• ankara'nın gizli incilerinden. bestekar sokak'ta beyazlar içinde minik bir kafe-pastane. öğlen servisinde çorba, kiş, salata gibi hafif seçenekler çıkıyor ve hatta bazen de gravlax gibi sürprizler olabiliyor. sabahları ev yapımı poğaça, croissant ve çayla kahvaltı yapılabilir. biscotti, cookie gibi atıştırmalıklar gün boyu emrinizde. ister alıp götürün, ister bu sevimli ortamda mekanın sahibi ve şefi elvan hanımın tatlı sohbeti eşliğinde tadını çıkarın.

buranın özelliği, artık her yerde bulunan tiramisu ve cheesecake gibi ürünleri en üst düzeyde çıkarması ve her yerde bulunmayan boston cream pie, apple crumble ve magnolia puding gibi muhteşem ürünleri de hakkıyla sunması. bütün tatlılarda tereyağı ve en kaliteli çikolata kullanılıyor. glikoz şurubu, şeker hamuru, margarin gibi kandırmacalar bu mutfağa giremiyor. elvan hanım, kaliteli malzeme kullanması ve fiyatları buna rağmen makul düzeyde tutabilmesiyle adeta bir gönül işi yapıyor. zaten bu hayalindeki işmiş, o da hakkını veriyor. bunların yanı sıra nefis havuçlu tarçınlı kek (ıssız adam halt etmiş) ve bazen sahneye çıkan apfelstrudel de unutulmamalı. bilumum kahveler bu harika tatlıları taçlandırıyor.

ankara'nın en tatlı cafe-pastanelerinden biri burası. müdavimi, hatta bağımlısıyım buranın..
  • tunalı'nın en şirin mekanı sayılabilir.. müthiş leziz el yapımı pastalar harika kombinasyonlarla karşınızda. çayınızı kahvenizi yudumlayıp arkadaşlarınızla sakin bir ortamda muhabbet etmek istiyorsanız ideal bir ortam, üstelik dünyanın en leziz pastaları karşınızda! mutlaka uğrayınız ve boston cream pie ile başlayınız!
  • verilen paraya degen urunleriyle kalbimi kazanmis guzel kafecik. dunya tatlisi, vizyonu ankara icin fazla olan bir sahibi var. kaliteli is yapmanin zorluklarindan yakindi ayakustu, hakliydi da. sadece lezzetleriyle degil minimalist dekorasyonuyla da keyif veren mekana sahip. kendini simartmak isteyen ve ozellikle pasta sevenlerin gitmesi lazim bence.
  • ilk olarak mekan güzel, herkes güler yüzlü falan filan ama şu çok güzel diyebileceğim bir şey yok. fiyatları pahalı bu sorun değil muhteşem tatlılar yaparsın kahven süper olur anlarım fiyatı ama sen hem efsane tatlı yapma hem bu kadar fiyat çek olmaz.

gene de güzel denenecek bir yer ve evet porsiyonları büyük...

ankarada butik pastanenin ne olduğunu bir şekilde birileri öğrenmeli, pahalı olur tamam olsun oraya gidince kabul ediyorum ama bana ohh ya değdi dedirtecek tecrübe yaşatmalısın ki tekrar geleyim...

alternatifsizlikten gidilebilecek bir mekan
  • hayatımda yediğim en berbat strudeli satan mekan. butik olduğu için mecburen övülengillerden.
  • kalitesinin düşüşü beni çok üzen mekan. eskinin hatırına bir iki kez şans verdim ama hem gelen müşterilerin hem de tatlıların vasatlığı ile benim için bitmiştir. kötü tatlı yiyecek kadar hayattan vazgeçmedim.
  • güllü fıstıklı pastası muhteşem olan, kelimelerle tariflenemeyen, ankara'nın en iyi pastacısı.
  • pastaları muhteşem lezzetli, mekan zaten ankara'da parmakla gösterilecek şirinlikte.

fiyat konusunda ucuz diyemem ama kıytırık mado'da tek kişilik bir pastanın 17-25 lira olduğunu düşünürsek. burada da kocaman bir dilimin 20-25 tl arası olması pahalı olarak değerlendirilmemeli.
  • kendimi tatlıya uzak biri olarak tanımlamama rağmen bana hitap edecek pastayı bulabildiğim çok minik kafe, dışarıdaki masa sayısını artırmalılar bence.
  • burada yediğim vişneli-çikolatalı cheesecake bazı geceler rüyama giriyor.
    (bkz: orgazmik yiyecek)

t: bestekar sokak'ta, lezzetli tatlıları olan ufak bir pastane/cafe.
hesabın var mı? giriş yap