şükela:  tümü | bugün
  • bakirkoy'un igrenc donerleri yaninda kendince hos doneri ile bakirkoy'de bir bambi olmamasini nispeten tolore eden mekan. fakat gonul istiyor ki bakirkoy'de bir bambi olsun, millet yesin icsin! o gelinceye kadar ptt'nin sol caprazinda ziyaret edilip pide et doneri donem donem tuketilebilir. bu arada bu bufe de bambi gibi rizeli bir aile tarafindan acilmistir. acaba istanbul bufe pazari rizeliler tarafindan mi yonetiliyor diye sormadan edemiyor insan.
  • yarım ekmek ve pide arası dönerlerinde dönerin miktarını azaltarak bizleri yasa boğan büfe... buradan rizeli abilerime sesleniyorum lütfen elinizi korkak alıştırmayın, eskisi gibi bol bol döner koyun. *

ayrıca ekşi ayranı ve limonatası mutlaka denenmelidir. ayranı bağımlılık yaratabilme potansiyeline sahiptir.
  • rizelidirler.

eskiden tavuk kanat da yaparlardı, güzel olurdu.

döneri, goralısı dışında nar suyunu içmeden çıkmamak gerekir.
  • bir halk gurmesi olarak döner yenilecek mekanlar listemde ilk 10 da olan büfe. leziz dönerinin yarışabileceği tek yer morgül büfe'dir. bon bon büfe'nin sahibi arkadaşım olduğundan kendisini arkadaşlık kontenjanından faydalandırıp listede bir üst numaraya taşıyorum. öyle de bir objektifim.
  • hala faaliyet göstermesine oldukça şaşırdığım, dershane zamanlarımın vazgeçilmezi efsane büfedir.

bomburgeri temiz bir şekilde yemek için oldukça tecrübe gereklidir. insan eline sığdıramazken ağza sokuşturmaya çalışmak yüksek ihtimalle rezilliğe sebep olacaktır.
  • yıllar sonra yine gidip bomburger ve yarım döner yidim burada. döneri iyi, bomburger ise pek güzel gelmedi. hazır gibi, hazır değilse de standart köfte, standart ekmek ve bi numarası olmayan salam sucuk türevi sarmıyor artık beni.

yine gidip döner yerim ama. mükemmel değil ama iyi. sütlaç getirmişler bir de, onu da merak ettim.