şükela:  tümü | bugün
 • lost'un ilk bölümlerinden birinde claire'le bir konuşma sırasında, shannon boone'u "god's frigging gift to humanity" olarak tanıtır. aynı okunuşa sahip olan "boon" kelimesinin anlamı "nimet, bağış" olduğu için dalga geçmektedir kendisi.
 • --- spoiler ---
  birinci sezonun ilk bölümünde kazanın hemen ardından baygın yatan rose'a suni teneffüs yapan jack'e göğsünü sivri bişeyle delmekten bahseder boone, daha sonraki sahnelerde görürüz ki elinde birkaç kalemle gelir "bunlar işe yarar mı?" der rose kalemlere gerek kalmadan kurtulmuştur ama zavallının kaderi aynen böyle sonlanmıştır.

  ormanın içindeki uçaktan yardım isteyip tepetaklak olduktan sonra akciğerinin iflas etmesi üzerine jack aynen rose'a yapmasını önerdiği gibi göğsünü sivri bir cisim batırıp deler ve nefes almasını kolaylaştırmıştır.
  lakin buna rağmen kaybetmişizdir kendisini

  karakterler sonradan şekillenmiyor yani daha ilk bölümden belliymiş booneun ölümü bir ipucu olarak yönetmen vermiş izleyiciye.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  bacağındaki içinde kapalı fraktur* de bulunan kontüzyona uğramış * alanda gelişen kompartman sendromu sonrası hızla hipovolemik şoka girerek hayatını kaybeden lost karakteri.

  --- spoiler ---
 • hep birşeyler olmak istemiş, ilgi ve sorumluluk isteyen kahramanlık peşindeki lost dizi karakteri.
 • --- spoiler ---

  aynı adaya iki kez uçakla düşerek ilginç bir başarıya imza atmış olan güzel gözlü bir arkadaş.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  6 sezonluk bi dizide daha ilk sezon bile bitmeden oldurulmesini hala anlamiyorum ben bu karakterin..
  be senaristler, bos bos dolasan, bi ise yaramayan, goz zevkimizi bozan o kadar ecis cucus karakter var dizide.. tutup da ilk boone oldurulur mu?
  her "bastan izliyim su diziyi bi" diyip de pilotu actigimda boone'u goruyorum, icim bi ciz ediyo, bak etti gene..
  izlemiycem kustum lost'a..***
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  john locke'nun adaya kurban verdiği ki$ilik. ambar kapağı bir türlü açamayan locke, tam kafayı sığırdığı sırada bir rüya görür. rüyasında bir deniz uçağı adaya dü$mektedir ve rüyanın sonunda boone'yi kanlar içerisinde görür. bunu boone anlatır (kanlar içerisinde gördüğü kısım hariç). ba$larda inanmaz, ama locke rüyasında boone'nun hayatı boyunca pi$manlık duyduğu $eyi de görür. rüyada, boone ölümüne sebep olduğu dadısını sayıklamaktadır. bunu boone'ne söyler, boone artık bu rüyaya inanır. aslında locke, kapağı açacak bir $ey bulmak için değil adaya kurban vermek için yola çıkar. belki bacakların tutmaması bile numaraydı. çünkü, boone dü$tükten sonra onu kampa kadar ta$ır. sonrada ambar kapağının olduğu yere gider. yine açamaz ve "bütün istediği yaptım, benden daha ne sitiyorsun" diye bağırmaya ba$lar. i$te dostlar boone böyle öldü gitti.

  locke sonraları, bunun hata olduğu desmond'a açıklar.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  son bölümlerde ablası shannon rutherford ile sayid jarrahın öpüşmelerini sağlayarak birbirlerini tanımalarına imkan sunmuştur. adamdır.

  --- spoiler ---
 • koplex abidesi olan ve üvey ablasını ne zaman görse ereksiyon olan vasat karakter. kompleksli denen jack shephard bu adamın yanında mevlana kalıyor.