şükela:  tümü | bugün
  • kucuk otellerin yorumlarinin altindaki ayni tarz yorumlardan gina geldi.otel hakkinda bilgi sahibi olayim diyorum,boydan boya dosenmis 'otel sahibi cengiz beyin sicak tutumu,isletme muduru mustafa beyin cana yakin hareketleri,arzu hanimin muamelesi' ya hayirdir otelde beraber mi yatiyoruz
  • ücretsiz iptal seçeneği olan bir rezervasyon yapılır. rezervasyona ait herhangi bir e-posta gelmez. aradan bir süre geçer, rezervasyonu iptal etmek için booking.com a girilir. herhangi bir rezervasyon bulunamaz, demek ki rezervasyon yapamamışım denir. ilgili tarih yaklaştıkça da normalde gönderilen 10 gün kaldı, 3 gün kaldı, uçmaya kaçmaya hazır mısın tarzı hatırlatma mailleri de gelmez. velhasılı kelam, kalınmayan otelin ücreti bir sonraki kredi kartı ekstresinde yer alır.

yüksek müşteri memnuniyeti sağladığını iddaa eden booking.com'la iletişime geçilir, rezervasyon maili veya hatırlatma maili göndermediklerini kabul ederler. ancak herhangi bir geri ödeme yapılmaz.

tanım olarak hayalkırıklığına uğratmış konaklatma sitesi diyebiliriz. yaptığı indirimlerle hotels.com çok daha iyi fiyat verdiği için bundan sonraki tercihlerimde yer almayacak sitedir aynı zamanda.
  • türkiye'de kullanmayın. hem otellerin booking.com standartlarına uygunluğu yok (yalan fotorğaflar, genius üyeye özel haklardan haberdar olmama, para iadesinde sorun çıkarma vs), hem de booking.com türkiye müşteri hizmetleri çok kötü çalışıyor. taaaa temmuz ayında yaşadığım ciddi bir sorun için kendi sitelerinden şikayet formu doldurdum, geri dönmediler. sonra 20 ağustos'ta tekrar doldurdum formu, hala geri dönmediler. üstelik, daha önce mayıs ayında yaşadığımız ve telefonla şikayet kaydı oluşturduğumuz bir başka sorun için de geri aramadılar. türkiye ayağı amatör ve kötü. listeye bakın, oteli seçin ve gidin kapıda pazarlık yapın. booking.com'dan daha ucuza getirme şansınız yüksek.
  • booking.com'i amerika'da bugune denk acaip yogun olarak kullaniyordum. bugun cok garip bir olay basima geldi. rezervasyonu tamamlamadan once iki gecelik otel ucreti olarak sol kosede 310 dolar arti 55 dolar da service fee gorundu. sonra ben de tamam deyip kredi karti bilgilerimi girdim ve confirm tusuna bastim. birden gelen ekranda +135 dolar cleaning fee de eklenmis sekilde 500 dolar gorundu.

hemen musteri hizmetlerini arayip rezervasyonun iptalini istedim. musteri hizmetleri de rus bir kadin. bana sen yalan soyluyosun ben baktim cleaning fee var dedi. sonra ben de baktim, hakkaten bu sefer gorunuyor. kadina dedim ki, tamam simdi gorunuyor ama ben de booking.com'i belki 30 kere kullandim, ustelik rezervasyonu yaparken yanimda arkadasim da vardi. ikimiz birlikte gorup karar verdik. bana gelen ekranda ilk basta cleaning fee yoktu ve total 365 dolar olarak gorunuyordu dedim. kadin ben anlamam siktir deyince supervisor ile gorusmek istedigimi soyledim. beni supervisor'a bagladi.

supervisor da rus. adam bana inanmadigini, elimde screenshot olup olmadigini sordu. ben de guldum. lan ben paranoyak osman miyim da her sayfanin tek tek screenshot'ini alacagim dedim. herif de o zaman sana inanmam ben dedi. ben de senin amk dedim. herif beni insult etme dedi. ben de sen bana yalanci derken insult olmuyo mu lan, senin iki kere amk deyip kapadim.

