şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "cnn turk bjkliler grubu"'nun halis ve de munis uyesi. kendisi kudus ve filistin'den bildiren cnn turk muhabiridir. bjk'li olmasi di$inda sufer bi adamdir.*
 • turkiye'nin en iyi muhabirlerinden biridir. ozellikle ortadogu konusunda eline su dokecek haberci yok gibidir. yarim yuzyili asan tarihi ile masaya yatirdigi filistin sorununu inceledigi kitabi (bkz: araf oslo barisindan elaksa intifadasinda ortadogu) kitabi aykiri yayinlarindan piyasaya cikmistir.
 • kah ortadogu kehanetlerinden kah yahudi dusmanligindan kah besiktas taraftarligindan prim yapan, trendy bir yazardir. siz simdi benim "bu adamin cigeri bespara etmez" dememi bekleyebilirsiniz ama bakin dikkat ederseniz demiyorum.
 • dört dörtlük bi insan, iyi bir haberci. internetspor.com'da yazdığı beşiktaş orijinli yazılarla binlere saç baş yoldursa da derin biri olduğu unutulmamalıdır.
 • pek saglam bir kitap yazmis kendileri, devamini da bekliyoruz...
  (bkz: araf oslo barisindan elaksa intifadasinda ortadogu)
 • ikinci kitabını da tamamlamıs haberci. karakutu yayınlarından çıkan ikinci kitapta filistin'i yeniden dunya gundemine oturtan hamas'ı ele alıyor.

  arka kapak

  25 ocak 2006 gecesi filistin seçimlerini hamas'ın kazanması tüm ortadoğu'yu saran bir deprem dalgasının öncü sarsıntılarıydı. arap dünyasında ilk kez radikal islamcı bir örgüt demokratik bir seçimle işbaşına geliyordu. hamas'ın seçim zaferi bu açıdan israil-filistin sorununu aşan bir öneme sahipti.

  dünya hamas'ın filistin topraklarını yönetmesini çeşitli uluslararası ve siyasi manevralarla engellerken arap rejimlerinin gelişmeler karşısında sessizliğe bürünmesi olayın farklı bir boyutta algılanmasını sağlamıştı. ne var ki hamas'ın tek sorunu sandıktan çıkmasına rağmen ülkesine hükmedememesini, önünün kesilmesi değildi. asıl mesele, örgütün kendi içerisinde, aşırılıklarını törpüleyerek uluslararası sistemle ilişkilerini sürdürüp gerekli adımların atılmasını sağlayacak esnekliğe sahip olup olmadığıydı. çünkü hamas ne kadar değişebilir, islami hareket demokrasiyle ne kadar el ele gidebilirdi?

  elinizdeki kitap, mısırlı hasan el benna'nın kurduğu müslüman kardeşler örgütü'nden başlayarak, filistin topraklarının işgaline karşı zaman zaman "terör" eylemi olarak nitelendirilebilecek yöntemlerle direnen hamas'ı tüm yönleriyle ele alıyor. barış sürecinden bu yana bölgede araştırmalar yapan bora bayraktar tespit ve izlenimleriyle islami hareket'in demokratik dönüşüm potansiyeline ışık tutuyor. ama daha da önemlisi okuyucusuna ortadoğu'da demokrasiye uyum sağlayacak, -tartışmalı bir kavram olan- ılımlı islam modelinin ne kadar mümkün olduğu veya olmadığı hakkında da ipuçları veriyor.
 • 2010 itibariyle atv'de dış haberler editörlüğü yapıyor. öncesinde cnntürkte dış haberler masasının başındaydı. tgrt kökenlidir..
 • yakın zamanda doktor olan uluslararası ilişkiler uzmanı, başarılı eşi az bulunan bir gazeteci ve televizyoncu. şu anda euronews'in türkiye temsilciliğini yapıyor. dünya gündemini onun twitlerinden, euronews'te çıkan yazı ve röportajlarından takip ediyorum. özellikle ortadoğu gözlemleri ve araştırmalarıyla çok başarılı. arafat'tan benazir benazir butto'ya pek çok liderle röportajlar yaptı.. mesleki olarak pek çok gazetecinin ve akademisyenin hayal bile edemeyeceği bir noktaya ulaştı. üçüncü kitabı oslo süreci ahmet davutoğlunun da kitaplarını basan küre yayınlarından çıktı. onu en iyi anlatan yazılarından biri şu:

  (bkz: http://tr.euronews.com/…litikasini-degistiriyor-mu/)