şükela:  tümü | bugün
  • seks yapmayı seven, cins ayrımı olmadan her saniye seks yapabilen bir maymun türüdür.
  • dinlemeye yeni başlayanlar black sands'le başlamasın mümkünse. önce diğer albümleri dinlesin, sevsin, benimsesin, sonra black sands. kanımca masterpiece'i o albüm çünkü. önce black sands sonra diğer albümler yapınca önce 1984 okuyup sonra hayvan çiftliğini okumuş gibi olunuyor, olmuyor. her şey sırayla dostlar.

o diil de konseri filan olsa da gitsek. amerika avustralya takılıyor şu aralar hiç bizi düşündüğü yok.
  • dunyanin herhangi bir yerinden kabak koyuna en hizli, en ucuz ulasimi saglayan muzisyen.

(bkz: tell me how you feel)
    (bkz: kiara)
    (bkz: magicman)
  • stay the same şarkılarına taptığım grup.
  • genel olarak en çok sevilen albümünün black sands olduğunu görsem de benim için en güzel albümü days to come olan inanılmaz sanatçı. days to come albümünü massive attack'ın heligoland'ına benzetiyorum kusursuzluk açısından. iki albümün de benim için neredeyse hiç firesi yok ve her parçası tam anlamıyla olması gerektiği gibi ve hiç hayal kırıklığı barındırmıyor.
  • entry girilince yeni albüm çıkardı, bişeler yaptı sandım. ama öpüşen maymunlar gördüm.

(bkz: umut sarıkaya tipi mutsuzluk tanımları)
  • efsaneye göre dünyada hayvanat bahçesine koyulamayan tek tür. koyulamamasının sebebi de 7/24 mütemadiyen çığlık çığlığa seks yapmalarıdır. gelen misafirleri ve geceleri hayvanat bahçesinin diğer sakinlerini çıkardıkları seslerle rahatsız ederler. fırsatını bulsalar ağacın kovuğuyla bile cinsel ilişkiye girebilecek kapasitededirler. ancak araştırmacıların açıklamalarına göre de insana hem davranış hem de zeka olarak en yakın maymun türüdür. eğitildiklerinde pacman oynadıkları doğrudur. seks yaparkenki davranışları da misyoner pozisyonunu sevmeleri, french yapmaları ve yüz yüze durmayı tercih etmeleri sebebiyle insanı andırmaktadır. haklarında bir diğer bilgi de diğer hayvanlar gibi salt üremek için değil, insanlar gibi zevk için de seks yapmalarıdır.
  • black sands albumuyle dinleyeni imana getiren muzisyen.
  • ingiliz kökenli simon green adlı müzisyenin projesi. bu zamana kadar 4 adet albüm çıkarmış ve her seferinde çıtayı daha da yükseltmiştir. son albüm olan black sands, müziğin ulaştığı noktayı betimlemek için kullanılabilecek kadar iyi bir eser olmuştur. bonobo'nun tarzı bildiğimiz downtempo, trip hop, chilout üçlemesinin üstüne jazz, elektronik ögeler serpiştirilmesi gibidir.

bonobo'nun bu kadar başarılı olmasının arkasında şüphesiz ilk albümden sonra ninja tune tarafından keşfedilmesi var. bünyesinde* amon tobin, cinematic orchestra, coldcut, eskmo, fink, jaga jazzist ve daha nice dinlemeye fırsat bulamadığım isimleri barındıran mükemmel bir yapım şirketi olarak, bonobo'yu bonobo yapan şeydir benim gözümde ninja tune.
hesabın var mı? giriş yap