şükela:  tümü | bugün
 • harika bir beşiktaş tribünü bestesi.

  geçen senenin bestesi olması rağmen bu sene patlayacak olması muhtemel.

  http://www.youtube.com/watch?v=ju8h77hp7tc

  --spoiler--

  bölünür senin için uykular
  gidilecek çok deplasman var
  sana adanmış bütün hayatlar
  haydi bastır kara kartal

  --spoiler--
 • kalbim beşiktaş'a zikreder ile birlikte beşiktaş taraftarı için 2013-2014 sezonu favori tezahüratları arasında en tepede yerini almış mükemmel beste. sözler basit, mana derin..

  ''bölünür senin için uykular'' kısmı sevgilinin koynundan, sıcacık yataktan kalkılıp deplasman otobüsüne koşulan gecelere göndermedir. birkaç beşiktaş bestesinde daha vardır bu ruh. ''sen uyu ben deplasmana kaçayım, yollarda inceden cigara sarayım'' bestesinde de beşiktaş sevdasının nice uykulara tercih edildiği vurgulanır.

  ''gidilecek çok deplasman var'' kısmı da esas tribün hayatının, esas arma uğruna geçen yılların meskeninin deplasmanlar olduğu vurgulanır. evden çıkıp inönü'ye 2 saatte gitmek neyse de trabzon deplasmanına 20 saat 70 kişilik otobüsle gitmek adamı gerçek beşiktaşlı yapar, o zaman anlarsın cefa nedir diye.

  ''sana adanmış bütün hayatlar'' kısmı birçok beşiktaşlının bu sevdası için hayatından yaptığı fedakarlıkları hatırlatır. kimi cebindeki son parasıyla maç bileti almış, kimi sevgilisini kimsenin beşiktaş'tan önde olamayacağına ikna edemediği için ondan ayrılmış, kimi sınavda ağır sıçmış gitmiş teselliyi tribünde aramış, kimi mezuniyetine mal olacak bir sınava dahi maça gidebilmek için girmemiş. onlarca gözyaşartıcı hikaye, onlarca es geçilmiş hayatlar.

  ''haydi bastır kara kartal'' kısmı artık son noktadır, bütün olumsuzluklara, hayattaki bütün engellere karşı sen direnişimiz ol beşiktaş'tır. yürekten söylenir, stadta söylendiğinde artvin'de radyodan dinleyen beşiktaşlı duyar hislenir, new york'ta bir cafede duyan beşiktaşlı gurbet aşkıyla dolar, kendisini stadta omuz omuza bağırırken hisseder.

  böyledir beşiktaş besteleri, saat / gün / mekan önemsiz adamın amına koyar, hiç sebep yokken ağlatabilir..
 • trabzon macinda soylendigi sevke gore bu sene daha fazla duyacagimiz beste olacak. zulumpiyat kolay degil dostlar, deplasman kadar uzak ve mesakkatli :) korkutmaz bizleri musalla taşı ile birlikte en cigerimizde duyarak soyledigimiz beste idi o gece. issizligin ortasindaki statta hissedilen yabancilikla, tilkinin bakir sictigi yerde izdiham yaratacak kadar kardesini bir arada gormenin bestesi olmustu.

  evet... bu sene gidilecek cok deplasman var, hep deplasman var, sirf deplasman var:(
 • küfürlü +18 versiyonu galatasaray maçı öncesi görücüye çıkmıştır..

  bölünür senin için uykular
  sikilecek çok cimbomlu var
  sana adanmış bütün yarraklar
  haydi sakso galata-saray

  ananın amı, ananın amı, ananın amı galata-saray / 2

  not: bir mübarek facebook / youtube videosunu ekler yakında..
 • sikilecek çok cinconlu var şeklindeki yavşak beşiktaş taraftarı formatını hiç beğenmediğim, takımıma yakıştıramadığım tezahürat. sonra da götünden kan almaya geldik diyen adama kutsalımla dalga geçiyo diyemezsin. bu formatı düşünenin, videoya çekenin, yayınlayanın, sözlüğe taşınmasında emeği geçenlerin emeğine sekeyim! horoz ne demiş? ben polemiğe girmem. siz de girmeyin işimize bakalım hakikaten gidilecek çok deplasman var daha.
 • sinkaflı versiyonunu beğenmeyip, videoya çekip yayınlayan ve sözlüğe taşınmasında emeği geçenlere sövenin amına koyim. sana mı kaldı lan 100 yıllık tribüne yön vermek, tribündeki küfürlü beste mevzusunu bitirmek? sen hayali deplasmanına git, bu adamlar 8 yıldır her anadolu deplasmanında yollarda..
 • sallamış olmayayım ama son maçta doğu tribünde yaklaşık 35.000 vardı. bu büyük kalabalıkla birlikte, tanımadığım insanlarla kol kola omuz omuza bu tezahüratı söylemek hakikaten ömrüm boyunca unutmayacağım bir his oldu benim için. sözler harika, mana harika, tempo harika, beşiktaşlılık hepsinden daha harika.

  http://www.youtube.com/watch?v=q4j5m2zjodu
 • tüylerimi diken diken eden bir başka beşiktaş tezahüratı. trabzon maçında olimpiyatta söylemiştik, harika bir deneyimdi.
 • napoli'yi inleten tezahürat. ağzınıza sağlık