şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bilinçli olarak yanlış yazım içeren ve format olarak arak from (bkz: base42) olan bundan böyle saçmalamak için ve zaman zaman mantıklı şeyler yazmak için bir özel başlık aramamak adına açtığım şahsıma özel başlıktır.

(bkz: merhaba ben mekanın sahibiyim)
  • süper konukları olana base42 programıdır.
  • boşluk boşlukla dolmaz.
  • base 42 nin yaptığı en az yarım saatlik olan bonboş bir goygoy programı
  • bugün biri istemeden ölmeye yattı.
    birine bir arkadaşı çelme taktı, berikine biri çarptı.
    bugün biri o kadar güldü ki gözlerinden yaş aktı, yanakları ağrıdı, nefesi kesildi. etrafın " deli mi bu" bakışlarına maruz kaldı.
    göbeği açık giyinen kızlar cesur, erkekler de durumdan mutlu yollarına devam ettiler.
    belki binlerce insanın belki milyon kadar insanın tuvaletten çıktıktan sonra yıkandığı elleriyle defalarca kirlettiği o iğrenç kağıda türlü manalar yüklendiği için - hiçbir şükür göstermediği o uzvuna enaniyetle bakarak bir bedel ödemiş de öyle sahip olmuşçasına - bugün biri bankalara güvenmediğinden en mahrem yerinde sakladı parayı.

bugün biri kelebekler'i izledi, yönetmenini tanımadan.

biri ilk kez dünyaya şu nanosaniye içinde geldi.

ne güzel şey bu döngü, rulman gibi ne güzel de oturuyor her dişli birbirine.
  • oğuz atay, orhan pamuk, sabahattin ali, ömer mete lütfi, serkan kaya, ecevit, ümit yaşar oğuzcan, nilgün marmara, şükrü erbaş, dilaver cebeci, ahmet erhan, sait faik abasıyanık sizi seviyorum...

yaşar kemal abi, yaşar kemal babam seni seviyorum. kimse anlamaz, anlayamaz aramızdakini. sen kızına anlatır gibi yazarsın tüm hikayelerini ve deneyimlerini, gördüğün kıraathane yaşamını bana anlatır gibi yazarsın ve tüm ülke seni böyle okur, bilir.

yazı biçemini bilirler ama dilini bilen yoktur. oturduğumuz koltuklarda hep yalnız başımızayızdır. üç koltuğu olan bir masada diğer koltuğa çantamızı, şalımızı atma lüksümüz yoktur. çünkü okumayanların laklak ettiği gürültülü ve bol dumanlı kafeteryalarda muhakkak " bu koltuk boş mu?" sorularını işitir bıkkınlık ve sahte gülümsemeyle " aaa yoo, elbette alabilirsiniz" diye sahte bir kibarlık sergileriz. sahte kibarlığımızın içi hüzün, içi yalnızlık, içi biz olacak yaşar kemal abi.

kimseye eyvallahımız olmadan, bir eğreti "içinde olma hissi"ne muhtaç olmadan yaşayacağız.
  • (bkz: bomboş)
  • (bkz: post42)