şükela:  tümü | bugün
  • adam dövmeye gidip sabahtan akşama kadar ip atlayan adamlara boksör deniyor bazı salonlarda. birkaç arkadaşım uğraşıyor bu sporla, sürekli de anlatırlar "lan dün bi çaktım rakibin dalağı hulahop gibi dört döndü" deyu ama, ne zaman izlemek için yanlarına uğrasam ip atlıyor adamlar. gönül birkaç kroşe, bir aparkat, kopan kollar bacaklar falan görmek istiyor ama mümkünü yok. hayır taşşak da geçemiyorsun adamla bi çaksa burnumla kulağım yer değiştirecek, ağzımla koklamaya başlıycam ondan sonra. ama yine de garip. ki zaman zaman bakışlarımdan anlıyor olacaklar ki; "olm ip atlamak çok faideli, acayip çeviklik katıyor" tarzı açıklamalar yapıyorlar. yemiyorum tabi ben bunları. yemem. doğama ters. hala daha çocukken mahalledeki kızlarla ip atlamayı gururuma yediremeyen adamım ben, o denli bir karizmam, öylesine taze güneş gözlüklerim var yaz kış çıkarmadığım. kaldı ki istanbul'daki kızların yarısı ile ip atlamışlığım var. böylesine bir tecrübeyle batman olup damdan dama atlamam, çıplak elle adam tokatlamam lazım gelirken, daha beni kovalayan köpeklerden kaçmayı başaramayıp lülede diş izleri taşıyorum.

adam mı yiyonuz lan.
  • birçok sporcunun aksine zor durumda kaldığı veya zayıf düştüğü müsabakalarda tanrı'ya yalvarıp yardım dilemek yerine kollarından ve bacaklarından güç isterler. yani tek bir yerde ve tek bir olguda toplanmaya çalışırlar.
  • bende evlere siparis getiren adamlarin genel adina tekabul ediyor.

acliktan olurken bekler durursun, bir turlu gelmez bu adam. o sirada "cok aciktim lan, nerde bu boksor, git bi bak bakalim gelmis mi" cumlesi kafada tur atar durur. cok aciktim lan.

(bkz: gemide)
  • antreman veya maç çıkışı kapşonlu bir swearshirt giyip,kapşonu kafaya geçirip, elleri de cebe sokmazsanız, diğer boksörler toplaşıp ağzını burnunu kırıyormuş adamın diye duydum ben.
  • el bileğinde çatlak ve ödem varken antrenmana giden adamdır.
  • bunların da tenisci dirseği gibi sıkıntıları vardır. gerek antremanlarda gerekse maçlarda atılan yumruklar boşa giderse dirsek olekranon çıkıntısında çarpmaya bağlı kırıklara neden olabilir. dikkat etmeklazım.
  • (bkz: boksçu)
  • gemideki en güzel insan.puştluğun hakkını weriyor tamamiyle.gazlıyor zaman zaman "gideriz abi, hepimiz gidersek alırız abi" leriyle bitiriyor."bacakları omza atmıştın abi" siyle makara yapıyor.en yakın arkadaşını satıyor tek kalemde düşünmeksizin"siktir lan ne sigarası" diye.ama sonra gönül almayı da biliyor deyus.ama gönül alırken bi kadar da yavşak.çok da romantik "biz uzaktan da seweriz abi" derken.olmadık yerde dürüst "abi bakireydi diyorum kız". arkadaşını ikna ederken asabi sabır sergiliyor allahsızın oğlu.insanın fan klubunu kurası geliyor.