• biraz kafası karısık site.
    2 cocuklu otel aramama, "bunlar da tam sana gore bir bak istersen" diye gonderdigi otel in sayfasında "ooops! this is an adult-only property, so your children will have nowhere to sleep!" diyor

tebrikler
  • yarısını çekerler diğer yarısını gittiğin zaman ödersin önce okuduğunu anlamayı öğren sonra konuş booking.com gibi bir siteye dolandırıcı diyerek kendini rezil etme.

güzel sitedir seyahatlerimde en iyi kalacak yerleri bulmamı sağlamıştır.
  • dolandırıcı orospu çocuklarını destekleyen site. kesinlikle bir airbnb kalitesinde değil.

ev ile ilgili olumsuz yorum yaptıktan sonra ev sahibi kartımdan 100 euro para çekti. onlarca mail attım; ‘ev kurallarını bozdunuz’ diye cevap verdiler.

aklı sıra eviyle ilgili kötü yorumlar yaptığım için cezalandırdı beni. booking yetkilileri de robot gibi mailler attığı için sorunum çözülmedi. defalarca airbnb üzerinden onaylı bir şekilde kiralama yaptığım için hiç sanal kart oluşturmak geçmedi aklımdan.

bankadan iadesini istedik. 180 günü bulurmuş. böyle saçma sapan bir oluşum işte. kafasına göre kartınızdan para alabiliyorlar sorgusuz sualsiz. uzak durun.
  • ya türkiye'deki müşterilerle ilgilenmiyor ya da cidden bozmuş bir oluşum.
    hem airbnb hem booking'i tüm yurt içi ve yurt dışı konaklamalarımda kullanıyorum.
    en son iki yıl kadar evvel bir sorun yaşadığımda bir kaç saat içinde telefonla bana ulaşıp sorunumu halletmişlerdi. son yıllarda defalarca sorun yaşadım ve kesinlikle bir kez bile yardımcı olmadılar. bırak yardımcı olmayı, geri dönüş bile alamadım.

örneğin son yaşadığım sorun: yurt dışındaki rezerve ettiğim otel, konaklamaya 48 saat kala bir mesaj attı ve fiyatı yanlış girdiklerini, fiyatın aslında 30 birim değil 75 birim olduğunu, aradaki farkı otelde ödemem gerekliğini yazdılar. buna itiraz edip booking'e mesaj attım ama günlerce geri dönüş olmadı. türkiye'ye döndükten bir kaç hafta sonra mail atmışlar sorununuz için size ulaşacağız diye. hala bekliyorum...
    sonuç: başka bir otelde kaldım ve benden para tırtıklamaya çalışan otel, geceliğini 30 birime satmaya devam ediyor.
  • wikipedia açıldıktan sonra buralar değerlenir, sıra sende booking!
  • wikipedia 'nın açılmasından sonra sonbaharda yaşadığım problemi burada tekrar yazmak istiyorum. çünkü booking'in türkiye'de kapalı olması türk vatandaşlarını yurtdışındaki rezervasyonlarda yaşadıkları sıkıntılarda da mağdur etmektedir. bu çağda artık çözemediğin problemi kapatarak yasaklayarak aşmak doğru değil. özellikle turizm'de büyük yatırımları olan, booking'e rakip web sitesi olan bir işadamının turizm bakanı olduğu bir ülkede asla olmaması gereken bir durum.

--------------------------------------------------------------------------------------------

basliginin alti kapandigindan beri indirim linki dolu. onceki hafta yurtdisi seyahatim vardi.

1 haftaya yakin kalacagim icin buradaki linkleri kullanmaya karar verdim. gayet basarili bir sekilde iki ayri rezervasyonu tamamladim.

linke bastiginizda bir pop up pencerede haydarin linkinden geldin ve simdi para kazanacaksiniz gibi birseylwr cikiyor. ok diyorsun devam ediyorsun normal rezervasyonunu yapiyorsun zira sistemi biliyorum cunku cok yakin 2 arkadasimin linkini daha eskiden kullandim.

her neyse rezervasyon yaparken de burada son gun paylasilan linkleri kullandim.

konaklamam tamamlandi. gecen gun bir gireyim bakayim dedim islenmismi diye.

peki para iadesi yerine ne var? haydar daha once kendi haklarini kullandi o yuzden bu linki kullanamazsin yaziyor.

e olm bu linki kullanamiyorsak neden rezervasyon boyunca bana bunu soylemiyorsun ?

ben nereden bileyim haydarin linkini daha once kac kisi kullandi hala hakki var mi? sen bana bu linki kullanamazsin dersin ben de keyfime gore ya baska link bulurum ya baska site bulurum ya da siktiret linki ugrasmayayim derim oyle yaparim.

fakat bunu is isten gecince rastgele ogreniyorsun.

bu konuyla alakali 2 ayri mail gonderdim. ıkisine de cevap bile gelmedi.

yani buradan gaza gelip link falan kullaniyorsaniz dikkatli olun su anda naalesef hakkinizi arayacaginiz muhattabiniz yok.

guzelim hizmeti bu hale getirenler utansin. umarim bu zihniyet bir an once bu ulkeden yok olur.

edit : gelen cevabı da paylaşayım. gördüğünüz gibi ben siz uyarmazsanız linkin daha önce kullanıldığını nereden bileyim diyorum onlarda ısrarla daha önce kullanılmıştı yazıyorlar.

dear ......

thank you for choosing booking.com.

we are writing to you regarding your reservation ............. at hotel ......... ınternational, check-in date 2019-....., and check-out date 2019-............

the terms and conditions do state that the reward link can only be used once, this is information is there for you to read. and in this case the link was already used.

please feel free to contact us with any additional questions.

kind regards,

--
    chas w.
    booking.com customer service team

--------------------------------------------------------------------------------
  • buradan otel aratırken kesinlikle gizli sekmeden ve üyelik bilgileri girilmeden yapılmalı

şöyle ki geçen hafta yurtışında 3 gece için 260 tl için oda tuttum.
    bu gece otelde konaklamamı 1 gece uzatmak istediğim için tekrar arama yaptım ama yer olmadığını gösterdi.

sonra gizli sekme açtım ve arama yaptım. ve sonuçlara inanamadım.
    üyelik bilgileri girmeden arama yaptığımda hem odayı var gösterdi hemde 4 gece için 210 tl fiyat çıkardı

yani 1 gün fazla kalacağım ve 50 tl daha az ödeceyeğim. çünkü gizli sekmeden üyelik bilgileri girmeden arama yaptım.

bu bilgi belki birilerinin işine yarar.
  • turizmde kalitenin global düzeyde adresi olan site. doğal olarak ortadoğu halkları faydalanamamaktadır.
  • davetiyeyle indirim kapma dönemini bitirmesiyle derin bir oh çektiğim otel rezervasyon sitesi. ulan sırf şurada yarak kürek indirim kovalayanlar yüzünden başlığı takibi bırakmıştım ve bir sürü yazar engellemiştim. sonunda adam gibi entry'ler girilmeye başlandı. umarım davetiye saçmalığı geri gelmez.
  • vpn ile yurt içindeki otellere rezervasyon yaptığımız zaman ödemede, otelde, vs bir problem oluyor mu? vpn ile yurt içi rezervasyon yapmış suser’ler yeşillendirirse çok sevinirim.
hesabın var mı? giriş yap