şükela:  tümü | bugün
  • ilk defa bir reklam beni bu kadar duygulandırdı. yapanların eline sağlık. işte o reklam.
  • (bkz: batesmotelpro)
  • göz yaşartan ve erkek biyolojik saatini harekete geçiren bir reklam. olmuş.
  • benim de pek beğendiğim reklam. gerçekten başarılı. çocukların yaptığı her şeyi suç, şımarıklık gören bir toplumda anlayışlı bir baba vurgusu çok hoşuma gitti. hele hele bir kız çocuğunun kullanılması daha güzel ayrıntı olmuş. bu toplumda kadın olmak yeterince zorken, zorba, anlayışsız bir baba yerine, böyle anlayışlı, onarıcı bir baba profili, zannederim her kızın isteyeceği bir güven duygusu doğurur.

biz erkekler pek kısıtlanmıyoruz aslında ama, kadınlar ve kız çocuklar için anlamlı olmuş reklam.
  • her zaman olduğu gibi reklam kavramının sinsice bir kullanımı. bir defa kredi kartı ile babalığın ne alakası var? (*) bankalar sanki arka planda tamamen evil daha çok para kazanma zihniyeti yokmuş gibi böyle şirin reklamlarla göz boyamaya devam ediyorlar. biz de yiyoruz. çünkü yemek istiyoruz, yemekten başka çaremiz yok. bir şeyi para ile trink diye almak varken kredi kullanmak, borca girmek, bu evil döngünün bir parçası olmak zorundayız. bunu yaparken iç huzurumuzu sağlamamıza yardım edecek bu gibi reklamlar hızır gibi yetişiyor. üstelik reklamın dehası bu kadarla da kalmıyor. çocukların tamamen serbest bırakılarak olabildiğince özgür bırakılması, dolayısıyla da büyüyünce arzu ettikleri gibi harcama yapabilmeleri için yatırım yapılıyor reklamda. (biz de diyoruz evet ya çocukları çok sıkmamak lazım. kardeşim, sıkmamak lazım tamam da çok şımartmamak da lazım. ortalık şımarık çocuklardan geçilmez oldu. bu düpedüz straw-man. ortası yok mu bunun?) gerçekten dahiyane. bankalarda para bol tabii, en zeki ve işini bilen reklamcılara reklamı yaptırınca ortaya böyle masterpieceler çıkıyor.

(*) ne mi alakası var? ergen kredi kartı kullanacak, babası ödeyecek. baba ne kadar toleranslı olursa banka için o kadar iyi. ulan bilmesek bunları hulusi kentmen sanacağız...