şükela:  tümü | bugün
  • ucuz ve iyi bir mamadır. zira acana ve pro plana burun kıvırıp, bonacibo gelene kadar-yoğurt ekmekle doyan arkadaşımın 2 rottweiler yavrusu gerisi nerde bunun diye deliye dönmüşlerdir. bununla beraber kendi rottweiler yavrum olan reina bunu 10 gündür yemektedir. kakası düzenli, tüyleri parlak ve sağlam, herhangi bir koku problemimiz de yoktur.
    denemek isteyenlere temizmama.com'dan ücretsiz tester talep etmeleri önerilir.

reklamınızı yaptık resmen bonacibo ve temizmama. sattığınız her mamadan yüzde istiyorum bugünden itibaren. hasiktir ordan

edit: imla şeysi.
  • proplan distribütörlerini zengin etmekten vazgeçtiğimde denk geldiğim türk menşeili mama markası.

hemen numunesini aldım, hatta o bayıla bayıla yediği proplan mamanın içerisine kattım, lakin adam, koca kasenin içinden bonaciboyu bulup, bitirip, proplana dokunmamaya başladı. öyle tatlı tatlı yiyordu ki, tamam dedim, hem ucuz hem kaliteli hem de paşayı mutlu etti.

ancak, son veteriner ziyaretimizde, veterinerimiz yaklaşık 1 yıl kendileriyle çalıştıktan sonra, hastalarında artış başlayınca ilişkilerine son verdiklerini anlattı. evindeki hiç bir hayvana yedirmediğini ve yedirmeyi de hiç düşünmediğini anlattı. kendisine de muazzam güvenirim. bizimkinin bayıla bayıla yemesini bile içeriğindeki tatlandırıcılara bağladı, hatta ağız tadı geliştirirsen kendi masandan da indiremezsin sıpanı diyince, hemen bugün tekrar mecburen proplan siparişimi verdim.

uzun lafın kısası, ucunda insanların anlamadığı ve sağlıkla ilgili bir şey üretiyorsan ve ticaretini yapıyorsan, önce o işin doktorunu veya veterinerini ya da her neysesini tavlaman gerekiyor. hakkında tek kötü yorum okumadığım ve satın aldığım mamayı bile veterinerin iki lafıyla kullanmaktan vazgeçtim.

çok üzgünüm bonacibo... o kadar cesaretli değilim...
  • uzun zamandır royal canin kullanan biri olarak deneyip hayretler içinde kaldığım çağatay yem ürünü. bir ara hill's bile kullanmama rağmen tüy dökülme sorunlarını aşamamıştık. bonacibo mama 3. gününde tüy dökülmelerini en aza indirdi. royal canin ve hills gibi mamalardan bir oturuşta 100 gr. yiyen kedi bundan daha az yiyerek doyuyor. ve daha az su içiyor.(bildiğiniz üzere kuru mamalar hayvanın çok su içmesine sebep olur, ne kadar çok su o kadar zor sindirim)

ilk başlarda fiyatının bu kadar ucuz olmasına şüpheyle yaklaşmıştım. sonra şurada yayınladıkları videodan sonra anladım ki royal canin, hills ve pro plan gibi pet mamalarının muadillere göre pahalı olmasının sebebi ithal ürünlerdeki vergi yükünden kaynaklanıyormuş. çağatay yem her ay düzenli olarak müşterilerini üretim tesisine davet ederek etkinlikler düzenliyor. tesisi ziyaret eden duayenler üretilen kedi mamalarının tadına bakabiliyorlar. düşünün royal canin paketinin üzerinde 'kesinlikle yemeyiniz' yazıyor.

ayrıca proplan ve hills satan veterinerlerin türk menşeili firmaları karalamasının sebebi tamamen ticari çıkarlar uğrunadır. her zaman olduğu gibi ülke insanının başarısı cezalandırılır. ithal ürünleri kullanarak cari açığı arttırmak yerine ne olduğu belli olan kaliteli ve tesisini müşterilerine açmaktan çekinmeyen türk firmalarını tercih edin derim.
  • vala benimkilerin veterineri kullanmayın dediyse kullanın arkadaş... veterinerlik dediğin mecburi üç kağıtçılık(özel için). kullanın hem türkiye ekonomisi hem köpeğiniz hem siz kar edin. sikerler yaa. serkaninci nin nicki her ne kadar boktan olsa da kendisi öyle değil o eleman güzel açıklamış alkışlıyorum kendisini
  • tanıtım amaçlı yolladıkları ürünleri kedimin bayıla bayıla yediği mama. büyük boylarını sipariş edeceğim en kısa zamanda.
  • tanıdığım veterinerlerden herhangi birine bu mama hakkındaki görüşlerini sorsam ağzıma sıçacağına eminim. 15 kilosu 80 lira olan ve gayet iddialı, kurumsal, profesyonel görünen bu insanlara neden bir türlü güvenemiyorum bilmiyorum...
  • 8 aydır köpeğime yedirdiğim mama. fiyatı harika ve çokta kaliteli.
  • bu ülkede olduğuna hayret edilesi bir firma tarafından üretilen kedi ve köpek maması.

