şükela:  tümü | bugün
 • 8 ocak'ta ilk bölümü yayınlanacak, psikolojik, doğaüstü, seinen türündeki anime. kış sezonunun izlenebilir animelerinden biri olacak gibi duruyor. izlenebilirden de öte içimde güzel olacağına dair bir his var. ölümleri ve felaketleri engellemek için geçmişe gidebilen kahramanın bir kazaya karışıp üzerine bir cinayetin yıkılmasını konu alıyormuş. mangası fena yorumlar almamış ama ben animeden aldığım zevki azalttığı için genelde animesi yapılacak mangaları okumuyorum. yani okuyup da iğrenç bir şey olduğuna da karar verebilirim ama böyle işi şansa bırakmayı seviyorum. başka da ilgimi çekebilen yeni bir anime yok gelecek sezonda, noragami ve one-punch man'in de bitişiyle karanlık günler bizi bekliyor.
 • güzel bir ilk bölümle başlayıp beklentimi boşa çıkarmamış anime. hatta güzel ne kelime bence şahane bir ilk bölümle başladı. yine de ilk bölümden çok övmek istemiyorum, sonra hayal kırıklığına dönüşebiliyor.

  --- spoiler ---

  bölüm sonunda sağlam bir hasssss dedirtti. üstelik annesini de sevmiştim, ölmesi iyi olmadı. ama geçmişe döndüğüne göre bol bol göreceğiz zaten.

  cinayet üzerine kaldıktan sonra neden on sekiz yıl geriye döndü, ya da niye olay yerine gelmeden önce geriye dönüşlerinden birini yaşamadı merak konusu. belki de olay yaşanırken yakınlarında olması gerekiyordur o geriye dönüşü yaşaması için.

  polislerin hemen olay yerine gelmesi de aşırı şüpheliydi. geçmişteki suçun masum bir çocuğun üzerine yıkılması, satoru'nun yuuki masumdu demesine rağmen dinlenmemesi, üzerine de olay hakkında anılarının silinmesi (animenin adını da ingilizceye ''erased'' olarak çevirmişler) büyük olasılıkla olaya karışmış kişilerin sağlam bağlantıları olduğunu gösteriyor.

  aslında animenin nereye gideceği hala muamma, ilk bölümden ne olacağını kestirmek çok güç ama gerilim dozu başarılı, hikayesi ilgi çekici bir anime ilk bölümden edindiğim izlenime göre.
  --- spoiler ---
 • anlatımı da konusu kadar iyi yeni anime. umut verici.
 • 2016nın en sağlam serilerinden biri olacak gibi duruyor. hikaye, animasyon, açılar, karakterler çok sağlam bunun yanında baş karakterin iç dünyası ve hikayeyi kendi bakış açısıyla anlatması muazzam.
  --- spoiler ---

  karakterin 29 yaşındaki iç sesi ve 10 yaşlarındaki dışa dönük konuşmaları, arasındaki geçiş beni çok etkiledi açıkçası. ve kızımızın uğradığı istismarı izledikçe kahroluyorum bunun açık seçik yansıtılması da animeye karamsar bi hava katıyor, yaşanılan her duygu çok güzel yansıtılıyor.

  --- spoiler ---
 • türkçesi "sadece (yalnızca) benim olmadığım şehir (semt)" anlamına gelen japonca ilgi tümceciğidir.
 • pek çok duyguyu yoğun bir şekilde izleyicisine yaşatabilen anime
 • ilk bölümünü yeni izledim, biraz kelebek etkisi havası var gibi sanki ama yine de olmuş bu anime.
 • bildigin sanat eseri.
 • uzun zamandır beni kendine aşık edebilen ilk anime (ilk beş bölüm itibariyle) beş bölümü de ara vermeden soluksuz izletti kendini. umarım böyle devam eder. buraların çok değerlemesi lazım daha.
 • çok güzel anime. çok iyi yapmışlar. yıllardır böyle beni saran bir anime izlemedim cowboy bebop ve samurai champloo'dan beri.

  umarım bozmadan devam eder ama gerçekten çok orijinal, izleyiciyi saran bir konusu var. karakterler de çok iyi. altından çok derin bir hikaye çıkacak gibi. ilgiyle takibe devam edeceğim.