musteri hizmetlerinin kitabi amerika'da yazilmis. avrupa'nin da turkiye'den bir farki yok bence. zamaninda baska bir sorunu expedia.com ile yasadigimda takir tukur rezervasyonumu iptal edip ozur dilemislerdi. ben 135 dolar cleaning fee'de falan da degilim, insan yerine konulup bana yapilan haksizliga itiraz etmek istedim. herifler bana yalanci dedi. o yuzden booking.com'in da amk. simdiye kadar binlerce dolar harcadim, bir daha asla kullanmayacagim.

bundan sonra hayatim: apple, amazon, expedia. baska sirketle muhattap olmam. sikerler kamil.
  • sık sık otel rezervasyonlarında yada otel tercih ederken mobil uygulamasını kullandığım program. bazen sadece oteli öğrenip başka ucuz sitelerden rezervasyon yapmışlığımda çoğunluktadır.
  • ataşehir sheraton yerine dalgınlıkla ataköy sheraton'dan iptalsiz rezervasyon yaptırdım. oteli arıyorum, bize iptal talebi gelmedi bizim için sıkıntı yok iptal ederiz diyor, booking.com ise otel iptal talebini kabul etmedi isterseniz tarihleri değiştirebilirsiniz diyor.

umarım bu işin sonu böyle bitmez de iptal ederler rezervasyonu, bugüne kadar hiç sorun yaşamadığım, çok sevdiğim bir servis booking.
  • aşağı yukarı 1000 tl ye yakın bi kazık yedim bu sitede varolan, yurtdışındaki bi otelden.

benim hatam vardı cunku kredi kartı kullanmadım. bookingin hatası vardı cunku beni yeterince bilgilendirmediler ve otelle tüm yazışlamalarım booking üstünden olmuştu. yani bookinge güvendim.

sonraki süreç biraz uzun sürse de booking dev marka olmanın ne demek olduğunu hatırlatarak bana tüm zararımı kendileri ödediler (gerçi para hesabıma henüz geçmiş değil)

evet yani booking bariz şekilde yalancı ve dolandırıcı bi otelden dolayı 1000 tlye yakın bedeli kendilerine zarar yazarak bana ödedi.

burda bookingin güzelliği şu, beni cidden yormadılar. kanıtları onlara gösterdim ve süreç çok uzun sürse de başarıyla çözüme kavuştu.

benim hatam şu, ödemeyi kredi kartı ile yapmamıştım. bu bariz hataydı. burdan online alışveriş yapan herkese uyarım olsun, kredi kartı kullanın. ayrıca imkan varsa alışverişlerinizi daima ama daima 2 ve üzeri taksitle yapın. online alışverişte hayati kurallardır bu ikisi.

özetle kendilerine teşekkür ediyorum.
  • geçen kış paris'e giderken booking'den rezervasyon yapmıştık. tam uçağa bineceğimiz sırada rezervasyon yaptığımız yerle ilgili kendilerinden kaynaklanan bir sorun oluştu. booking ile iletişime geçtik. biz uçaktan inene kadar bize benzer kalitede bir otel rezervasyonu yapmışlardı. aradaki 50 euroluk farkı da kendileri ödediler. ılk başta rezervasyon yaparken şüphelerim vardı fakat gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı çok memnun kaldım. kendilerine teşekkür ediyorum.
  • gecen hafta karakoyde blue istanbul oteline rez yaptirdim check in saatimi 18-19 arasi isaretledim fakat otele giderken yolda rez iptal edildi diye mesaj geldi yakin oldugum icin gittim hemen dedim hayirdir neden falan gorevli sacmaladi durdu bende uzatmadan okey dedim sonra booking den hemen farkli bir rez yaptim ve daha ucuza demem o ki booking iyidir
  • son 3-4 yıldır aktif olarak kullandığım otel arama sitesi,f/p açısından oldukça güzel oteller sunuyor ve ayrıca güvende veriyor,son yaptığım rezervasyonda yaşanan bazı kişisel aksaklıklardan dolayı rezervasyonu daha ileri bi tarihe almamız gerekti ama ücretsiz iptal veya tarih değiştirme türünden rezervasyon yapmadığım için otel pek iplemedi ve elimizden birşey gelmez deyip şutladılar,son çare olarak booking.com'a mail atarak durumumu açıkladım,1 hafta aradan sonra aradılar,otelle görüştüklerini belirttiğim ilerki bi tarihte kalabileceğimi bildirdiler sağolsun,bu olaydan sonra daha çok sevdim kendilerini..