yine de mercury'nin solo albüm serüveni çarpıtılmasaymış. filmde tek gıcık olduğum yer buydu. sanırım filmin esas derdi "queen; sadece bir müzik grubu değildi, bir aileydi" mesajinı vermek. mercury'nin; hatırasını incitmeden, cinsel tercihi ticari bir unsur haline getirilmeden; inişleri çıkışları ile anlatılması bile bu aile hassasiyetini gösteriyor.

  paul prenter, grup için de mercury için de judas. ancak irlandalı oluşunun altının çizilişini pek "british" buldum. hiç fırsat kaçırmıyorlar*

  grup üyelerinin mektep görmüş olması, hele brian may'in astro fizikçi formasyonu; ego yönetimine nasıl katkı sağlamış. zaten deep purple'da jon lord nasıl grup içi dengeyi sağlayan, ritchie blackmore'un asabiyetini idare eden kişiyse; brian may de queen için oymuş.

  dipnot: filmdeki easter eggler
 • film ve gerçek hayat arasındaki 5 fark; https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-46221263
 • bunu izleyeceğime diriliş ertuğrul izlerim daha iyi. hatta açtım izliyorum şu an.
 • filmin en güzel sahnelerinden birisi queen live aid'de sahne sırası beklerken arkadan çalan sultans of swing....

  edit: şarkıyı yanlış yazmışız :(
13 entry daha