şükela:  tümü | bugün
  • kasım ve kerim bebekler gibi bombalara, ölüme direnen ve inatla hayata tutunan ismi bilinmeyen bir bebek. halkına ölüm saçanların ülkesinde yaşam savaşı veren bebekler.
    https://twitter.com/…aber/status/950864785473658880
  • ulan be... kaç dakikadır ekrana bakıyorum hislerimi tanımlayamadım. bazı insanların boktan sebepleri, cebine girecek parası ya da siyasi gücü uğruna masum insanların, bebeklerin öldüğü bir dünya işte burası. bu minik kurtulmuş umarım hepsi onun kadar şanslı(!) olur.
  • elbet o zalimler gün gelecek, bu çocukların gözyaşında boğulacaktır.
  • bir köpek kadar dahi değeri olmayan bebeklerin ölüm kalım savaşı verdiği bir dünya. alın size tanım.
  • birazdan mezhepçi bir yavşağın, "keşke ölseymiş, büyüyünce terörist olacak zaten" diyeceği başlıktır. demeseler bile içlerinden geçireceklerdir muhtemelen. daha önceden defalarca benzer cümlelerin kurulduğu sözlükte, tabi ki şaşırtmayacaktır.
  • ajitasyonla sulandırılmaması gereken bebek. bombalara inat yaşamak isteyen bebek ne demek? ben böyle bir dünyada yaşamak istemiyorum deyip intihar etmesini mi bekliyordunuz? daha bebek yahu bebek! tabi ki içgüdüsel olarak yaşama tutunacak.
  • gözyaşı kıyamete yeter sebep sunan bebek. sana bunu yapanın da, destekleyenin de cezası elbet kesilecek.