şükela:  tümü | bugün
  • izmir seferihisar'da akarca mintikasinda bulunabilecek, bolge gece hayatinin hareketli noktalarindan biri. (belki de bolge gece hayatinin tek hareketli noktasi hatta bolge gece hayatinin hareketli hareketsiz farketmez tek noktasi)
  • gunduzleri de eglenceli olan mekan. ickini ic yemyesil cimler uzerinde, sonra denize gir, sonra uyu. ohh mis.
    (bkz: hayat bu iste)
  • bursa kültürpark'ta, altın ceylan adlı tesis içinde bulunan gece klubü.
  • ortam berbat, fiyatlar uçuk( 1 biraya 20 tl verdm laaan ) , tipler kezban. gimeyin bursada gece kulubune gtmeyin
  • izmir seferihisar'da olanına bugün gittiğim ve sahilini kullandığım mekan. çalışanlar laubali ve saygısız. ürünler pahalı ve kötü. uzak durulması gereken yerlerden biri kısaca.
  • bursa'da altın ceylan spor ve eğlence kompleksi içinde bulunan şubelerine geçen hafta sonu gittiğim ve malesef memnun ayrılamadığım eğlence şeysi.

arap şükrü sokağında 3 tek attıktan sonra 'daha da fazla eğlenmeliyiz en çok en çok eğlenmeliyiz' diye düşünen bir grup arkadaş ile buraya geldik. mekân 23.00'te açılıyormuş. biz 00.00 civarında mekana girdik.

ilk olarak 'içeride montlarınız sıkıntı yaratabilir isterseniz vestiyere bırakın' dediler. cluba geldiğini düşünenler montlarını teslim ettiler. sonra 'sizi locaya alalım' dediler*. 'alın amk' dedik. şöyle tarif edeyim. götgöte bulunan 7-8 masadan birine oturduk. tahta sandalyeye oturduk lan. 'locan güzelmiş karşiiim' dedim. ama içimden. ah la boom. böylelikle vestiyere montunu verenler, montlarını sandalye arkasına asma fırsatından yararlanamayıp ilk şoku yediler.*

sonra garson geldi sipariş almak için. 'ilk içkimiz ne olursa olsun 55 tl ödememiz gerektiğini' söyledi. o kadar avukat var lan etrafta. biri 'neden' diyebilme cesaretini kendisinde bulduktan sonra 'kapıda giriş ücreti almadıklarını, bu sebeple böyle bir uygulama yaptıklarını' söylediler. ama duygunun geçebilmesi tam olarak açıklamam lazım. aslında diyor ki 'zaten böyle muhteşem bir mekana para vermeden girdin bi de tantana yapma, seni bahşedip aldık içeriye'. yoksa zaten onların önceden bilgilendirme gibi bir sorumlulukları mı var sanki(!). bizimki de laf işte. anlamadığım şey kapıda 'birader giriş 55 tl ve bir içki ücretsiz' demek mekana ne kaybettiriyor. bana göre daha dürüst olurdu. biz ilk şokumuzu yaşarken bazıları ikinci şokunu yemişti. ve tabi afiyet olsun.

bu tavır karşısında lıklık bira içmeyi hedefleyen ben, beyrut usta, bir votka-redbull siparişi verdim. ve arkama bakmadım bile *. ya şey. 55 lira ödüyorum lan. tabi ki bira içmeyeceğim.

votka da geldi. içiyorum ama böyle bir değişik, votka tadı yok. normalde votkayı cok sevmem zaten ama ben gelen redbull'u bir güzel içtim. garsona 'bunda bir gariplik var, bunda alkol nerdeyse hiç yok' dedim. 'eheh uygulama böyle, bir sorayım' dedi ve bu konuda bir daha konuşmadık kendisiyle. biz ikinci şokumuzu yerken bazıları şamar manyağı olmuştu.

sonra içimden 'acaba yanlış mı yaptım, bira mı içseydim?' diye düşünürken, 33lük biranın 25 tl olduğunu öğrendim. evet yanlış yapmıştım. bira içerek de paramın güzel bir kısmını çıkarabiliyormuşum.

velhasılı bu gibi davranışlar ya da bu entrynin, onların ticari itibarını zedeleyeceğini düşünmüyorum ama bir grup insanı ve etkileşimde bulunduğu bir kaç grup insanı daha kaybetme olasılıkları yüksek. şark kurnazlığı neydi azizim. emek değildi.