şükela:  tümü | bugün soru sor
 • www.bonprix.com.tr adresinde türkiye'de de satış yapmaya başlamış alman perakendeci. otto group iştiraki.
 • hiçbir şekilde ödeme kabul etmeyen bir siteye sahip e-ticaret şeysi. bir ayakkabı görürsünüz elinizdeki tüm kartlarınıza* bir bahane bulur, ödeme şeklinizi beğenmez, tam ödeme yapacakken ltüfen bekleyiniz uyarısıyla yarım saat bekletir, vs.

  (bkz: olmamış diyor 10 üzerinden 3 veriyoruz)
 • limango siparişimin yanında katalog gönderen firma. siteye girdim baktım adam gibi bir şey bulamadım. bir sürü kategori var ama çoğunun içinde ya ürün yok ya da bir kaç bi şey var. olmamış diyor geçiyoruz.
 • ürün teslimat süresinin hafta sonları hariç 15 gün olduğu site. haliyle aldıktan 3 hafta sonra gelmesi gerekiyor. sipariş verdim bekleyeceğiz bakalım. iade de ürün geldikten sonra yapılabiliyormuş.
 • sıtede stokta olan ürünlerden secıp kapıda ödeme yöntemi ile sıparıs verdım, ardından bir mal geldi bazı ürünlerden kalmadığı ıcın göndermiyoruz dıye... yaklaşık 25 günde ürünler geldi. bir yıkamada da gelen siyah beyaz pantolonun renkleri birbirine karıştı.
 • kesinlikle bulasılmaması gereken ve musterisini maymuna ceviren bir alısveris sitesi. katalogdan ogrenip sitesini dolasmak icin girdim ve bikac urun begendim. internetten ilk alısverisim olacaktı. sitede urunlerin en gec 14- 21 is gunu icinde ulastırıldıgı yazsa da siparisi vermemin ustunden 1 ayı gecti. arayan soran olmadıgı icin merak edip mail yazdım. maile istinaden musteri temsilcisi geri donus yaptı ve urunlerin yeni yıl sonrasında gonderilecegini soyledi. yani 2 ayı da geciyor siparisin ustunden. telefonu kapattıktan sonra iskillenip sikayet var sitesine girip baktım ki bir yıgın magdur insan var.

  bir kere kimse urun kalitesinden memnun degil. siparis edilenden farklı urun ya da sectiginiz urune benzer uyduruk birsey gonderiliyormus. kredi kartınızdan tekrar tekrar para cekilmesinden tutun da, parası alınan urun icin oyle bir siparisiniz yoktur denmesine kadar ya da iade edilen urunun parasının iade etmemek icin her turlu hile hurdaya basvurarak musteriyi yormaya ve vazgecirmeye calısmak gibi. simdi acıp siparisimi iptal etmek icin arayacagım ve anladıgım kadarıyla canımı cok sıkacaklar.

  memlekette isteyen istedigi gibi at kosturuyor o moral bozan. insanlar magdur oluyor ama bu tarz muesseselere dur diyen yok anladıgım kadarıyla. yoksa bu kadar magduriyet olmazdı. bu ilk internet alısverisimdi ve sanırım son olacak. bir daha bulasmam.

  edit: kesinlikle urunleri cok dandik ve katalogda verilen urunun benzerini yolluyorlar. kolay alısveris diyerek bulasmayın akabinde olay cileye donusuyor. paranızı iade almanız deveyi hendekten atlatmaktan daha zor. urunlerin kalitesi kotu, bunlara odenen fiyatlarla dısarıda cok daha iyisini bulabilirsiniz.
 • ayakkabı,boxer,kazak,sweatshirt siparişlerim aynen katalogdaki gibi geldi,hiç renk vermedi ürünler yıkanınca. ayrıca bugün izmir koduyla gelen bir numarayı türkiye'deki şubesinin izmir'de olduğundan bihaber önce açmak istemedim. bonprix müşteri hizmetlerinden arıyoruz ve %15 indirim kazandınız dediklerinde ise diğer online alışveriş sitelerinin bu indirimi maille veya sayfalarını açtığımızda bir uyarı şeklinde sağladıklarını düşününce kesinlikle bonprix bir adım öne geçmiş oldu nazarımda. samimi bir ses bir çok pazarlama tekniğinden hala ötede.
 • facebook reklamlarında "bayanlar:şimdi yeni ceketlerimizi inceleyin. bahara hazırlıklı girin" diyen e-ticaret sitesi. o bağyanlar lafından sonra bedava mal verseler almam.

  tanım: itici e-ticaret sitesi
 • gönderdiği ürünleri tenezzül edip bir kutuya koymayan, bohçaya tıkar gibi kargo poşetine tıkan ve ürünleri son derece kalitesiz firma.
 • bi ürünü gönderene kadar canımı çıkardılar, elli kere müşteri hizmetlerini aradım hepsi farklı bilgi verdi. üstelik ürün son derece kalitesiz, internet sitelerinde sergilenen ürünle yakından uzaktan alakası yok. sakın ordaki resimlere kanıp alışveriş yapmayın. büyük hayal kırıklığı.