şükela:  tümü | bugün
  • kriz dolayısıyla kredi kartına yüklenmiş yurdum insanının ailesinin dağılmasına, ruh sağlığının bozulmasına ve belkide yasal olmayan bir çok şeye bulaşmasına vesile olan eylem.
  • borcu borçla kapatmaya çalıştıkça daha çok borçlanırsınız.tıpkı bataklık gibi, çıkmak istedikçe içine giriyorsunuz çırpındıkça batıyorsunuzdur.genelde battı balık yan gider düşüncesi sonucu ortaya çıkan durumdur.
  • boy veriyorum bir ben kadar daha yüksek şu an
  • son zamanlarda serbest stilde gerçekleştirdiğim eylem.
  • zordur, çünkü bu bataklık son yıllarda oldukça kalabalıklaştı.
    yüzmeye çalışırken başkalarına dolanıyor insan.
    bataklığın dışından uzanacak bir yardım eli de yok ki çekip çıkarsın.
  • çok güzel sen de gelsene. girince alışıyorsun ehe ehe.
  • eğer yüksek miktarlarda zaruri sebepler ile yapılan borç sebebi ile icra müdürlüklerinde sayısız dosya açtırmış biri iseniz sahip olduğunuz hayatınızın kabusa dönmesidir. arayıp sizi sürekli taciz eden hukuk büroları, temerrüt faizleri, hesap blokeleri,yitip giden arkadaşlar, sahte dostlar ile öyle bir tecrübe yaşarsınız ki acı tecrübe lafının öyle çocuk oyuncağı olmadığını anlarsınız. yitip giden yıllar, bozulmuş bir psikoloji, kaybolan özgüven. başkalarına imrenmek duygusunu defalarca yaşatır insana, geçmişe dönmek için neler vermez o insan ama artık geç kalınmıştır, intihara meyilli ederek sefil hayatına bir süre daha devam edecektir.