öncelikle belirteyim, evimde iki kedim bir de köpeğim var. hepsi bize yavruyken geldiler. hem kedilerim (3yıl+) hem de köpeğim (7 ay+) bende oldukları süre boyunca bonacibo mama ile (kendilerine ait mama grubu ile) beslenmektedirler. mamanın yanında ilave bir gıda nadiren veriyorum.

tüm hayvanlarımın sağlıkları ve tüy durumları dikkat çekici şekilde güzel. köpeğim aktif ve benimle her gün spor yapıyor. mama'dan aldığı protein son derece iyi geliyor ve kas gelişimi diğer köpek sahiplerini imrendirecek seviyede.

mamalar yerli üretim ve imal edildikten çok kısa süre sonra (ortalama 1-2 ay) evinize geliyor. sitede ürünlerin ne zaman üretildiğini bile şeffaf bir şekilde görebiliyorsunuz.

satılan diğer pahalı mamalardan (orijen vb. sınıf dışındaki hills, pro plan, royal canine vb.) içerik olarak daha üstün bir mama. içeriğini lütfen karşılaştırınız.

kaliteli, iyi içeriğe sahip, taze ve uygun fiyatlı mama imal etmelerinin yanında, bir bayi ağı kullanmıyorlar. yani diğer markaları satan veteriner ve pet shoplar bu mamayı sizin aldığınız fiyatın altına alamıyor. velhasıl o çok bilindik markaların tekerine çomak sokuyorlar.
    sokulan çomak o markalarla beraber bu ürünlerin satışını yapan veteriner ve pet shoplara da sirayet ediyor. bundan dolayı utanmadan müşterilerine bu ürünleri kötülüyorlar.

bonacibo mama'nın üreticisi, imalat tesislerini tüm müşterilerine şeffaf şekilde açmaktadır. bu bile ülkemizde nadiren karşılaşılan bir örnektir. bu ülkede başarı cezasız kalmaz derler fakat umarım başarıları daim olur.

gönül rahatlığı ile alabilir ve hayvanlarınıza yedirebilirsiniz efenim. gözüm kapalı tavsiye ediyorum.

mama konusunda tavsiye alırken işin içinde maddi çıkarı olan hiçkimseden tavsiye almayınız ve prim vermeyiniz. mutlaka kullanıcılar ile görüşünüz. onlar size daha doğru bilgiler verecektir.
  • an itibarı ile bugün üretim tarihli 15kg'lık lamb&rice puppy yavru köpek mamasını, 6'lı kuzu etli akışkan mamasını ve kemirme kemiği siparişi verdim.

veterinerin tavsiyesi ile bir alman markası mama kullanıyorduk. inanılmaz bi sindirme sorunu ve tüy dökümü başladı yavruda. lanetler ettim veterinere de mamaya da. daha öncesinde ise proplan kullanıyorduk. hiçbir şikayetim yoktu. ama fiyat olarak çok fazlaydı. tek başıma her ay üstlenebileceğim miktarlar değil.

şimdi proplanın yarı fiyatına hem daha fazla miktarda mama hem akışkan mama hem de kemirme kemiği aldım. deneyelim buraya değişimleri yazacağım.

ürünler ve fiyatları için tıklayınız
  • bir internet sitesinde rastladığım fiyatıyla beni şaşırtan kedi ve köpek maması markası. whiskas'ın ne çok kediyi perişan ettiğini öğrenince hemen royal canin'e geçmiştim. ilk zamanlar çok sevmişti ama iki ayda kedide inanılmaz tüy dökme, iştahsızlık ve sindirim problemi başladı. önce mevsimsel ya da büyümekte diye düşündüm, takip edince mamayı mecbur kaldığında yediğini gördüm. yeni bir marka bulayım diye kurcalarken bonacibo'ya denk geldim ama kararsızım. bilen, uzun zamandır kullanan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim. kedicik sağlığından olsun istemem.