şükela:  tümü | bugün
 • ayda sadece 10tl abonelik ücreti karşılığı yasal olarak zengin türkçe/rusca/ingilizce e-kitaplara ulaşabilmenize olanak sağlayan rusya menşeili ekitap platformu.

  --- spoiler ---

  ünlü rus e-kitap platformu bookmate, elini çabuk tutarak amazon, kobo, barnes&nobles gibi dünyaca ünlü rakiplerinden önce türkiye pazarına giriş yaptı.

  ülkemizdeki kitapseverlerin ayda sadece 10tl abonelik ücreti ödeyerek zengin türkçe, ingilizce, rusça, ispanyolca içeriğe yasal olarak ulaşabileceği bu yeni platform, tüm yeni kullanıcılarına “hoş geldiniz hediyesi olarak” içlerinde orhan pamuk ve dan brown popüler yazarların kitaplarının da bulunduğu bazı eserleri tamamen ücretsiz olarak sağlayarak daha ilk dakikadan gönülleri fethetti.

  bu harika servisi “kendi sözlerinden” biraz daha yakından tanıtmak gerekirse;

  bookmate sınırsız kitap okuma imkanı sağlayan, sosyal bir kitap okuma ve paylaşma platformudur. appstore/ google play ve windows mobile marketten ücretsiz indirebileceğiniz bookmate uygulaması ile tüm kitaplarınızı internete bağlı farklı cihazlar üzerinden okuyabilir, sosyal ağlardaki arkadaşlarınızla okuduğunuz kitaplar hakkında yazışabilir, kitap yazarları ve yayın evleri ile doğrudan etkileşime geçebilirsiniz.

  okumak istediğiniz kitapları bookmate kitaplığına ekleyerek, kitapları cep telefonu, tablet, bilgisayar farklı gibi cihazlarınızdan okuyabilirsiniz. okuma etkinliğinize göre kitaplığınız ve raflarınız internet’e bağlı cihazlarınız üzerinden eşzamanlı olarak güncellenecek, internet bağlantısının olmadığı zamanlarda bile kitap okumanın keyfini yaşayacaksınız.

  bookmate’deki ücretsiz kitapları cihazınıza yükleyip okuyabilirsiniz
  beğendiğiniz sözleri, vecizeleri alıntılayarak arkadaşlarınızla paylaşabilrsiniz
  internet’e bağlandığınız anda bookmate uygulaması üzerindeki paylaşımlarınız, alıntılarınız, yorumlarınız, mesajlarınız ve diğer etkinliğiniz otomatik olar ak eşitlenmektedir
  arkadaşlarınızı ve diğer kitapseverleri takip ederek yeni eserler ve yazarlar keşfedebilirsiniz
  okuma keyfinizi istediğiniz metin biçimi ve arka plan ayarları ile daha da özelleştirebilirsiniz

  tüm kitapseverler adına bookmate’e mantıklı fiyat politikasından dolayı teşekkür ediyor ve ülkemizdeki faaliyetlerinde başarılar diliyorum.
  --- spoiler ---

  kaynak: egemen.org
 • son bir güncelleme ile türkçe kütüphanesini açmış ayda 34 liraya bir çok kitabı online olarak okumanızı sağlayan app.

  ilk ay ücretsizmiş, denem aşamasındayım.
 • bu gün indirdiğim uygulama, bavul gibi taşıdığım çantamı bi aylığına biraz hafifletecek, omuzlarımdan bir yük kalktı annecim.
 • ulan bu spotify'ın kitap versiyonu niye yok acaba diye düşünürken karşıma çıkmış şeker gibi lokum gibi uygulama. kobo aura edition 2 almak konusunda şeytana uymaya bu kadar yakınken karşıma çıkmış ve 7 inçlik gariban tabletimi bir e-kitap okuyucuya çevirmeme yardımcı olarak fakir bünyeme ilaç gibi gelmiştir. standart paket ile premium paket arasında ne gibi farklar olduğu konusunda beni aydınlatabilecek suserlara yeşil yeşil, çakmak çakmak bakmaktayım.

  edit: savulun bre yazarlar! tükürdüğümü yalamaya geldim. premium deneme süresini dün başlattım ve 35 liraya koca bir hiç satınaldığımı farkettim. okumak istediğim hiç bir kitap mevcut değil. kobo hayalleri kurmaya devam.
 • fikir olarak güzel fakat içerik olarak çöp bir uygulama.
  halbuki ilk duyduğumda heyecanlanmıştım.