şükela:  tümü | bugün
  • ceza'nın yakın tarihlerde çıkartacağı yeni albümünün adı.
  • basta ruya sanmistim ama degilmis, turk rapinin en ozgun adamlarindan ceza ve killa hakan 20 aralikta bu albumu cikariyorlarmis.
  • 'üretimde yaşanan sıkıntı' nedeniyle çıkış tarihi bu sefer de 26 aralık'a ertelenmiş albüm.
  • eleştirisi bol , müzik kalitesi düşük bir albüm. özellikle amerikan rap müziğine yapılan eleştiriler komik ve yersiz.
    (bkz: kendine gel)
  • vasat bir albüm olmuş. delight ve bomba plak dışında sevilebilecek, hit olacak şarkı göremedim. dün geceden beri dinliyorum ve bende uyandırdığı ilk izlenim üzerinde pek çalışılmadığı oldu. daha çok killa hakan'ı tanıtma albümü gibime geldi. belki dinledikçe, sindirdikçe daha farklı düşünürüm ama şuan fikirlerim bu yönde.
  • albüme ismini veren şarkının beat'i dj ses'e aittir. beat ile yapılan bir demo çalışmasını aşağıdan izleyebilirsiniz. tabii sözler eski şarkılardan ortaya karışık modunda olmuş.

(bkz: http://www.3gpdb.com/…-ceza-gekko-supreme-ekzklusiv)
  • sözlerini de yazayım tam olsun

geri sayım bomba plak,
    bak bu albüm bomba plak

[killa hakan]

kaç kere söyledim inanmadılar tekrar uyandım beni sevsen ben ateşe düştüğümde beni duyardın
    gözlerim radar gibi asker kampı hanım, pusuya kolay düşmem veteran dolu mekanım
    aydınlık ters tepki gösterdi karanlıklarla birlendik temiz kalmaya çalışırken hepten kirlendik
    aradım buldum hattı gününü gün ettin kanım çoğunun içi yok içinde pireler ben sabah içinde kalktım
    hep karşılık geldi dışlandı rtük çıktı rape oysa biz tek tektik taş toprak tepetepe
    hep dimdirek yürüdük hiçbir stop yok marş yiğidi bulam hakkını yemez o
    canını sıkma üzülme yar nazlı yar yar hepsi geçer birgün ortalık şimdi biraz dar
    elinden geleni ardına koyma haydi hepiniz geliniz tam suratına ben doğarken mafyam kırılır beliniz
    gözleriniz yalancı doymaz korkak bedeniniz biz ileri hücüm ederden hepiniz beklediniz
    tayfalar şimdi köşe başı rap emir bekler durma hadi bas gaza dönsün tekerlekler

[ceza]

ne kadar da güçlü bak, olamaz ki bunu elde tutup saklasak geri sayım bomba plak,
    en derinden gelmişiz yerin en dibinden betonları delmişiz ,bak bu albüm bomba plak

bir çok yanlış seçim bir çok şeyi denedim ah.
    elimdeki rapin fenerin ama kederin var, gerisi benim ötesi kimindir ekipman
    tam sen serin gel ben sen serinsen kapını kilitle lan
    benimki nasır tutar ve kıçından akar ter gençlere terbiye verecek olan ben değilim aileler,
    yalan yanlış televizyon yalan yazmış gazteler özentiymiş herkes özentiyle doldu caddeler
    sokaklar hep benım zaten sokaklar hep bizimdi kanım kaynar attım içime atmassam akar kanım
    gansta değil bak sokak çoçuğu ben harbiden denyoyum elin sapmış kıçın kalkmış direnç yapmış tiplere
    ailem bana terbiye verdi ben kendim yere bıraktım uslu geçinen kalleş gibi hırsızlık yapmadım
    kuşku dolu dakikalar var ben bir çok kez yaşadım ben uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım

ne kadar da güçlü bak, olamaz ki bunu elde tutup saklasak geri sayım bomba plak,
    en derinden gelmişiz yerin en dibinden betonları delmişiz ,bak bu albüm bomba plak

[killa hakan]

şansın yukarı çıkar birden aşağıya iner amına koydumun problemleri üstüste biner
    tiner kokuyor üstüm sanki sarhoş olup düştün aramadın ıssız gecelerde benı ben sana küstüm
    üşüdüm ama sikinde değil killa harbi taştan fazla gelme üstüme olursun göz kaştan orda burda sürttün
    her yerde sürtük kaldın aldın eş dost ana baba malı çaldın
    ben hep önde yürüdüm benim hep gözlerim karadır aratır killa hiç yoktan moral yaratır
    benim hep yolum bellidir anlım açık dimdik anlamayana anlat inansın at bi cimcik

ne kadar da güçlü bak , olamaz ki bunu elde tutup saklasak geri sayım bomba plak,
    en derinden gelmişiz yerin en dibinden betonları delmişiz bak bu albüm bomba plak

[ceza]

yanımda dur ve sade seyret beni bi çoğu geldi benden aldı feyzi.
    herkes bir anda esti rapci oluverdi bak , belli ki bugun etik hepsinde kıskançlık tam
    dilimde sert ryhmee sırtımda yük çok fenası dahası gelirse fazla güç yok,
    rengarenk pakete kanadabilirim evet ama elinde patlayacak nefretten 2. şok
    ve evin delisi ben ve benim hep delirten ve bu rapi yedirten bir sembolun yok cezaya ellibin bağda yetmez
    durmaksızın her çekte deli olduğumu açık açık hep bendim belirten anası baba bi beat bana ver edeyim hit
    bu rapin anası kim tabiki babası biz kendini sert sanan kal öyle sert san…sana katı diyenin ağzıysa dolu likit
    destur attım adım hemen üstüm arandı salyalanmış köpeklere bavullar koklatıldı kafam kara saçım beyaz bir buçuk saat sorguda
    yormamalıyız kapıdan kovar biraz geç kalırsan eğer biz agresifsek sen de öle kabul et
    tipim kazulet adam beğenmessin sende yok basiret albüm arifesinde doldu mürekkep ve bense aklım stüdyoda bu kez bi başka seyret

ne kadar da güçlü bak , olamaz ki bunu elde tutup saklasakgeri sayım bomba plak,
    en derinden gelmişiz yerin en dibinden betonları delmişiz bak bu albüm bomba plak
  • ceza'nın killa hakan ile birlikte en son çıkardığı albüm
    genelde müzik altyapıları güzel olmuş , sözler biraz sert ve gangsta tarzda olmuş ama daha iyisi de yapılabilir..
    durmadan ana avrat söven amerikalı rapçilere de iyi ayar verilmiş delight adlı şarkıda
    ama ceza artık nefret dönemlerine , med cezir günlerine dönmeli..
  • ceza'nın mı?, yoksa killa hakan'ın mı? olduğunu anlayamadığım albüm. ama kesinlikle ceza'nın değil gibi görünüyor. şarkılarda çoğunlukla killa'yı duyuyoruz.
  • ilk çıktığı sene dinleye dinleye neredeyse tamamını ezberlemiştim bu albümün. bazı yerleri hakkını vererek hızlı söyleyemesem de eşlik etmesi çok keyifli şarkıları var bomba plak'ın.

01. bu bizim yolumuz
    02. delight
    03. rap özgürlük demek
    04. ayrı gayrı yok
    05. üzerimizde gözler
    06. kapı çalıyor kim o
    07. kaçıncı asır kaçıncı basım
    08. topraktandır özümüz
    09. bomba plak
    10. paydos
    11. mazide kaldı
    12. basit bir suç