• ismail yk'nın beklenen albümünün (kim bekliyorsa artık) official site'ı sanırım. albümün adı bombabomba olacak herhalde, 3 mayısta çıkıyormuş. sağda solda çalmaya başlar, çok acı çekecez.

edit: mazoşistçe bir keyif alıyorum aslında.
  • her ne kadar burada kötülenmiş, yerden yere vurulmuş olsa da bariz bir şekilde serdar ortaç'ın dansöz'ünden, hande yener'in aşkın ateşi'sinden, gülşen'in ya tutarsa'sından ve kenan doğulu'nun cakkıdı'sından daha başarılı bir müziğe ve çok daha anlamlı sözlere sahip bir şarkı.

entry kötülendikten sonra gelen edit:
    sadece yukarıda bahsettiğim şarkıların derin anlamlar taşıyan sözlerini aktarsam yeterli olacaktır.

dansöz:
    ölene kadar aşık olamazsın
    birisi çıkar onu anlayamazsın
    sen o tür oyunlara katlanamazsın
    senin bir kalbin var

aşkın ateşi:
    yazın çıkan orman yangını gibi
    yazın yakmadığı çok belli
    kundaktan çıkan her çocuğu
    sen öğrettin aşk
    aşk ateşi

ya tutarsa:
    ya tutarsa ya tutarsa ya tutar da aşk el verirse
    ya tutarsa ya tutarsa ya tutar da biri denk gelirse

cakkıdı:
    aman hadi kalk kaynaşalım kız
    çakkıdı çakkıdı oynaşalım kız
    azıcık alttan azıcık üstten
    hoppidi hoppidi hoplatalım kız

umarım ne demek istediğim şimdi daha net anlaşılmıştır. en azından bombabomba.com'un sözleri insanı gülümsetmektedir. kötüleyen arkadaşlara cakkıdı cakkıdı oynaşıp, hoppidi hoppidi hoplamalarını öneriyorum.
  • gerçekten bomba bir şarkıdır yunancaya çevrilip radyo sinyalleri ile yunanistana yayın yapılır ise 24 saat içinde yunanistan yeter ulan nidaları ile teslim olur herhangi bir boys anılar şarkısıyla mix yapılırsa nükleer başlıklı olur amerika bile karşımızda duramaz.
  • bugün d&r raflarinda görüp , göz atip irkildigim , aptalla$tıgım albümün $arkı listesi $öyledir:

1- bombabomba.com
    2- allah belanı versin (((( ne??? nasıl yani?? !!!!!! )))))
    3- $ekerim
    4- git hadi git
    5- cicilerini
    6- eskisi gibi
    7- istemiyorum seni
    8- gıcık $ey (amman) (((((nefis))))
    9- bu $arkının sözleri yok ((((pek güzel))))
    10- of ne parça bu ((((yaratıcılığa bak sen..)))))
    11- seviyorum (((((maalesef sevgimiz kar$ılıklı degil)))))
    12- hap gibi içerim (((((hap atmadan bu albüm çıkmaz zaten)))))
    13- oley (((((oley bitiyo galiba)))))
    14- allah belanı versin (versiyon ii) ((((($aka di mi bu? bu basilan ciddi bir albüm değil yani di mi?)))))
    15- bombabomba.com (versiyon ii) ((((((patlayacagim bomba gibi $erefsizim!!!! ))))))
    16- albüm özetleri

sevgili halkım yalvarırım titre ve kendine gel ! sen bu yozluga bu basitlige bu ticari kaygıya layık değilsin ! $eklinde haykırarak mesaj vermek istememe sebep olan albumdur maalesef ki..
    yurtseven karde$ler siz bir zamanlar dünyada barı$ ve karde$lik olsun gibi harika sözlere sahip $arkılar yapmı$ çok sevimli , sempati duydugumuz müzisyen bir aileydiniz ne oldu size yahu???? neden kolaya kaçtınız yahu?
  • www.yonjayonja.com'un reklam olsun diye üstü pullanmış halidir.
    nasıl mı?

ne yazık ki bu bi şarkı. evet evet öyle. hatta öyle de uzun sürüyo ki. sözler kendini fazla tekrarlamıyo, 3 farklı insan sesi var, cübiuvfs! şabammpss! gürulops! hüüoop! şeklinde muhteşem efektler de barındırır bünyesinde.

yalnız tek ve küçücüücücücük bir sorunu vardır bu güzide eserin. niyeyse sözlerin yarısından çoğu o kadar manalıdır ki, türk insanı zeka kapasitesini aşar. nedir bu aşanlar.
    ilk olarak, a!sexy! (kendiyle oynatıyor) a!cicileri! (amanın konuşuyor!) cümlesini ele alalım. gerçi öyle çılghın öyle ele avuca sığmaz bir cümle ki (ne cümlesi be) bu, ele alamıyoruz. neyse geçelim.ayrıca buradaki "amanın konuşuyor!" cümlesindeki vurgunun çağrıştırığı "anaaağm bu gerizekalı görünüşlü bağyan konuşabiliyomuş" anlamını da düşünmek lazım. doya doya bitmez anlamı var bunun. aa.(cicileri)
    (a! sexy! a! cicileri! kısmını icra eden bağyanın üslubu şukela ötesidir ki milyon kere dinletmiştir kendisini ayrıca da tepin tepin tepindirttirmiştir yerlerde gülmekten.)

