şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bomonti’nin yeni stout birası

(bkz: bomonti world of beer series)
  • direkt stouta dalmadan evvel bari bock, porter falan yapsalardı diyerek ilk eleştiriyi getirdiğim bira.

bakalım kıvamsız stout nasıl oluyormuş.
  • kötü bira. içmedim ama yarısında bırakırım diye düşünüyorum.
  • once tanim: bomonti'nin cikarmis oldugu stout biradir..
    ek tanim: birayi icmeden kotu oldugunu iddia edenleri ortaya cikaran baslik. (screenshot alinmis olup gerekirse eklenecektir)
    bu nasil bir ön yargıdır anlamiyorum.
  • efes gurubu son donemde artan butik bira talebini karsilamak adina deneysel isler yapiyor. once efes ale serisinj cikartti. 3 cesit 33cl lik ale biralar yapti gel gor ki ne kivami ne tadi ne kokusu ale olmayan biralar yaptigini gorduk. yani adini ale koymakla ale olunmuyormus anladik. akabinde bomonti red ale ve devaminda black ile sanslarini zorluyorlar. red ale sadece rengi ale olan yine tadi ve dokusunun dunyadaki herhangi bir ale ile uyusmayan bira oldugunu gorduk. black cikmissa gider aliriz yorumumuzu yapariz ancak pek umutlanmiyorum. stout bira isi zor is , daha isini beceremeyen firmanin stout zorlamasi tuhaflik. umut dunyasi bakalim alicaz icip gorucez. bu arada efes patronu evde biracilari sikayet etmis burda da bir sacmalik var, evde bira yapan insanlarin cogunlugu damak zevki olan, dunya bira tadlarina hakim insanlar. agirlikli tuketimleri de tuborg olan bu segmente karsi efes patronunun gaza gelmesi pazardan bi haber oldugunu gosterir. varsa cesareti vergileri elestirsin ve daha kaliteli biralar uretmeyi denesin. yerli ve milli gara guzu tadarak bu ise baslayabilir tuncay bey.
  • efes dark'tan beri siyah (stout benzeri diyelim) bira olmayan piyasada yeni bir deneme.
    tadı fena değil, ama stout'tan daha çok pils'e yakın tadı.
    yine de fena değil, bomonti yerine tercihim olur weissbier bulamadığım yerlerde.

en kötü yine et marine etmekte kullanırız (bkz: #19741072)
  • efes pilsenin tuborg grubunun önlenemez guinness yükselişi üzerine ikinci hamlesi. ilk hamlesi kozel dark yememişti. bir süre insanlar hevesini alacak, sonra kaybolup gidecektir.
  • büyük bir merakla deneyecektim ama tuncay özilhan'ın "evde bira üretimi vergi kaybına da neden oluyor" gibi son demeçlerinden sonra bir kuruş para ödemeyeceğim ve tadına bakmayacağım. aslında olmaması gereken bir yüksek verginin, bizleri şikayet ederek az ödendiğini söyleyen bir patrondan bahsediyoruz. sonradan yaptığı tornistanları da okudum, zerre fikrim değişmedi.

güzel bir biraydı diye umarım, ölü doğdu.

(bkz: 1 subat 2018 efes boykotu)
  • dostum stout demişsin ama bu bildiğin nurten ablanın yeğeni.

sınıfta kalmış bira.
  • yıllların bira üreticisine hiç yakışmadı.