şükela:  tümü | bugün
 • ankara'nın en müstesna lokantalarından biri.

  etlik kasalar muhitinde, eski garajların içindedir. sabahları çok erken saatlerde bilumum çorbalar ile başlayan program, öğlene doğru muhteşem et yemekleri ile devam eder. bütün yemekler dev bir kuzine'de uzun uzun pişer ve demlenir. bu kuzinede pişmiş pişmaniye kıvamındaki, çok lezzetli kuzu etleri kolay kolay başka mekanlarda bulunamaz. özellikle kuzu haşlama ve onun tarif edilemez güzellikteki et suyu benim favorimdir. yanında yine et suyu ve tereyağıyla pişmiş pilav ve sarımsaklı cacık da söylerseniz keyif tam olur. üstüne de mandıra sütünden yapılmış sütlaç. et yemeyenler kuru fasulyeyi de deneyebilir, gayet hoştur o da.

  fiyatları ucuz değildir. ama bu kadar kaliteli etlere ve dev porsiyonlara değer doğrusu.
 • cem yılmaz, mehmet yaşin abinin programına isim öneriyor ya: doya doya anadolu. hah, işte buradan başlamalı o program. şimdi gimat tarafında acitynin yanında daha eli yüzü dügün bir şube açmışlar.
  yiyin, doyun.
 • soba ateşinde pamuklaşan et, et suyuna pirinç pilavı.
  tam bir esnaf lokantası burası, salaşlığı, müşteri kitlesi, yeri (eski otogar içi), kredi kartı geçmemesi.
  sadece fiyatları biraz daha düşük olsaymış iyiymiş.
  menü tavsiyem, pirinç pilavı, yarım porsiyon patlıcan kebap, cacık.
  detaylı bilgi ve resimler burada.

  not: tencere yemeklerinin porsiyonu bugün itibariyle 19 tl idi.
 • pazar günleri kapalı olan, kredi kartının geçmediği, etin lokum gibi yendiği salaş mekan. ayrıca kuru fasulyesi de et kadar lezzetli.
 • (bkz: hacıbayram) tarafında da bir şubesi mevcuttur.
 • anadolu ajansı youtube kanalında yer bulmuş.

  https://youtu.be/5ymmdzpggo8
 • çok mütevazı! insanların işlettiği lokanta. daha önce duymuştum ancak yukarıdaki videonun ilk dakikasından sonra yanından bile geçmeme kararı aldım. "anan yapmaz sana bunu ya hahahaha" diyen bir sahibi var. kavurma, az pilav, bir cacık, salata, içecek, çay 46 liraymış. bedavaymış. fena irrite oldum.
 • valla esnaf lokantası gibi gözükmüyor. yeni nesil gel de seni kazıklayayım lokantası gibi görünüyor...

  o anan yapmaz cümlesinden sonra, gidenin ya parası çok, ya da aklı yok.
 • 15.12.2017 tarihi itibarı ile güncel rakam, 2 kişi 100 liraya çıkılıyor.

  ankara balgat'taki kalabalık büyük mekanlardan sıkıldıysanız alternatif bir arayış için ideal tercih. akşam saatlerinde ıssız eski garaja uğrayıp, köhne mekanda tel tel ayrılacak kıvamdaki eşsiz et haşlamayı denemeniz tavsiye olunur.

  ayrıca garson ve mekan sahibi o balgatta yalvar yakar sipariş verebildiğin kaotik kebapçılara göre çok daha efendi ve nazikler.

  tahinli bal kabağı da muazzamdı.