şükela:  tümü | bugün soru sor
 • '' yarın, dünkü senle buluşmak umuduyla ''

  yönetmenliğini takahiro miki'nin yaptığı 2016 yılı yapımı japon filmi. filmimiz, kyoto’da bir üniversitede resim eğitimi gören genç bir delikanlının trende görüp beğendiği bir kızla gelişen arkadaşlığının hikayesi. birbirlerinden farklı yapılara sahip olan ikilinin ilişkisi, kızın önemli bir sırrını açıklamasıyla değişecektir. duygu yüklü ve fantastik bir aşk hikayesi.
  http://www.imdb.com/…tle/tt5338222/?ref_=ttpl_pl_tt
 • biraz once seyrettigim oldukca orjinal konusu olan etkileyici bir film.
  kesinlikle izlenmesini tavsiye ederim.
 • sadece benimdir belki, ama adamı perperişan eden harika film. bir noktadan sonra her sahnesi burun direğini sızlatıyor. dokunsalar ağlayacak adamı bitirir...
 • henüz izlemediğim, ancak kısacık açıklamasından filmin bilim-kurgu veya fantezi kurgulu olabileceğini tahmin ettiğim, sonrasında da wikipedia'dan tüm plotunu okuduğum film.
  plot dahi hüzünlendirdi beni. ama yine de izleyeceğim.
 • 2016 yapımı japon filmi. sota fukushi ve nana komatsu başrolde. nana inanılmaz hoş bir kız. 96 doğumlu hem model hem oyuncuymuş. kızı ayıla bayıla izledim.

  --- spoiler ---

  filmin ingilizce versiyonunda şu yazıyor. my tomorrow your yesterday. buradaki cümle gibi başroldeki erkeğin geçmişi kızın geleceği oluyor. erkeğin geleceği de kızın geçmişi. biri 5 yaşındayken diğeri 35, 10ken 30, 15ken 25, 20ken 20. böyle gidiyor. ve her 5 yılda sadece 30 günle sınırlı bu olay. ay ile alakalı. ikisi de birbirlerine bağlı. filmde de bu olay çok sık geçiyor. bağlılık. çocuk küçükken bir havuzda boğulurken kız kurtarmış. aynı şekilde kızı da kız 5 yaşında çocukken erkek kurtarmış. enteresan bir kurguya sahip. tabii ki çok soru işaretleri var bu zaman kavramıyla alakalı. kız da erkek de günlük gibi şeyler yazıp diğerinin bilmesini sağlıyor. o sayede hem 20 yaşındaki buluşmalarını hem de çocukken kazadan kurtulmalarını anlatıyorlar. ama en çok koyan da çocuğun 20 yaşında kızı ilk gördüğü gün aslında kızın çocuğu son kez gördüğü oluyordu. hatta çocuk kıza gidip size ilk görüşte aşık oldum deyip sonradan sizi tekrar görecek miyim dediğinde kız derbeder moda girmişti. sigara içmeyen insana bile sigara yaktıracak cinsten.
  --- spoiler ---
 • ortalarından sonra bazı anlarında sarsıla sarsıla ağlayarak izlediğim film.
  ne senaryosunu, ne sinematografisini, ne oyunculuğunu eleştireceğim.
  hiç bir şeyini analiz edecek halim kalmadı.
 • daha yeni izlediğim ve düşüncelerimi aktarmak istediğim film.
  şimdi öncelikle filmdeki zaman algısını anlayamadım , sonlara doğru kafamda bir şeyler oturdu gibi ama yine de bazı soru işaretlerim mevcut. belki daha sonra tekrar izlersem çözebilirim diye umuyorum.

  --- spoiler ---

  bence kurgu orijinal olmuş , başroldeki karakterlerin hayatlarının birbirine bağlanması ve her ikisinin de yetişkin halinin birbirlerinin 5 yaşlarındaki hallerini kurtarması hoşuma giden bir detay oldu.
  ya da ilk mesela kız neden sürekli duygulanıyor diye düşünürken , daha sonra bütün o duygusallığının açıklanması da güzeldi.
  --- spoiler ---