nasıl bir anlam ve duygu yoğunluğu, nasıl bir yanına bonbon!'culuk. allahım allahım hayır duramıyorum.
    anlaşılamayacak diğer bir nokta ise :
    "bu kız bana yaşımı sordu 21 dedim (doğru cevaap!)
    yerin yurdun nerelisin dedi bekarım dedim (that's not an answer!) (bkz: alice)
    tam bana göresin dedi nasıl sevindim (holleeeaaaaayyyyy!)
    pat diye rüyadan uyandım kendime geldim" (aktüeryadan uyandım kendime geldim)

hadi burayı çözdük tamam.

sana sana yanarım yanında oynarım (yahu nasıl oluyo. baya yanar dönerli bi shaggy bulmuş galiba yk.)
    tatlı tatlı konuşurum ne istersen yaparım (güzeeeğl)
    her gün evde kalırım sarma sarma sararım (hımm. şimdi. evet. yok. hayır canım. allalla.)
    ellerin ayaklarına hım masaj yaparım (hım masaj. seçkin spalarda.) (bkz: hangimiz eşşek)
    derdine derman olurum sana kurban olurum
    sağa sola yanar durur kulun kölen olurum (sağa sola yanmak, insanın kendine yakışanı yemesidir.)
    hım okşarım hım koynunda yatarım (hım.hım.hırrrm)

bu noluyo. ne demek bunlar yahu. hayır ısrarla bitmiyo şarkı. daha dakikalarca oyalayacak söz var. ama hepsini geçiyorum... benim merak ettiğim ve hastası olduğum tek bi söz var... öyle bir söz ki... öyle bir ünlemle sonlandırılası coşku ifadesi ki... hem zekam yetmiyor anlamaya, hem de seziyorum, kutlu bir anlam var derinliğinde çözebilmek, anlayabilmek, kendimi geliştirebilmek istiyorum.

yanına bonbon... yanına bonbon...

ilk önce benzetim yöntemiyle anlamaya çalıştım. (bkz: canıma comcom) dedim kendi kendime. ama olmadı. tamamen farklı iki anlam, iki derinlik vardı sözlerde.
    sonra birden "a! cicileri!" dedim kendi kendime.
    bulmuştum sanki, çözmüştüm. ama çözüm bu kadar kolay olmamalıydı. kendime sakladığım bu çözümü unutmaya karar verdim.
    şimdi soruyorum. tüm dünyaya haykırıyorum!
    aydınlatın beni. "a! cicileri!" diyebileyim tekrar. boynu bükük bırakmayın. bunun ağırlığıyla yaşayamam... hayır...

not: bu entry, üstüste 10 kere filan bombabomba.com dinlendikten sonra yazılmıştır. tamamen impresyonist, sinop ve hopa arasında ise ekspresyonist bir çalışmadır. yazı yazmada bana kazandırdığı akıcılık ve üstün üslup için sayın yk'ya teşekkür ediyorum. ha bi de, y2k olmamıştı ya. siz öyle sanın. hah!
  • kulağıma ilk vızıldadığında ağzımaçık kalarak dinlediğim eğlenceli, süper şarkı. üstelik ilk dinleyişim ile aynı anda klibini de izlemiş olmam gibi bir büyük talihsizliğe rağmen.

ancak 2 adet aslanlar gibi sevdiğim noktasına parmak basmak niyetindeyim :

1. ismail yk'nın shaggy kalıplarıyla söylediği kısmına hasta oldum. çok shaggy sever bi kişi miyim? yooooo, değilim. evimde bir albümü, bir mp3'ü bile yoktur. boombastic fantastic bi insandır lügatımızda. belki ahmet çakar'ın "shaqda oyuncu değil" söylemine benzer bi şekilde "shaggyde adam değil!! yaptı işte aynısını ismail yk'm gibi bir iç münakaşam söz konusu. bilemiyorum. adını koyamıyorum. ama seviyorum

2. bu kız bana yaşımı sordu 21 dedim
    yerin yurdun nerelisin dedi bekarım dedim, kısmına geliyoruz...

şarkı öylesine almış başını giderken bi anda durarak "21 dedim" ve "bekarım dedim" sözlerine denk gelen arabesk melodiyi seviyorum, hatta hastasıyım. altındaki acılı yaylıları seviyorum. hatta itiraf ediyorum..tam burada eşlik ederken bir arabeskçi edasıyla boyun kırıyorum, gerdan büküyorum.

varsın zamanın en ötesine geçsin entry. allahın bildiğini sözlük okurundan, yazarından mı esirgeyeyim ? sırf bu iki öğesi için seviyorum şarkıyı. öylesine değişik ve öylesine ilginç. en azından sıradan değil.
  • cok hos ve eglenceli sarki.. dunya ve avrupa trendlerinden habersiz olan genclik bu sarkiya tu kaka diyor ama daha sig sarkilari severek dinliyor. ovule ovule bitirilmeyen nil karaibrahimgilin pirlanta sarkisina gore cok daha eglenceli, daha guzel sozlere sahip ve avrupa ve abd diskolarinda bile calinabilecek sarki... tek tasimi kendim aldim denen sacma sapan sarkiyi begenen tiki zihniyet bu sarkiyi yerden yere vurmasi cok anlamsiz.
  • 50 cent denilen adamın şarkılarından pek de farkı olmayan bir şarkı.
  • boylesini orcun kunek bile yazamazmış istese. boynuz kulağı geçti, gerçek parodiyi solladı, kitsch e birşeyler oldu, algılanmıyor artık. hakikatin sinyalleri karıştı artık benim için.
hesabın var mı? giriş yap