şükela:  tümü | bugün soru sor
  • eskiden taps'in bulunduğu yere açılan ve kafe pi tarafından işletilen eskişehir'in yeni mekanı. taps kapanınca kafe pi kendi afişini asmıştı. o güzel mojitoları içip elma dilim patatesleri yiyebileceğimiz için sevinirken kafe pi kendi adıyla hizmet vermekten vazgeçip, şu sıralar meşhur olmaya başlayan tarihi bira bomonti 'nin pub'ı olarak hizmet vermeye başlamıştır. yine kafe pi tarafından işletiliyor ancak ne derece etkili olur bilinmez. mekan ferah ve çok güzel dekore edilmiş. özellikle mekana eski bir hava verilmiş ve duyduğum kadarıyla da burada oldies but goldies partileri yapılacak. ancak haftalardır açık olmasına rağmen mekanda bir hareketlilik yok. en son gittiğimde 50'lik bira bardakları bile yoktu ve bomonti birası yerine efes pilsen verdiler. üstelik mönüleri bile tam değildi. mekan gelecek vadediyor ancak kafe pi sanırım henüz eskişehir'de hizmet vermeye karar veremedi. sanki yakında kapanacakmış havası var. umarız bir an önce toparlanır da biz de kafe pi nin meşhur içkilerinden içebiliriz.
  • ortaköy'de yeni şubesi bu hafta açılacak olan mekan.
  • suadiye'de, bağdat caddesi üzerinde de şubesi açılmıştır.
  • the old mariner'in yerine ankara büklüm sokak'a da bir tane açılmıştır. the old mariner'in içini dekorasyon anlamında değiştirip, farklı bir konseptle hizmet vermeye başlamışlar. gerçi ben dekorasyon ve çalan müzikler dışında fazla bir farkını göremedim ama bilmiyorum. klasik ankara mekanları gibi 1-2 ay full çeker daha sonra kimse gitmemeye başlar.
  • ankara'da bestekar'la tunus arasında kalan arada the old mariner'ın yerine açılmış olan mekan. akşam 8'den sonra baya güzel çalıyorlar. içerisi de dışardan görünüşü de baya sevimli. önünde kuyruk falan oluşabiliyor bazen.

servis biraz yavaş, bir de rezervasyonsuz sorun çıkarıyorlar. fiyatlar normal (50lik bomonti 8,5 lira).

şu sıra pek bi revaçta, bakalım ne kadar dayanacak ankara'daki mekan kapanma hızına.
  • ankara'da yeni açılan ve şu sıralar tunalı bölgesinin en popüler mekanı.

pazartesi günü gittim. cuma-cumartesi'nin aksine boş olduğu için rezervasyonunuz var mı muhabbetine girmeden masa bulduk. malum haftasonu rezervasyonsuz kabul etmiyorlar. 3 litrelik bomonti biraverleri sunumuyla beraber çok başarılı. hafta içi kafa dinlemek için gidilebilir mekan. haftasonu ise hiç bulaşmamak lazım.

edit: haftasonu gitmeyin dememe rağmen cuma akşamı arkadaşların yanına gidelim dedik. kapıda 3 tane bodyguard dikilmiş. ne tip şeyler yaşayacağımızı bildiğimiz için daha yoldayken arkadaşları çağırmıştık. arkadaşlar geldi, orada bodyguard kaç kız kaç erkeksiniz hesabı yapıp hmm 5 erkek 3 kız oluyor o zaman sizi alamayız diyor. entryleri okuyunca fark ettim ki bize özel bir şey de değilmiş. sikime kadar yolu var diyorum.
  • ankara subesi tam bir güzel mekan kötü işletmecilik ornegi.su aralar özellikle hafta sonra full çekmekte ve bu durumun uzun süreceğini sanmaktalar. insanları arkadaşları icerideyken bile binbir nazla mekana kabul etmek görgüsüzlüktür.
  • ankara şubesi tam bir fiyasko olan mekan. bi kisinin, arkadaslari içerideyken dahi içeriye alinmamasi görgüsüzlüğün, kendini bi sey sanmanin en güzel örneğidir. neymis efendim, boyle bi yere bunlari göze alıp gelecekmisiz. alırsan ekime kadar almazsan hesabı. neyse gitmeyin olum, baska yer mi yok.
  • ankara şubesi hesabı şişirebilir.
    içtiğiniz birayı sayın ve hesabı kontrol edin.
    sonra sıkıntı olmasın.
  • içki ruhsatına sahip üçüncü sınıf lokanta zinciri. efes pilsen'in beer cafe* ve beer port* ile pek tutmayan stratejisini, bu sefer bomonti'nin tüketiciler nezdindeki olumlu imajından yararlanarak tekrarlamasının ürünü. ne yazık ki, franchise sistemiyle devam ettiği sürece istediğini yakalaması zor gözüküyor. şubeler arasında hizmet, kalite, lezzet farkı alabildiğine mevcut. hoş, genel olarak hepsi vasat zaten. bir de sadece %100 bomonti satılsa tam süper olacak.