• bomonti, bira bahçesi demek.
    eskiden vardı , son örneği moda burnunda çaybahçesinden evrilmiş kafe olarak yaşamını sürdürüyor.
    sanırım bu değişimin amacı, bayilik verecekler, yakın zamanda çevrede bomonti'ler görebiliriz ve umarım ki bu mekanlar sattıkları birayı kendi mekanlarında üretirler.
    (dağıtım/trafik/ithal bira filan gibi argümanları düşününce çok akıllıca bir fikir olur)
  • köpüğü üzerinde iki saniye duramayan bira. bira oranı düşük gibi sanki.
  • bomontiyi severdim rahat içilen hafif bir biraydı. ama bunun tadı çocukken bana verdikleri sulandırılmış bira gibi. rezil bişey olmuş. adına bi kelime ekliyorsun kutunun desenini değiştiriyorsun anladık reçeteni niye değiştiriyorsun arkadaş?

tanım: bira aromalı içecek.
  • az evvel tuborg gold yanında denemek amaçlı aldığım bira aromalı gazoz. ne bilim tuborg gold bi başka güzelmiş onu anladım. sağolsun bomonti adının karizmasına aykırı olmasıyla tuborg goldun kıymetini hatırlattı.

editation : şarap kokusu var lan hafiften
  • gazı kaçmış biradır.
    rahat içim nedir? diğer biralar rahatsız mı ediyor? efes bu birayı galiba berkecanlar için üretmiş.
  • fondip yaptığın zaman anca ben bira içiyorum moduna sokuyor.
  • uzun zamandır bu kadar nefis bir yerli lager içmemiştim.

efes bu sefer başarmış, harika bir içimi var lagerseverler için kesinlikle öneririm. hiç şekerli bir tadı olmayışı, pirinç içermeyişi, tat dengesi, asit düzeyi, köpük oranı ve rengi perfecto mundo!
  • işbu başlık altında girilen entryler nazara alındığında, ya muhteşem olmuş yahut orospu evladı gibi gibi olmuş bira. arası yok valla...

bana kalırsa kötü bira yoktur. başlığa esas bira da gövdesiz, aromasız, lezzetsiz fakat kötü bir bira değildir.

(bkz: verse içmez misin)
hesabın var mı? giriş yap