şükela:  tümü | bugün
 • karate filmi kotu adami. kan sporu'nun finalinde van damme'dan dayak yiyen adam. enter the dragon'da bile oynadi. imdb'nin dedigine gore en son 97'de gorulmus bir filmde, olmus olabilir. ya da hong kong televizyonlarinda geceleri spor aleti tanitiyordur. ayrica, ayip biliyorum ama top gibi bir surati var, yuvarlaklik anlaminda.
 • bolo baba "kareta" camiasının en çirkin düşmanlarından biridir ama rakiplerini asla çok perişan edecek şekilde hırpala[ya]maz, hafiften bi eksiği wardır da saptayamadım, her defasında yenilmesi olabilir belki...

  kolları çok kalındır bu abinin, kısa boylu, güdük bu insanın belden üstü azmetmiş, acayip kaslanmıştır, kafam gibi kolları wardır... en artistik aksiyonu olduğu yerde dururken memelerini sallayıp titretebilmesidir, bunun korkutacağını düşünür hep.
 • bolo abimiz ayrıca double impact'te yine iki tane van dam'ın belası olmuştur, o koca kollarla eline geçen warili sağa sola fırlatmıştır, aynı zamanda bir güç gösteridir bu sahne...

  beni en şaşırtanlardan biri de bu sarı benizli abinin giderek kararıyor, bi de bakmışsın zenciye dönüşüyor olmasıdır.
 • şirin bi tiptir kendisi
 • van damme'in beverly hills'deki villasina kapi kom$usu. karate filmlerinde gorunce mutlu oldugumuz, kotu adam da olsa (bkz: chong li), iyi adam da olsa, hep yuzumuzu gulduren, az konu$up cok i$ yapan bir aktordur. her ne kadar igrenc olmasi istenen karakterler canlandirsa da, adamda bir $irinlik, bir sempatiklik vardir. sevmeden edemezsiniz.

  eskiden van damme film yaparken yan kapiya gidip "bolo abi, yarin bo$san bi film var abi, hadi abi" dedigi cok olmu$tur.
 • genelde van damme filmlerinden tanıdığımız bolo ağabeyin en karakteristik özelliği,memelerini kasarak göz kırpabilmesidir.bu açıdan vatan şaşmazı andıran bir tavrı vardır.
  genelde rakibiyle kavga etmeden evvel gerçekleştirir bu eylemi;göğsüyle göz kırpmanın akabindeyse zekeriya beyazın bağırıp çağırdıktan sonra reha muhtarı dinlerken gülmesi** gibi güler.

  bolo amcanın zekeriya beyaz ile benzerlikleri bununla bitmez;ikiside şaşıdır,ikiside bölüm sonlarında çıkar,ve ikiside bir şekilde sevimlidir...
 • film hayatına bruce lee'nin enter the dragon'uyla adım atmış, yerel vücut geliştirme şampiyonlukları bulunan, bilhassa göğüs kaslarının torsosunun üçte ikisini kaplamasıyla ünlü, kısa boylu, enine geniş dövüşçü. genelde kötü adam olup dayak yer, bu edilgen eylemi van damme gibi kalburüstü oyuncularla yaptığında nispeten çekilen, jalal merhi gibi üçüncü sınıf bir dövüşçü ve cynthia rothrock gibi bir çirkin kız kurusundan kötek yediğindeyse hiç çekilmeyen, karizmatik bir adamdır. tc2000 adlı bir filmde iyi adam olmuştur, ki bu film izlenesi bir filmdir. dövüş sporlarının tüm alternatif kahramanlarını bir araya getirir. (bkz: matthias hues)
  (bkz: jalal merhi)
 • kan sporu adlı filmde van damme'ın(bkz: :frank dux) en iyi arkadaşını hastanelik edene kadar dövdükten sonra, bandanasını alıp zalim gülüşüyle gıcık vermesi yok muydu , bitirirdi beni.
 • bu adamın sevimliliğini örtbas edebilmek için genelde bi gözünü kör yaparlar, yok efendim suratına okkalı bi faça yaparlar ama yok kardeşim al evine besle.. o kadar sevimli bi heriftir bu..

  normalde van damme denen ibiği ortadan ikiye katlayıp origami sanatı icra edebilecek derecede hayvani kasları vardır.. gel gör ki yakışıklı değil ama sempatik olduğundan içi kan ağlaya ağlaya kötek yiyip durur..
 • bi de bu adam bir düşer pir düşer..

  dana gibi cüssesinin tekme yedikten sonra yere düşüp sonra gaza gelerek saaldıran amerikalı şapşallara uymayacağını düşünen yönetmenler bolo ve tong po ya özel muamele çekmişlerdir.. bu adamlar asla maymun olmazlar filmde.. efendi gibi dayağını atar sonra dayağını yer ölür ya da bayılır.. ama asla maymun olmaz.