şükela:  tümü | bugün
  • 3 kez 100 tl ve üzeri akaryakıt harcaması yapanlara 30 tl bonus vereceğini vaadeden kart. başvuru için 3340'a mesaj atılıyor. attım da; arkasından gelen mesaj şu; akülü tekerlekli sandalye kampanyamıza yaptığınız 5 tl lik katkı için teşekkür ederiz. türkiye omirilik felçlileri derneği...

evet 3340 yerine 3430'a mesaj atmışım. sevindim lan resmen, yanlışlıkla hiç haberimin dahi olmadığı böylesi güzel bir kampanyaya bağışta bulundum. 5 lira lan nedir ki? atın siz de ibnelik yapmayın...
  • 7.5 tl'lik ödemeyi 2 gün geciktirdiğiniz için sizi "hanfendiğ borcunuzu ödemediğiniz taktirde haciz işlemlerini başlatıyoruz." diye arayan garanti bankası'nın çıkardığı kart.

hayır haciz için geldiklerinde ne götüreceklerdi merak ediyorum.

"aaaa bak bu max factor'ün üçlü farını götürüyoruz. ağlamak zırlamak yok."
  • gün içinde o kadar çok sms atıyor ki, artık sevgili gibiyiz. sürekli gereksiz para harcamaya teşvik etmesi de bunun başka bir göstergesi.
  • 1 ayda 6100tl harca 30tl bonus kazan diye mail atmış bana.
    http://imageshack.us/…/6100tlharca30tlkazanoha.jpg/
    (bkz: afferin çok doğru düşünmüşsün)
  • bugün ekstre gelmiş. en altta "yıllık üyelik bedeli: 44,49 tl" yazıyor.

çözüm yolunu gösteriyorum:
    1) 444 0 338'i arıyoruz. (haklı müşteri hattı diyorlar buna. 444 0 333'ü ararsanız çok bekletiliyorsunuz, ama bunu arayınca direkt müşteri temsilcisi ile görüşüyorsunuz)
    2) kart numaramızı ve şifremizi girip hemen müşteri temsilcisine aktarılıyoruz.
    3) güvenlik açısından doğum tarihi/yeri/baba adı sorabiliyorlar, cevaplıyoruz.
    4) itirazımızı dile getiriyoruz. 1 yıllık kart kapatmama veya 450 tl'den 3 ay harcama sözünden birini veriyoruz.
    5) ve 45 tl'lik tutar kartımıza * yükleniyor.

afiyet olsun.
  • 44,49 tl lik yıllık üyelik bedeli alan kart. halbuki geçen sene belli bir süre için belli bir harcama yapmam karşılığında (zaten her ay harcadığım bir tutardı sorun etmedim) kart ücreti almayıp bonus olarak yüklemişlerdi. telefon edip geçen sene böyle böyle yapmıştınız dedim "bu sene böyle bir uygulamamız yok, herkesten alıyoruz" diye bariz şekilde yalan söyleyip "başka bir arzunuz ?" diye sordular. benim başka bir arzum yokta sizin arzular şelale anlaşılan.
  • 10. yıl şerefine konserleri için serdar ortaçla anlaşan firma. reklam sloganı "bu yaz da serdar ortaçla coşacağız". ben bu adam yüzünden yaz mevsiminden soğudum be, hep kış olsun.
  • az once kendisinden gelen mesaja gore 31 ekime kadar 5900 tl daha harcarsam bana ozel 30 tl bonus kazanacakmisim. (bu arada ekstre zaten 2000 tl'lere dayanmis durumda)

buradan anliyoruz ki, pazarlama grubunda beyinsiz bir veya birkac isletme mezunu tiki hatun besliyorlar. buyuk ihtimalle 30 yasine merdiven dayayip is guc sahibi olmalarina ragmen kredi kartlarini halen babalari odedigi icin 30 tl bonus pesinde 6000 tl harcamak buyuk kazanc kendilerinin gozunde.

isin aci tarafi, bu kampanyayi tasarlayan gerizekali pazarlamaciyi (markıting uzmani, birend menicir vb.) el ustunde tutarlar, deli gibi prim verirler.
  • sene 2011. bu karttan kullaniyordum, yurtdisi 3 taksit kampayasi vardi kartin, oh ne guzel isime yarar simdi dedim. sms gonderip katildim, onay mesaji geldi. nitekim bolmediler alisverisleri 3 taksite. iptal olan bir alisverisim vardi, onu karttan 1 seferde cekip 3 taksitte geri odediler kampanya dahilinde. adamlara ben kampanya yapmis oldum resmen. defalarca aradim, mail attim, sikayetvar'a yazdim. cozum yok. bu ay da zaten ekstrem negatif geldi anasini satayim gecen ay caktiklari para yuzunden.

ilk vukuat da degildi bu. neyse, zaten butun iliskimi kesmeye karar verdim zaten garanti bankasiyla, kartlari iptal ettirerek baslayayim dedim. aradim cagri merkezlerini bir hisimla, dedim kapat o karti bakayim. hemen 45 lira bonus yukleyelim iptal ettirmeyin dediler. dedim bonusuna baslatma (icimden tabi. call center'da calisan elemanin sucu degildi sonucta), kapat su karti. kapattirdim. oh be.

iste boyle bir anim vardir bu kartla.
  • 25 tl bonus icin belirlenen tarihlerde 250 tl harcadiktan sonra yine belirlenen baska tarihlerde 3340'a "istiyorum" diye mesaj atmami isteyen kart.

istiyorum ne amk, yokluyon mu? nedir niyetin? 25 lira da az para degil, yolladik mesaji ama, bakalim, umarim gotu kaybetmeyiz sonunda.