şükela:  tümü | bugün
  • crj700'un bir boy buyugu. 90 kişilik. atlasjet yakında filosundaki crj700'lerin yerine bunlardan alacak.
  • zaten had safhada olan uçak korkumu katmerli olarak arttıran uçak modellerinden bir tanesi.

zorla değil ya, motorları kanatların altında olmayan uçaklardan, normal uçaklara göre iki katı korkuyorum.

atlasjet'in filosuna da bu uçaklardan katıldığını gördüm. yarın havaalanında körüğe yanaşmış beni götürmeyi bekleyen bir tane crj900 görürsem herhalde kalp krizinden nalları dikerim. (ellerim titriyor yazarken)

(bkz: uçak korkusu)
  • 2+2 koltuk düzenine sahip olmasıyla gönüllerde taht kuran uçaktır.
  • cok acayip bi uretim. super otesi baska bisiy degil! inip kalktigi yerlere bakarsaniz domestic olarak performansi tahmin edin. tek kusuru otomatik gaz sisteminin (a/t) degisik olmasi. fadec sistemi tamamda; sadece climb ve descent olarak kullaniliyor o kotu. o gazida ayarlamak bilek istiyo yani bu durumda ve simulatorde ayarlanmiooo..

gelelim yolcu olayina. aslina bakarsaniz bu alette yolcu kabinine hic girmedim! (her seferinde kokpitte ucunca insan :p ) fakat tecrubeli abilerimiz anlatmaktadir ki koltuk araliklari idealmis. konforu asmis alet.. onun disinda 86 kisilik olup sira geregi 2 koltuk arkada galley'in yanindadir. yani arkadaki hostese sulanabilme, telefon numarasi isteme imkani mevcuttur..

dipnot: tualeti varmiydi bunun ya?
  • atlasjet filosunda 3 adet bulunan, diş macunu tüpü konforuna sahip kanatlı. basık, dar ve uzun yapısıyla bahçe hortumunda yolculuk yapıyorum hissi uyandıran uçak, özellikle arkaya oturduysanız mobilet gibi ses çıkaran motoruyla kafa beyin bırakmıyor insanda*` :kafamda filler sikisiyor`.
  • özellike taxi esnasında kendinizi otobüste hissettiren uçak
  • büyük uçakların inmekte zorlanacağı pistlere rahatlıkla inebilen, küçük bir uçak olduğundan yolcu kapasitesinin az olduğu bölgelere de (edremit, uşak, çanakkale, siirt, tokat) sefer yapan , 90 kişilik kanada yapımı uçaktır.
  • lufthansa sağolsun bununla paris münih arası yolculuk etmiştim geçen sonbahar, ciddi anlamda rahat ve sessiz uçak.
  • crj serisinden en sevdigim ucaktir kendisi. muhtesem bir tork, guzel manevralar. uctugunu hissetmek, heyecanlanmak...

birgun param olursa bunu alirim ben.
  • msn-dtw arasi ucacagim ucak. firma delta. daha taxiye baslamadik ama genel olarak soyleyebilirim ki ortam biraz basık. ayak mesafesi yeterli. rutinde koltuk sirasi 2-2dir ama onlere dogru 4-5 sira sol tarafta tekli koltuklari vardir (deltaya ozel olabilir bilmiyorum). yolculukla ilgili yorumu inince yazarim.

edit: ucus normal. bazilarina sesli gelebilir ama bir avgeekseniz oldukca hosunuza gdiecektir. hem sesi duyuyorsunuz hem ucak kucuk oldugunda her manevrasini hissediyorsunuz. eminim pilotlar da egleniyordur