şükela:  tümü | bugün
 • adını tam olarak bilmememle birlikte bu şeyleri özellikle bayram zamanları hemen hemen her çocuğun elinde görüyorum. bizim çocukluğumuzda da vardı fakat bu kadar yaygın değildi. şu an her yaştan çocuğun elinde her sokakta bu tabancalardan var.

  çok basit bir şekilde vücudun herhangi bir yerine gelse bile morluklar oluşturan bu tabancaların plastik boncuk mermilerinin çocukların ağzına yüzüne geldiğini düşünemiyorum bile.

  nasıl bir mantıktır nasıl bir oyun aracıdır onu da bir türlü anlayamıyorum.

  kesinlikle bir an önce piyasalardan sağdan soldan kesinlikle kaldırılmasını düşündüğüm zararlı sözde çocuk oyuncağı.

  edit : @cannondale çok teşekkür ederim, uyardı demir boncuk atanları falan da varmış yasaklanması farz oldu.
 • doktor bi arkadaşımın söylediğine göre her bayram boncuklu tabanca yüzünden 10larca çocuk acile geliyor. kör kalanlar bile oluyormuş. bu kadar tehlikeli bi aletin çocuk oyuncağı olması aşırı saçma. yasaklanması gerekiyor.
 • olması gerekendir. kazaya fazlasıyla açık. hatta çocukların silahlarla oynaması külliyen yasaklanmalı.
 • boncuklu tabanca 13- yaşın kırmızı çizgisidir. herkes ayağını denk alsın.sozlerine dikkat etsin.

  10yil önceki cetemi tekrar bir araya getirip teker teker hepinizin topuğuna sıkarım.
 • bireysel boncuklu silahlanmaya hayır!

  şaka bir yana biz de zamanında çokça oynadık, bu iş tamamen aile içi eğitimden geçiyor. zamanında pikachu’yum ben, ben spiderman’im diye balkonlardan atlayan çocuklar vardı siz atladınız mı?

  zamanında katalitik sobalar vardı, evde abi/ablayla tek kaldigimizda onla isinirdik cunku gaz kokusunu bilirdik ve o kokuyu aldigimizda ne yapmamiz gerektigini de.

  bicagin keskin oldugu, cam kirildiginda ne yapmamiz gerektigini bilirdik. boncuklu silahla yuze goze nişan almamayı, hayvanlara sıkmamayı bilirdik.

  sorun yeni ebeveynlerde bence. aile içi eğitim şart gerisi hikaye. o cocuk yerden aldigi taşla da arkadasinin kafasinin pekmezini akitabilir.
 • pazar yeri, işporta tezgahı gibi yerlerde yasaklansa da tamamen yasaklanabileceğini sanmıyorum.

  belli bir yaş seviyesinin altındaki çocukların eline veriliyorsa o ebeveynin bilinçsizliğidir bu. oyuncak silahın her türlüsü çocuk için özendirici bir nesne. çocuğa oyuncak olarak alınmaması lazım.

  boncuklu tabancaların paintball silahı gibi gaz ile çalışanı bile var. gaz basınca aşırı tazyikle fırlatıyor boncuğu. 25 metre menzili oluyor.
 • çok saçma bir çocuk oyuncağı. hayır mantığı nedir onu anlamıyorum, neye ateş edecek çocuk onunla ? kediye köpeğe mi ? zaten o sebeple kullanıyorlar, satanında üreteninde aklını sikeyim.
 • yine konu çoluk çocuk, yine işgüzarların ebeveynin sorumluluklarını devlete yıkıp kolaya kaçma gayretleri. ben çıkıp "devlet sahip çıkamayacak yarım akıllıların üremesini yasaklasın" yazsam yine one thirty eight uçurulsun başlığı açarsınız ama.
 • oyuncak bütün silahlar yasaklanmalı. çocukların bilinç altına insanlara zarar veren silahlar yerleşmemeli.
 • 1997 yılında o sıralar kör kütük aşık olduğum komşu kızı aşkımı karşılıksız bıraktı diye yakın mesafeden gözüne sıkarak göz akının kıpkırmızı kan çanağına dönmesi ve annesinin annemle ortak bir şekilde beni terlik manyağı yapmalarına vesile olan şeytan icadıdır.

  bence de kesinlikle yasaklanmalı, yanlış ellerde çok tehlikeli bir hal alıyor. *