şükela:  tümü | bugün
  • 90'larda ortaokul ve lise hayatını geçirenlerin bir tebessümle hatırlayacağı güzel nesildir.
    çantalarının şifresi de ya 111'dir ya da 222.
    kavgalarda da müthiş katkısı olurdu sahiplerine özellikle köşelerinde metal pençe varsa.
    ha biz ne yapıyorduk, ya poşete koyuyorduk kitabı defteri ya da elimize alıyorduk a.k.
  • sınavlarda; öğretmenin isteği ile çantayı sıranın ortasına duvar tadında koymuş nesildir.

neymiş efem? kopya çekmeyelimmiş.

sanki başka yöntem yoktu amk.
  • hep dahil olmak istediğim ama olamadığım nesildir. babamın da vardı öyle bir çantası bi zamanlar. kafama yatmıştı alıp bi kızlara hava atayım okulda diye de. sonra içinde milyor dolarlarım var sanarlar da beni kaçırırlar diye korkardım.
  • hiçbir yere sığmadığı için genelde çantalarını oturdukları sıranın yanına; ayak dibine koyan kolpa nesildir.
    sınıfın sessiz olduğu anlarda o çantalar yana devrilince bomba gibi ses çıkarır; sınıfın yarısının aklını alırdı.
  • bahsedilen ucuz çantalar gibi şifresi 111,222 ya da 007 değil dört hanelidir: 3131

(bkz: ilkokulda statü farkı yaratan nesneler)
  • şimdilerde bazı üyeleri vapurlarda, trenlerde işportacılık yaparak heba olmuş nesildir.

asıl maharet okula kitap, defter götürmeden gitmek. lan ben ceket bile giymiyordum da arka camdan ceket attırıp ön kapıdaki kontrolden öyle geçiyordum.

ya da bond'un from russia with love'da kullandığı orijinal çantayla gidin; yanlış şifre girilince açanın suratına gaz püskürtsün, kenarından bıçak çıksın falan öyle yapın şeklinizi.
  • "bomba imha ekibi" yakıştırmalarına maruz kalmış nesildir.
  • içinde olduğum nesildir. okula erken gelip dikey pozisyonda çantanın üstüne tabure misali oturur, arkadaşlarla muhabbet ederdik.
  • ben de bu nesildenim. mailye bakanligi mufettisi gibiydik, cok zevkliydi lan.