şükela:  tümü | bugün
  • hem livin' on a prayer'da, hem de it's my life'da adları geçen çifttir. bon jovi'nin verdiği bir röportajda born to be my baby'deki çiftin de onlar olduğu söylenmiştir. kim oldukları merak konusudur.
  • aşklarına dört elle sarılmış emekçi çifttir. gönül isterdi ki tommy mitolojideki x tanrısını, sallıyorum, gina da sümerlerdeki y kraliçesini temsil etmektedir diyebilelim ama işte bon jovi azizim, ne bekliyorsun ki?
  • hayal ürünü değildir. gerçekten böyle insanlar vardır. hatta tommy adlı şahıs jon'un liseden arkadaşıymış.
  • zeynebim türküsünde de geçen çift.

tommy ve gina'm allı tommy ve gina'm
    beş köyün içinde şanlı zeynebim
  • bon jovi'nin livin' on a prayer şarkısını çok dinlerim ama it's my life'ı pek dinlemezdim. geçen gün youtube'da sağ tarafta çıkınca bi açıp dinleyeyim dedim ve orada da tommy ve gina çiftinin geçtiğini fark ettim.

biraz araştırınca gördüm ki tommy ve gina çifti aslında livin' on a prayer'ın da söz yazarlarından biri olan ve daha bir çok rock grubu için de söz yazarlığı ve prodüktörlük yapan, aynı zamanda da bir müzisyen olan desmond child'ın 1970'lerde bizzat kendisinin hayatından bir alıntıymış.

gina; asıl ismi maria olan* kız arkadaşına çalıştığı restoranda*, italyan aktris gina lollobrigida'yı andırdığı için takılan lakapmış.

tommy'nin hikayesi ise şöyle: tommy'ye aslında ilk olarak desmond child'ın gerçek ismi olan johnny konulmuş. daha sonra jon bon jovi, "benim de adım johnny, kendi ismimle ilgili bir şarkı söyleyemem" demiş. desmond child da iyi o zaman tommy olsun demiş.

tommy ve gina çiftinin ismi livin' on a prayer ve it's my life'ta bizzat zikredilir. ayrıca born to be my baby'de de isim verilmeden yine bu çiftten bahsedildiği söylenir-ki zaten şarkının söz yazarları arasında desmond child da vardır. ayrıca aynı livin' on a prayer gibi tüm gün çalışmaktan, hayatın zorluğundan, parasızlıktan ve aşktan bahsedilir bu şarkıda da.
  • bunu merak edenler illa ki ''its my life'' şarkısındaki ''frankie''nin de kim olduğunu merak ediyordur. onun hakkında bilgi bulamadım.

''like frankie said ı did it my way''

düzenleme : ''frank sinatra 'nın "my way" şarkısına ithafmış''