şükela:  tümü | bugün
  • yeni acilmis sanirim. siteye baktim akli basinda cocuklar acmisa benziyor.

ben de kaydolurum, destegimi veririm :)
  • geç bulduğum, yo sözlük gibi erken kaybetmek istemediğim rap/hiphop sözlüğü.
  • aşırı durgun sözlük. aktif olsa hiphoplife'ı bitirebilir. o kadar diyorum.

edit: epey vakit geçirmeye çalıştım fakat istisnalar hariç çoluk çocuk dolu. napıcaz piyasayı bilmiyorum.

edit 2: youtube'da gördükleri her rap şarkısına gelip başlık açıyorlar lan :) olm napıcan o başlığı? bi yararlı bilgi verin ne biliyim bir şeyler tartışın lan. şarkı ismini yazıyor, başlık açıyor, yazdığı şey de "x kişisinin 2009 yılındaki y albümündeki şarkı". olm bu sikko bilgiyi kim napsın? sözün özü, bu ülkede hiphopın tek adresi hiphoplife. bir kez daha anladım.
  • hiphop sözlüğü.

http://www.bolsozluk.com/

bir gece ansızın limandan ayrılan yeraltı operasyonu sözlüğün geride bıraktıkları tarafından açılan, ve tüm geride kalıp "sözlük kapanmış" diye şaşıran herkes için oluşturulmuş alternatif bir hip hop sözlüğüdür.

"kimse yazmasa, kimse okumasa bile, gerçekten hiphop'ı ve rap müziği seven insanların blog'u olsun" diye kendilerini duyurmuşlardı, nitekim biraz da öyle oldu, bir yılı geride bırakmış, iyi ki doğdun bol.

(bkz: bol sözlük compilation vol 1)
    (bkz: bol sözlük compilation vol 2)
  • doğru düzgün rap/hip-hop muhabbeti yapılabilecek tek türkçe ortam.

hiphoplife forumunun taraflı havasını ve yancı elemanlarını sevmiyorsanız ve de eski raphaber(sonradan hiphopclips) forumlarını özlüyorsanız, bu sözlük ilaç gibi gelebilir..tabi ki burda da her sözlükte/mecrada olduğu gibi abuk subuk adamlar var. ama genel olarak kaliteli içerik üretildiğini gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. hele birkaç yazar var ki, kitap yazsalar bu konuda keyifle okunur denilecek seviyedeler.

eksikleri yok mu? tabi ki var. öncelikle, şu mobil site olayını çözmeleri gerekiyor, sitede keyifle gezmek çok zor mobilde. bir uygulaması veya düzgün bir mobil sitesi olda tadından yenmezdi açıkcası. buna ek olarak, biraz daha marketing/pr konularına eğilmeleri gerektiğini düşünüyorum çünkü türk rap ortamında çok daha söz sahibi ve etkin hale gelecek potansiyelleri var. bu potansiyeli daha profesyonel bir yaklaşım ve sosyal medya stratejileriyle yakalamaları gerekiyor.mesele ve amaç daha fazla yazar/üye sahibi olabilmekten öte, daha bu sektörde bilinen, oturmuş bir organizasyon olabilmek.

yazarsınız yazmassınız ama her rap/hiphop kültüründen hoşlanan insan en az bir kere göz atmalı bu siteye.